Pokládka plovoucích podlah - Praha - Kolovraty

Pokládka plovoucích podlah by měla vždy, když nám záleží na její kvalitě a také dlouhé životnosti dané podlahy proběhnout za asistence odborníka. Potřebujete doma položit některou z plovoucích podlah? Oslovte odborníka.

Základem každého domova jsou také kvalitní podlahy, které již bereme jako samozřejmost. Nejčastěji používaným druhem podlahových krytin jsou plovoucí podlahy, jejichž pokládku je nejlepší nechat na odbornících.

Pokládka plovoucích podlah Praha - Kolovraty

Pokládka plovoucích podlah je určena, jak již bylo uvedeno výše pro odborníky. Špatně provedená pokládka může svého majitele pořádně pozlobit, neboť oprava špatně položení plovoucí podlahy je mnohonásobně dražší, než, kdyby byla pokládka položena profesionálně ihned.

Co obnáší neodborná pokládka plovoucí podlahy?

Nejčastějšími problémy při neodborné pokládce jsou špatný výběr plovoucí podlahy, neodborně připravený podklad, nedodržení technologického postupu, špatná návaznost vzorů, nejednotný odstín lamel a v neposlední řadě vede vše k tomu, že je podlaha nevzhledná a její doba životnosti je velmi malá.

Proč zvolit na pokládku plovoucí podlahy odborníka?

Nechceme-li doma mít plovoucí podlahu, která je již na pohled nehezká, navíc má široké spáry, vlní se apod., měli bychom povolat na její pokládku odborníka. Pouze odborník dokáže plovoucí podlahu dokonale naplánovat poté vše dokonale položit. Také je zde nutnost dokonale připravit podklad a zvolit vhodný druh podlahy. Z výše uvedeného vyplývá, že pouze odborná pokládka plovoucí podlahy zaručí jejím majitelům správnou funkci podlahy, její dlouhou životnost atd.

Jak plovoucí podlahu udržovat?

Dlouhou životnost plovoucí podlahy nám zaručí pouze její správná údržba. Chceme-li svou plovoucí podlahu udržovat správně, měli bychom se zaměřit zejména na materiál, ze kterého je plovoucí podlaha vyrobena. Jisté je, že na plovoucí podlahu nesmíme používat agresivní čisticí prostředky. K vyčištění plovoucích podlah nám postačí pouze vlhký hadr nebo mop. Chceme-li se zbavit na plovoucí podlaze prachu, který se zde hromadí, postačí, když použijeme vysavač s hladkým nástavcem, abychom podlahu nepoškodili. O údržbu plovoucí podlahy je potřeba se zajímat ihned při jejím nákupu.

Životnost plovoucích podlah Praha - Kolovraty

Jak již bylo řečeno výše, je životnost plovoucí podlahy závislá také na její údržbě. Životnost plovoucí podlahy udává její výrobce, avšak vždy není vše tak, jak výrobce udává, neboť lze životnost podlahy docela dobře ovlivnit. Existuje tedy hned několik faktorů, které mohou ovlivnit dobu životnosti Vaší plovoucí podlahy. První z nich je intenzita namáhání a způsob, kterým je daná podlaha namáhána. Dále je zde již zmiňovaná údržba a její pravidelnost. Také materiál plovoucí podlahy a tvrdost a šířka nášlapné vrstvy dokáží životnost prodloužit a naopak. Plovoucí podlahu ovlivňují také klimatické podmínky, které v dané místnosti jsou a v neposlední řadě rovněž způsob pokládky a to, jak je připraven podklad. Plovoucí podlahy z přírodních materiálů lze velmi dobře renovovat, což prodlouží životnost plovoucí podlahy o mnoho dalších let.

Jaké jsou druhy plovoucích podlah?

Jak již bylo řečeno, vyrábějí se podlahy z několika druhů materiálů a ty můžeme rozdělit do dvou druhů. Prvním druhem jsou podlahy z přírodních materiálů a těmi jsou dřevěné, korkové, bambusové a dřevěné parketové. Dalším druhem podlah jsou podlahy z umělých materiálů a zde jsou zastoupeny podlahy laminátové, o kterých se říká, že se jedná o levnější variantu podlah dřevěných.

Výhody plovoucích podlah Praha - Kolovraty

Plovoucí podlahy mají oproti jiným druhům podlah několik výhod, přičemž první z nich je velmi rychlá pokládka, což vede k tomu, že je tento druh podlah cenově dostupný. Je zde také možnost velmi snadné a zároveň rychlé výměny poškozených dílů. Největší výhodou je již zmiňovaná renovace podlahy. Plovoucí podlahy se vyrábějí z mnoha druhů materiálů a výrobci se předhánějí v nabídce a to má za následek nízkou cenu a také obrovský výběr materiálů, barev a také vzorů.

Nevýhody plovoucích podlah Praha - Kolovraty

Stejně tak, jak mají plovoucí podlahy výhody, jsou také na některá místa naprosto nevhodné. První nevýhodou je, že na ni nelze stavět těžké kusy nábytku, neboť by to mohlo vést ke zvlnění a celkovému zničení. Další věcí, která nám na plovoucích podlahách vadí, je nutnost dilatačních spár v okrajích místnosti a také vznik spár mezi lamelami. Mnohdy se nám také stane, že na podlahu něco vylijeme a pokud se nám toto podaří u plovoucí podlahy, můžeme se těšit na nemilé následky, neboť je plovoucí podlaha velmi málo odolná proti zatečení a velmi špatně vstřebává vlhkost. Oproti jiným druhům podlah mají plovoucí podlahy větší kročejový hluk, což nám může také vadit.

Dřevěná plovoucí podlaha Praha - Kolovraty

Dřevěná plovoucí podlaha patří mezi nejoblíbenější druhy a to hlavně proto, že se jedná o čistě přírodní materiál, který dodává našemu domovu jakousi domácí pohodu a teplo. Její pořizovací cena je pravda vyšší, ale její vlastnosti a dlouhá životnost za vyšší cenu jistě stojí. Mluvíme-li o životnosti této podlahy, pak je nutno říci, že je tato podlaha nesmrtelná a to především proto, že ji lze mnohokrát za život renovovat. Oproti jiným podlahám neztrácí dřevěná plovoucí podlaha na své ceně, ani po mnoha letech.

Bambusová plovoucí podlaha Praha - Kolovraty

Bambusová plovoucí podlaha je velmi oblíbenou v zahraničí. Pravda je, že u nás se takové oblibě netěší, což je škoda. Bambusová podlaha, která je položena správně vydrží po mnoho desítek let a díky tomu, že má vysokou tvrdost, není na této podlaze ani po tak dlouhou dobu vidět žádné opotřebení. Proto se hodí bambusová podlaha do kanceláří, kuchyní a všude tam, kde je podlaha velmi namáhána.

Korková plovoucí podlaha Praha - Kolovraty

Korková plovoucí podlaha vyniká tepelně a zvukově izolačními vlastnostmi a také skvělou pružností, což je ideální na klouby. Tento druh podlah je omývatelný, nenasákavý a odolný proti prachu a vzniku plísní, což je ideální pro lidi trpící alergiemi.

Dřevěné parkety Praha - Kolovraty

Výhodami dřevěných parket jsou vysoká odolnost, než u podlah z masívu, dále pak daleko nižší pořizovací cena a snadná renovace, která se provádí broušením a lakováním. Parketové podlahy lze vytvořit několika způsoby, neboť lze parkety skládat do stromečků, čtverců, mozaik atd.

Laminátová plovoucí podlaha Praha - Kolovraty

Laminátové podlahy lze použít kdekoli a jejich nespornou výhodou je fakt, že se laminátové podlahy vyrábějí v mnoha druzích vzorů a barev. Můžete tak doma mít laminátovou podlahu, která vypadá jako dřevo, mramor atd. U mnoha z nás vyhraje právě laminátová podlaha a to díky nízké pořizovací ceně, která je ve srovnání s ostatními plovoucími podlahami několikanásobná.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15064 (rodina-finance.cz#23069)


Přidat komentář