Pokládka plovoucích podlah, montáže dveří a zárubní

Plovoucí podlahy, dveře a zárubně a také vestavěné skříně na míru, to vše vyžaduje kvalitní materiály a zkušenosti odborníků. Obraťte se na profesionální firmu, která vám může zajistit dobře odvedenou práci.

Kvalitní střecha a podlaha znamená také kvalitní bydlení. Podlaha, která vrže, je prošlapaná a nerovná nám jen přidělává starosti a my pak musíme přemýšlet nad její opravou. A opravy podlah jsou náročné jak finančně, tak časově. Proto je lepší hned na začátku vybrat podlahu, která bude vyrobena z kvalitních materiálů a její pokládku provede zkušená firma. Tak se vyhneme zbytečným problémům, které by způsobila výměna podlahy. Málokdo z nás má zkušenosti v tomto oboru, proto je dobré obrátit se na firmu, pro kterou je důležitá kvalitní práce a seriózní jednání. Ale kde takovou firmu najít? V hledání nám vždy pomůže internet. Firmy zde nabízí své služby a na různých diskuzích se také můžeme dočíst zkušenosti zákazníků s danou firmou. Dále se můžeme ptát svých známých. Výběr firmy není dobré uspěchat. Jednou z firem, zabývajících se** pokládkou podlahových krytin**, je také firma pana** Petra Kostříže** z Hluboké nad Vltavou.

Jak vybírat podlahovou krytinu

Při výběru podlahy je vždy důležité přemýšlet nad tím, jak bude podlaha v dané místnosti zatěžovaná a jaké požadavky na podlahu budeme mít. Jiný typ podlahové krytiny se použije v dětském pokoji, jiný zase v kuchyni nebo koupelně. Podlahu také vybíráme na základě toho, jestli máme doma děti nebo zvířata. Při výběru podlahy je pro nás důležitá cena, údržba podlahy, zvuková a tepelná izolace, materiály, barvy a vzory. Na základě těchto požadavků se můžeme rozhodnout pro ideální typ podlahové krytiny.

Vlastnosti podlahových krytin

Podlahové krytiny můžeme rozdělit na teplé, poloteplé a studené. Mezi teplé podlahové krytiny se řadí palubky, korkové desky a koberce. Xyolit nebo korkové linoleum jsou zástupci ve skupině podlahových krytin poloteplých. Mezi studené podlahové krytiny se řadí dlaždice a skleněné podlahy. Podle materiálů můžeme podlahové krytiny rozdělit na korkové, dřevěné, PVC, keramické, skleněné, betonové a textilní.

Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy se v současnosti staly velmi oblíbenou podlahovou krytinou. Jejich užití je jak v bytech a rodinných domech, tak i ve veřejných budovách. Plovoucí podlahy jsou tvořeny lamelami, které se lepí v drážkách do sebe a ne na podlahu. Poškozené lamely plovoucích podlah se dají snadno vyměnit a také údržba těchto podlah se vyznačuje nenáročností. Z druhů plovoucích podlah si můžete vybrat plovoucí podlahy dřevěné, laminátové, dýhované nebo korkové.

Dřevěné plovoucí podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy v současnosti nahrazují klasické dřevěné podlahy nebo parkety.  Dřevěné plovoucí podlahy jsou vyráběny z různých dřevin a tak můžete vybírat např. dekor švestky, třešně, dubu, buku, americké třešně nebo bambusu. Mezi výhody dřevěných plovoucích podlah patří vysoká odolnost této podlahy vůči oděru a propálení. Tento typ podlah se dále vyznačuje možností renovace, snadnou údržbou a rychlou pokládkou. Tyto podlahy se hodí více do místností s menším zatížením. Dřevěná plovoucí podlaha se nehodí do vlhkých místností jako koupelen nebo prádelen. Nevýhodou těchto podlah je, že nejsou vhodné na podlahové topení a jejich vyšší cena.

Laminátové plovoucí podlahy

Laminátové plovoucí podlahy imitují vzhled dřeva (k nabídce jsou dekory jako dub, buk, třešeň). Výhodou těchto podlah je nižší finanční náročnost oproti plovoucím podlahám dřevěným. Tyto podlahy snesou velké zatížení a vyznačují se také jednoduchou údržbou. Při poškození laminátové plovoucí podlahy je nutné vyměnit celou lamelu. Tento typ podlahy také není odolný vůči vlhkosti, pokud do podlahy vnikne voda, celá podlaha se může zdeformovat.** Laminátové plovoucí podlahy** mohou být položeny na podlahovém topení.

Dýhované plovoucí podlahy

Výhodou tohoto typu podlah je jejich mechanická odolnost, jednoduchá údržba a tepelné vlastnosti, které můžeme srovnat s dřevěnými plovoucími podlahami. Dýhované plovoucí podlahy se mohou položit na podlahové topení a zámkový typ této podlahové krytiny umožňuje snadnou montáž. Na rozdíl od dřevěných plovoucích podlah je u dýhovaných nižší pořizovací cena.

Korkové plovoucí podlahy

Korkové plovoucí podlahy jsou vhodné do bytů a domů. Užívají se především v místnostech, které nemají velké nároky na zátěž. Korek je zdravotně nezávadný přírodní materiál. Korková plovoucí podlaha je na dotek měkká a teplá, má výborné zvukové izolační vlastnosti. Nevýhodou těchto podlah je nižší odolnost, nutná povrchová úprava lakem a také vyšší pořizovací náklady.

Pokládka plovoucích podlah

Ke kvalitní plovoucí podlaze je nutný dokonale upravený povrch pro pokládku. Povrch musí být pevný, rovný a suchý. Většinou se doporučuje před pokládkou ponechat lamely v místnosti, kde se budou pokládat. Lamely se lépe přizpůsobí teplotě a vlhkosti místnosti. Během samotné pokládky by teplota v místnosti měla být okolo 18 °C a vlhkost 55%.

Montáž dveří a zárubní

Osazování dveří se během stavby rodinného domu řadí do předposlední fáze a to tzv. kompletace stavby. Během této fáze se montují podlahy, prahy, vnitřní dveře atd. Také v bytě se můžete rozhodnout pro výměnu dveří a zárubní. Dřevěné zárubně a dveře dodají celému interiéru na kráse. Na výběr dnes máte z velkého množství dekorů a druhů dveří. Vybírat můžete dveře se skleněnými výplněmi atd.

Vestavěné skříně

Vestavěné skříně jsou ideálním způsobem jak získat praktické úložné prostory a co nejefektivněji využít místo. Vestavěná skříň se dá umístit kamkoliv, výhodné je umístit tuto skříň např. v podkroví nebo pod schodištěm. Vestavěná skříň si najde uplatnění v bytě, rodinném domě i kanceláři. Stejně jako u jiného nábytku na míru si můžete vybrat materiál, barvu a rozměr. Vestavěné skříně se vám uzpůsobí a mohou být využity jako šatník nebo místo pro úklidové prostředky, vysavač nebo žehlicí prkno.

Jak vybírat vestavěnou skříň

Před koupi vestavění skříně je třeba vždy promyslet několik podstatných věcí. Jednou z nich je velikost skříně, ta vždy ovlivní konečnou cenu. Dále pečlivě vybírejte materiál, často se užívá dřevotříska, která sníží finanční náročnost vestavěné skříně. Vybraný materiál by také neměl vyžadovat náročnou údržbu. Měl by být lehce otíratelný. Vestavěná skříň může také mít velké množství doplňku jako např. police, výsuvné police, zásuvky, závěsná ramena, drátěné košíky, koše na prádlo, kalhotníky, kravatníky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15114 (rodina-finance.cz#23253)


Přidat komentář