Pokládka plovoucích podlah a montáž sádrokartonu

Chcete renovovat vaše bydlení? Pak využijte služeb, které jsou dnes velmi oblíbené a navíc také ekonomicky výhodné. Plovoucí podlahy a sádrokarton. Jaká je nabídka a jejich využití?

Víte, že tyto služby mají mnohé společné? Jsou jednak velmi oblíbené a tím pádem využívané, pak jsou i finančně nenáročné a mají i izolační vlastnosti. Navíc to jsou velmi flexibilní prvky, které můžete aplikovat na řadu způsobů. Abyste měli lepší představu, tak vás s tím seznámíme více.

Plovoucí podlahy – druhy

Předně si představíme, co je plovoucí podlaha. Tento prvek je složen z několika vrstev, díky čemuž má plovoucí podlaha užitečné vlastnosti. Jednak je lehká, takže výrazně nezatíží statiku domu. Pak má i izolační vlastnosti a to hned vícero typu. Nepropouští tekutiny, nejsou zde velké výkyvy teplot a také působí i proti hluku. Svrchní vrstvu pak tvoří dezén, jaký si vyberete, což už jsou klasické podlahové krytiny.

Nejčastější je asi laminátová podlaha, kdy se využívá imitace dřeva. Tento povrch je esteticky velmi kvalitní a poskytne vám tak náhradu za dřevo, které přeci jenom stojí trochu více. I tak ale můžete mít dřevěnou obměnu podlahy a to v různém provedení. Nabízí se více odstínů, potažmo tedy druhů dřeva, a také více typů pokládky, tedy vzorů. Příbuzná krytina dřevu pak může být korková obměna, protože se získává z korkového dubu. Tento dezén není tak častý, ale o to více budete mít originálnější podlahu. Navíc se korek vyznačuje větší měkkostí a hřejivostí. Pokud zůstaneme u dřevěných komponent, tak nemůžeme opomenout bambusové variace podlah, které jsou velmi efektní, evokují exotiku a jsou i šetrné k přírodě. Bambus má totiž větší obnovitelnost než klasické dřevo, a tak jeho zpracování přírodu tolik neochudí.

Další povrchové krytiny, které můžete mít na plovoucí podlaze, jsou pak různá PVC, linolea, marmolea nebo vinylové podlahy. Zde ještě více podpoříte ekonomičnost vaší investice, protože se jedná o levnější obměny podlah.

Plovoucí podlahy – výběr

Nadnesli jsme si druhy plovoucích podlah, respektive jsme odhalili charakter plovoucí podlahy a seznámili jsme vás s druhy nášlapných svrchních vrstev. Díky nim si budete vybírat typ plovoucí podlahy. Jak ale volit? Nabídneme vám základní návod podle čeho se rozhodovat a co je předností každého typu.

Jako první jsme uvedli laminát. Zde se jedná o levnou variantu podlahy, kde můžete mít napodobeninu dřeva, která je velmi vkusná, což spousta lidí využívá. Dřevo samo o sobě je pak samozřejmě lepší, pokud chcete opravdu luxusní krytinu. Jeho přednost je ale i v tom, že má delší životnost. Díky možnosti povrch zbrousit (což jde jen u tohoto přírodního materiálu) máte poté podlahu opět jako novou a tím pádem ji budete mít déle pěknější. Jste-li pro něco netradičního, tak zkuste bambus a korek. Jak jsme zmínili, bambus má i tak trochu ekologický podtext a korek je zase měkčí a hřejivější. Co se pak týká laminátů, linoleí nebo PVC, tak to jsou hlavně měkčí a cenově dostupné krytiny, které jsou navíc i hygienické.

Sádrokartonové práce – využití

Je spousta míst, kde můžete uplatnit sádrokarton, dokonce lze říci, že tam, kde místo označujeme zdmi. Sádrokarton sám o sobě je velmi flexibilní, tudíž má široké uplatnění.

Bytová jádra

Zde si asi nejčastěji vybavíme sádrokarton ve spojitosti s montáží. Bytová jádra hojně procházejí rekonstrukcemi, protože zejména ta umakartová potřebují obměnu. Sádrokartonem se takto vytvoří nová a hygienická místnost, což je výhodné zejména díky tvorbě plísní, kterým sádrový komponent odolává.

Podhledy

Nelíbí se vám holý a bílý strop? Potřebujete zakrýt elektrické vedení? Chcete izolovat tuto část pokoje? Pak si nechte namontovat podhledy, které daný prostor ozvláštní, ale také mají výše zmiňované efekty. Podhledy mají řadu vizuálů, ze kterých si můžete vybrat ten, jenž se vám bude do interiéru hodit nejlépe.

Příčky

Pokud se bavíme o příčkách, tak se jedná o různé stěny. Máte větší děcko, které potřebuje soukromí? Předělte ložnici, ve které všichni spíte sádrokartonem. Jeho výhodou je skutečnost, že později, až dítě odroste a odstěhuje, tak vy můžete bez problémů zeď odstranit a vaše ložnice bude mít opět stejný rozměr. Příčky pak mohou být i tzv. částečného typu. Pokud chcete mít jen výklenek (např. ono klasické okénko do kuchyňského koutu, které toto místo odděluje od jiné jídelní části), tak si můžete nechat namontovat sádrokarton. Je nosný, tak se nemusíte obávat jej využívat i jako odkladní část.

Levné montáže pokojů

Příčkami ale lze obehnat celý pokoj. Stejně jako koupelnová jádra můžete mít i normální obytnou místnost. Zde se tohoto využívá zejména v případě podkrovních částí domu. Potřebujete zajistit dětský pokoj, pracovnu nebo pokoj pro hosty či jen nějaké útočiště? Sádrokarton je levný a nenáročný.

Sádrokartonové práce – výhody

Jak už jsme zmínili, tak sádrokarton je finančně nenáročný a můžete jím bez problémů realizovat celé místnosti. Rovněž je i váhově nenáročný, takže nezatíží statiku. I tak má ale výborné izolační vlastnosti, co se týká hluku, vlhku a tepla. Navíc je i nosný, takže se nemusíte bát složitých montáží (příkladem budiž připevnění kuchyňské linky, skříněk v koupelně, montáže vodovodních baterií apod.).

Ukázali jsme vám oblíbené, levné a účinné aplikace, které si lidé často pořizují nejen do svých domovů, ale třeba i do pracovních míst. Máte tedy reference ohledně nejlepších zkušeností, protože spokojenost s těmito produkty je tedy více než zaručená. Výběr už pak záleží jen na vás. Chcete kompletně předělat celý pokoj? Máte zájem o ozvláštnění místnosti? Anebo chcete využít praktičnosti produktu jako jsou například izolační vlastnosti? Můžete si vybírat a navíc vám poradí i profesionál ve svém oboru. Pak se můžete spokojeně těšit z produktu, který je vkusný, originální a také velmi praktický.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15109 (rodina-finance.cz#23237)


Přidat komentář