Pokládka podlahových krytin - Brno - Lesná

Položení podlahové krytiny vyžaduje práci odborníka. Důležité je, aby podlaha byla správně vybraná a kvalitně položená. Se správnou volbou podlahové krytiny a také s montáží se obraťte na specialisty v oboru pokládky podlahových krytin.

Základem každého bytu či domu je podlaha. Požadavky na funkci podlah se mění v každé místnosti. Jiné nároky máme v kuchyni, jiné v koupelnách či obývacích pokojích. Před zakoupením dané podlahové krytiny se zamysleme, jak bude podlaha zatěžována, jaký materiál by nám vyhovoval, jaké barvy a vzory budou ladit s naším interiérem, a také jaké je její údržba. Podstatným prvkem je také množství financí, které můžeme do nové podlahy investovat. Vše si dobře rozmyslete, protože opravy či výměna podlahy není lacinou ani jednoduchou záležitostí.

Funkčnost podlah

V bytech a rodinných domech výběr podlahy záleží na místnosti, kam je podlaha určená. V místnostech, jako kuchyně a koupelny, musí podlaha splňovat velkou odolnost vůči vlhkosti. Důležitá je také odolnost. Nezapomeňme, že v kuchyních nám často hrnce i nože padají na zem, a velmi často na podlahu něco vylijeme. Vybraná podlaha musí všechnu tuto zátěž vydržet a hlavně nezničit. A jelikož se v kuchyních prostojí mnoho hodin u sporáku, musí podlaha v kuchyních být dosti teplá a měkká. Podstatná je také její nenáročná údržba.

V obytných místnostech, jako je obývací pokoj, dětský pokoj, ložnice, klademe nejvyšší důraz na vzhled podlahy, který musí esteticky ladit s interiérem, musí mít kvalitní tepelnou izolaci. V dětských pokojích je důležitá také trvanlivost a tvrdost podlahy, která trpí různými nárazy a pády dětských hraček.

Tepelné druhy podlah

Podlahové krytiny se dělí na teplé, poloteplé a studené podlahy. Mezi teplé podlahy patří koberce, podlahy z palubek a korkových desek. Tyto druhy podlahových krytin se nejvíce používají v dětských pokojíčcích. Do** poloteplých** podlah se řadí linolea, PVC. Studené podlahy, nejčastěji používané v předsíních a koupelnách, ale také ve všech přízemních místnostech rodinných domů, jsou podlahy skleněné či dlážděné.

Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy jsou často pokládány pro jejich obrovský klad, a to je snadná vyměnitelnost poškozených částí a snadná údržba. Výhoda využití plovoucích podlah je možnost jejich využití tam, kde máme podlahové topení. Druh plovoucí podlahy určujeme podle stupně zátěže, dělíme plovoucí podlahy na dřevěné a laminátové. Montáž plovoucí podlahy je jednoduchá, spojí se pomocí lamel v drážkách podlahy, tedy podlaha se nelepí přímo k zemi.

Dřevěné podlahy

Nejstarším materiálem při pokládkách podlah je dřevo. Je to přírodní materiál s dlouhou životností, krásného estetického vzhledu, s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi. Z našich dřevin se využívá pro podlahové krytiny stromů dubu, buku, jasanu, javoru, aj. Dnes je ale na trhu také nabídka zahraničních dřevin, až exotických, jako je teak, jatoba, merbau, aj. Jde o dražší typ dřevěných podlah, ovšem o velice zajímavé druhy svým vzorem, elegancí. Výběr druhu dřeviny je důležitý, a to nejen kvůli barvě, vzoru či cenně, musíme se hlavně zaměřit na vlastnosti dřeviny, na odolnost a tvrdost. Správný výběr podlahy zabrání předčasnému poškození či opotřebení.

Předností proč vybrat dřevěnou podlahu je mnoho. V první řadě jde o podlahu, která je spojená s přírodou, je šetrná k životnímu prostředí. Dřevěné podlahy výborně** izolují**, odolávají plísním. Dřevo je materiál, který je lehce údržbový, není potřeba žádných speciálních čistících chemických prostředků. Podlahy dřevěné mají tu výhodu, že je lze snadno renovovat i opakovaně, a tedy nám šetří naše finance. Při renovaci podlahy je možno dřevo různě mořit, lakovat a tak se změní i jeho vzhled. Je to variabilní moderní podlaha.

Laminátové podlahy

Při výběru laminátových podlah jistě oceníte cenu podlahy. Jde o levnější variantu než dřevěné podlahy. Tyto podlahy se vyrábí ve velkém množství různých odstínů a barev, jsou odolné proti otěru, tento materiál se hodí do všech interiéru bytů a domů. Na trhu je tento sortiment ve třech skupinách odolnosti, kde např. třída nejtvrdší a nejodolnější je vhodná i do kuchyní či předsíni, což jsou místnosti s velkým provozem. Další výhodou je, že není potřeba žádné další povrchové úpravy. Mezi nevýhody se uvádí menší odolnost proti vlhku, která lze nahradit řádnou impregnací přímo výrobcem. Také tuto podlahu nemůžete renovovat, nelze jí totiž ani brousit či lakovat, v případě poškození, je nutné poškozené díly přímo vyměnit za nové.

Podlahy laminátové se pokládají systémem plovoucích podlah nebo přímo lepením na podlahu. Spojování laminátové podlahy se provádí pomocí lamel, které se při pokládce spojují pomocí drážky a pera, nebo zámkem, není potřeba použití lepidla. Tím se pokládka laminátové podlahy stává velmi rychlou, často montáž zabere čas jednoho dne, a to včetně zalištování místnosti.

Linoleum

Jde o ekologický materiál, vyrobený z přírodních surovin: linum – len a oleum – olej. Linoleum představuje směs lněného oleje, dřevité či korkové moučky, pryskyřice, juty a vápence. Linoleum má velkou životnost, uvádí se 30-50 let, poskytuje zvukovou izolaci, je cenově dostupné. Vyrábí se ve velkém množství vzorů a barev, je antibakteriální a biologicky rozložitelné. Nevýhoda tohoto materiálu je roztahování a srážení na délku, špatná odolnost proti špičatým a ostrým předmětům. Údržba je velmi jednoduchá, upřednostňuje se suché čištění, tedy je stírání prachu vlhkým hadrem či mopem. Jednou za čas je potřeba linoleum navoskovat, aby neztrácelo svůj lesk, speciálními přípravky.

Marmoleum

Podobně jako linoleum, jde o přírodní surovinu. Je vyráběna ze stejným materiálů jako linoleum za použití různých barviv. Tento materiál má vlastnost dosahovat rychle pokojové teploty, nechladí, nestudí.** Marmoleum** je protialergické, vhodné tedy pro astmatiky a alergiky. Využívá se pro svou pružnost, tvrdost a nehořlavost do všech místností bytů, domů, ale i společenských objektů, jako jsou haly, tělocvičny.

Koberce

Současný trh koberců je obrovský, nabízí koberce různých materiálů, velikostí a vzorů. Koberec v interiéru jsou moderním doplňkem, působí velmi pěkně esteticky a mají hřejivou funkci, změní celkový vzhled místnosti. Dnes se málo využívá koberec do celé místnosti, využívají se menší koberce jako doplněk k sedacím soupravám, do pokojíčků pro místo ke hraní. Tyto kusové koberce nám opticky rozdělí místnost na části, dle jejich funkcí. Koberce výborně snižují hlučnost, jsou hřejivé. Novinkou jsou koberce vhodné také pro alergiky. Tyto koberce dokážou zabránit poletování prachu po podlaze, tento prach koberec nasaje do sebe, a ten se pak vyčeše či vysaje vysavačem.

Broušení parket

V dříve postavených bytech a domech, ještě dnes můžeme mít položené parkety. Renovace těchto parket vyžaduje odbornou práci, parkety se musí přebrousit, vyrovnat, předrátkovat a znovu nalakovat. Renovovaná podlaha z parket působí velmi krásně.

Malování

V místnostech, kde se prováděla úprava či renovace podlah, je zapotřebí provést novou malbu stěn. Firmy dnes poskytují komplexní služby v oblasti malování pokojů, bytů a ostatních nebytových prostor. Na výběr máme z klasického způsobu malování pokojů, ale i různé speciální druhy dekorativní, jako je patinování, štukování, benátský štuk, antické malby, ale i tapetování pokojů. Malíři nám také místnosti po provedené práci uklidí, mnoho firem poskytuje malování na klíč, tehdy se celého vyklízení, malování a uklizení bytu vyhneme, vše za nás obstará objednaná firma.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15089 (rodina-finance.cz#23188)


Přidat komentář