Pokládka podlahových krytin - Čelákovice

Pokládku podlahových krytin je potřeba nechat na odbornících, a to zejména proto, že je zde nutná znalost správných technologických postupů. Chcete novou podlahu? Oslovte odbornou firmu.

Základem každého domu či bytu je bezesporu podlaha. Ať si to uvědomujeme či ne, velmi záleží na tom, aby byla podlaha dokonalá. K dokonalosti podlaze stačí pouze to, aby ji pokládal odborník, který vše umí provést dokonale a profesionálně.

Pokládka podlahových krytin

Provádět pokládku podlahových krytin by měli zejména odborníci, kteří nejlépe vědí, jakým způsobem pokládku dané podlahové krytiny provést. Každá podlahová krytina se pokládá jiným zcela specifickým způsobem, a proto je nutné znát podrobně materiály, ze kterých jsou vyrobeny. U některých podlahových krytin, jako je například koberec si můžeme poradit sami, avšak i zde je odborný zásah daleko lepší.

Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy patří mezi nejrozšířenější druhy podlah a to proto, že mají nesmírné výhody.  Největší výhodou plovoucích podlah je velmi velká rychlost s jakou je pokládka provedena, což vede k cenové úspoře. Rovněž rychlá a snadná výměna poškozených dílů a renovovatelnost plovoucích podlah, řadí tyto podlahy na první místo v oblíbenosti. Nespornou výhodou je rovněž fakt, že jsou plovoucí podlahy vyráběny z mnoha materiálů a v různých vzorech a barvách. Pro nás je bezesporu nejdůležitější, že jsou plovoucí podlahy levnější, než ostatní podlahy díky tomu, že je v tomto směru velká konkurence. Stejně tak, jako jsou plovoucí podlahy ideální, mají také své nevýhody. První nevýhodou je, že se na tento druh podlah nesmí stavět těžký nábytek. Také je zde nutno počítat s tím, že se v plovoucích podlahách tvoří spáry a proto zde hrozí nebezpečí zatečení tekutin. V neposlední řadě je nutno dodat, že jsou oproti lepeným podlahám tyto plovoucí podlahy krůčejově hlučnější.

Jaké jsou druhy plovoucích podlah?

Jak již bylo popsáno výše, vyrábějí se plovoucí podlahy z mnoho materiálů. Těmito materiály jsou dřevo, korek, bambus, laminát a v neposlední řadě je nutno zmínit také parkety. Nejrozšířenějším druhem plovoucích podlah jsou podlahy dřevěné, které však patří také mezi cenově dražší. Poněkud exotičtější jsou plovoucí podlahy z korku a bambusu, které jsou rovněž cenově dražší. Skvělou alternativou plovoucích podlah, jsou plovoucí podlahy z laminátu, které dokonale imitují jak dřevo, korek tak i bambus. Laminátové podlahy jsou cenově dostupnější, a proto patří k podlahám, které si lidé pořizují ze všeho nejvíc. Laminátová plovoucí podlaha dokáže dokonale imitovat různé druhy materiálů a to od již zmiňovaného dřeva, přes korek atd.

PVC podlahy

Tento druh podlah je velmi oblíben zejména pro měkký došlap, vysokou odolnost proti nárazu, jeho skvělou pružnost atd. Vinylové podlahy se prodávají v pruzích neboli pásech a také ve čtvercích a plaňkách. Podlahy z PVC jsou velmi oblíbeny již z toho důvodu, že si ji můžeme vybírat z obrovského množství vzorů a hlavně barev. Dále si vinylové podlahy pořizujeme pro jejich snadnou údržbu a hlavně pro dlouhou životnost, která je počítána až na 50 let. PVC podlahy snesou vysoký stupeň zátěže a jsou dokonalé pro alergiky, přičemž o jejich tepelně izolačních vlastnostech není potřeba ani mluvit.

Koberce

Koberce známe všichni a to proto, že se s nimi setkáváme již od narození. V minulosti byly koberce zastoupeny v každé domácnosti a to zejména koberce celoplošné.  Dnes jsou koberce spíš výjimkou, a pokud doma koberce máme, jsou to zejména koberce kusové. Ale i když jsou koberce používány méně, neznamená to, že by se nevyráběly více. Ba naopak se koberce vyrábějí v mnoha barvách, vzorech a výškách chlupu a to od nejnižšího, až po velmi hustý a dlouhý vlas. Samotná pokládka koberce je pak složitou záležitostí, kterou bychom měli nechat na odborné firmě, neboť je potřeba jej řádně ořezat, nalepit a posléze také zalištovat, aby byl výsledný efekt dokonalý.

Parkety

Také parkety byly a jsou velmi oblíbeným druhem podlah a to nejen proto, že jsou vyráběny z čistě přírodního materiálu, kterým je dřevo, tak i proto, že je lze libovolně skládat a jejich životnost je dlouhá minimálně 30 let a to častěji déle, neboť je lze několikrát za život brousit a lakovat. Pokládka parketové podlahy je velmi složitou věcí, vyžadující odborné znalosti a praxi. Pouští-li se do pokládky parket amatér, měl by počítat s tím, že výsledek nemusí být právě takový, jaký si vysní. Parketová podlaha může mít mnoho podob, jako parketové vlysy, mozaikové parkety či kazetové neboli zámecké parkety apod. Necháte-li si položit parketovou podlahu odborníky, můžete se z ní těšit po celý dlouhý život.

Vyrovnání podlah

Před pokládkou jakékoli podlahy je nejdůležitější, aby byla dokonale vyrovnaná, neboť sebemenší odchylka či nepravidelnost je na konečném výsledku viditelná, což by pokazilo celkový dojem z nově položení podlahy. Vyrovnání podlahy by měl provádět vždy odborník čili zkušený podlahář, který celou podlahu řádně přeměří a vyrovná. Velmi důležitý je při vyrovnávání podlahy rovněž použitý materiál, který musí být vybírán opravdu pečlivě. Vyrovnávání podlah je prováděno zejména ve starších domech a bytech, kde chtějí majitelé novou podlahu jako například plovoucí apod.

Výběr podlahy

Již to, že toužíme po nové podlaze, je závažné rozhodnutí. A co teprve její výběr? Právě výběr vhodného druhu podlahy je to nejsložitější, co nás čeká. Málokdo z nás si při výběru nové podlahy vystačí sám a tak je nejlepší oslovit odborníka, tedy zkušeného podlaháře. Ten nám dokáže profesionálně poradit přesně podle toho, jakou podlahu bychom chtěli, k čemu nám bude sloužit a v jakých podmínkách bude používána. Pravdou totiž je, že ne vždy si pořídíme právě takovou podlahu, kterou si vybereme jako první. Toužíte-li tedy po dokonalé podlaze, nepodceňte odborný názor a nechejte si poradit u profesionálů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15084 (rodina-finance.cz#23179)


Přidat komentář