Pokládka podlahových krytin - Bratkovice

Dřevo, laminát nebo korek. O čem je zmínka? Jedná se o typy podlah, které můžete mít. Na trhu je ovšem daleko širší nabídka, a pokud chcete poznat, co existuje a proč využít zrovna daný typ, tak se seznamte s podlahovými krytinami.

Jak vybírat podlahu?

Ještě než půjdete za konkrétním odborníkem v oblasti pokládky podlah, tak se seznamte s vlastnostmi daných typů, abyste věděli, které druhy by vám vyhovovaly a následně už můžete konzultovat  s odborníkem své poznatky. Nemusíte mít jen to, co je trendové, ale podívejte se po všech typech, které se nabízí. Rovněž nezatracujte ani typy podlah, které jsou levné nebo naopak dražší. Co se týká lacinějších variant, tak to není díky nekvalitnosti, ale z hlediska použitých surovin. V oblasti dražších typů se vždy zase nemusí jednat o tak markantní rozdíl. Pokud se vám třeba dřevěná podlaha, která bývá dražší, někde poškodí, tak lze snadno obnovit jen její část nebo ji opakovaně renovovat, čímž se investice vrací. Jiné podlahy totiž musíte při poškození vyměnit celé, protože mají kompaktnější ráz.

Pokládka podlahových krytin

V oblasti** pokládání podlahových krytin** se náročnost a čas aplikace dané podlahy odvíjí od specifik podlahy. Rovněž se zohledňuje i to, zda-li spodní vrstva nepotřebuje třeba vyrovnat, aby byla podlaha skutečně stabilní. Pokud vám to odborník doporučí, tak si tuto službu objednejte též, protože jedině tak se podpoří životnost dané práce. Stejně tak dbejte na doporučení ohledně údržby. Pomocí tipů a kvalitních přípravků se vám podaří mít podlahu dlouho v perfektním stavu a tudíž pak nevydáte finance za opravy nebo nové položení.

Pokládka podlahových krytin – typy krytin

Nadnesli jsme určité** typy podlahových krytin** a nyní se na ně podíváme více zblízka.

Parkety

Tento typ podlah je složen z dřevěných komponentů obdélníkového tvaru. Minimálně v tělocvičnách jste se s nimi mohli a můžete setkávat. V případě větších hal se ale jedná i o větší prvky. Jako klasický majitel domácnosti máte možnost na výběr i více rozměrů i po velmi subtilní, které pak vytvoří vlásenkovitý dezén.

Mimo výběru různých velikostí se pak nabízí i odstíny, jenž jsou určeny původem stromů. Můžete mít podlahu z buku, jasanu nebo dubu, ale stejně tak se nabízí i dřeviny, které mají svůj původ v exotických částech světa (Afrika, Asie, Jižní Amerika). Z tohoto hlediska je možno nechat vyniknout jednu strukturu parket, ale lze též kombinovat tak dva typy, aby se vytvořil zajímavější ráz dané plochy.

V oblasti parket se pak ještě nabízí i výběr vzorů pokládky. Jednak se daný dezén řídí tím, že se zvolí různé velikosti a hustota viditelnosti let stromu, ale také se provádí různé možnosti položení obkladu. Prvním z typů je střídavá pokládka, která vytvoří dojem cihlové zídky. Ta může být klasická anebo za každým kratším koncem (stranou parkety) může následovat menší špalíček. Dále se nabízí tzv. stromečkový vzhled, což je podoba copánku, kdy se parkety pokládají šikmo. Pak můžete mít i typ složený z více rozměrových komponentů. Daný vzor pak vytvoří proplétanou strukturu.

Plovoucí podlahy

Tento typ podlah je ceněn zejména pro své izolační vlastnosti a možnosti vysoké variability vzhledů. Základem jsou totiž jednotlivé vrstvy, které zabrání velkým výměnám tepla, prostupnosti zvuku a jsou odolné i vůči vlhku. Na povrch těchto struktur se pak aplikuje nášlapná vrstva, jakou si vyberete – laminát, dřevěné prvky, linoleum, korek či jiné podlahové obměny. Výhodou těchto typů podlah je již zmíněná flexibilita v podobě designu, ale také se může jednat o velmi levné a přitom izolačně podpořené povrchy. Pokud zvažujete určitý typ podlahy, tak si jej navíc můžete podpořit i danými vrstvami.

Koberce

Položení této krytiny nevypadá složitě, ale už při větší manipulaci s objemnějším produktem zjistíte, že to tak jednoduché není. Musí se přesně rozměřit, položit tak, aby jeho linie kopírovaly i linie pokoje, někdy je třeba jej ukotvit a podobně. Pokud budete mít již zařízený pokoj, tak se nabízí, aby vám někdo přesunul i nábytek, takže se musí vyvinout i větší síla.

Koberce samotné pak vybírejte podle sladěnosti s okolím a také vhodným povrchem, abyste neměli s údržbou tolik práce. Rovněž zvažte, že pokud máte třeba zvíře nebo děti, tak je lepší mít tmavší povrch. Sice vás nechceme nabádat k neuklízení, ale je to jednodušší na údržbu.

Linolea

V tomto případě se jedná o cenově velmi výhodnou podlahovou krytinu, jejíž cena rozhodně není na úkor kvality. Na výběr máte z velkého množství vzorů, barev a odstínů. Samotné linoleum je měkkou formou podlahové krytiny, takže pokud chcete dobře udržovatelný povrch, ale ne moc tvrdý, nabízí se právě tato obdoba. Na výběr pak máte jak syntetický, tak i přírodní původ a vyrábějí se běžné typy linoleí i ty, které odolají většímu tlaku a zatížení.

Pokládka podlahových krytin – údržba krytin

Ať už máte jakýkoli typ podlah, tak se jednak řiďte radami odborníka, co vám doporučí, ale také se dívejte po prostředcích, jež jsou na dané krytiny určené. Jednou za čas pak proveďte větší údržbu u některého z typů (např. strojové čištění koberců, broušení u parket), čímž podpoříte vzhled i kvalitu dané krytiny. Rovněž pak samozřejmě dbejte i na to, abyste krytinu zbytečně nepoškozovali. Pokud jsme zmínili u koberců, že jestli hrozí jejich znečištění, tak můžete volit třeba hladší podlahu. V případě, že by se některá místa mohla poškodit kapající vodou, tak buďte opatrní při výběru parket, kterým voda nesvědčí.

Podlahy patří k dominantním prvkům každého domova, proto se nabízí, abyste je vybírali pečlivě a s rozvahou. Jestli chcete mít efektní dřevěnou podlahu, tak se nebojte si připlatit, protože daná investice se vám vrátí. Potřebujete-li speciální podlahovou krytinu z hlediska měkkosti nebo hygieničnosti, tak volte dle charakteristik, jež jsme uvedli. To, po čem chodíte, velmi silně ovlivňuje váš pocit z komfortního domova. Pokud vám je příjemná podlahová krytina, tak nemusíte neustále přemýšlet, že si musíte brát bačkory, pokud je nemáte rádi, nemusíte se obávat, že podlahu poškodíte, pokud máte mobilní nábytek a podobně. Vybírejte tedy podle toho, co se vám líbí a co vám bude dobře sloužit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15043 (rodina-finance.cz#23012)


Přidat komentář