Pokládka obkladů, dlažeb a litých cementových podlah

Pokládka obkladů, dlažeb a také litých cementových podlah je vždy otázkou profesionálního přístupu, bez kterého nelze tento druh práce provádět. Potřebujete doma položit obklady či dlažbu, nebo potřebujete litou cementovou podlahu? Oslovte odbornou firmu.

Každý z nás má rád něco jiného a tak se všechny domovy od sebe liší. Někteří z nás mají rádi obklady a dlažby, jiní zase ne. K tomu, aby byly naše domovy dokonalé, však potřebujeme, aby nám s jejich opravami a zvelebování pomáhali odborníci.

Pokládka obkladů a dlažeb

Stejně jako pokládky jiných druhů materiálů, tak i pokládka obkladů a dlažeb závisí hlavně na dokonale připraveném podkladu a profesionálním přístupu. Málokterý amatérský obkladač zná přesně všechny správné technologické postupy, bez kterých pokládat obklady a dlažby prostě nelze. Dalším důležitým základem pro dokonalou pokládku jsou kvalitní materiály, ať již obkladové či spárovací a lepící hmoty atd. Velkou roli při pokládce obkladů a dlažeb hraje také prostředí, ve kterém s nimi pracujeme.

Jak vybírat obklady a dlažbu?

Obkladový materiál je potřeba vybírat vždy podle prostředí, ve kterém bude pokládán. Je velký rozdíl v tom, jestli budeme obkládat interiér nebo exteriér, neboť na obou těchto místech jsou kladeny jiné nároky a požadavky na obklady a dlažbu. Obkladový materiál, který hodláme použít k venkovní pokládce, by měl být hlavně mrazuvzdorný, neboť pouze tak vydrží dlouho a to i ve velkých mrazech. Obkládáme-li venkovní terasu či okolí bazénu, měl by být obkladový materiál také protiskluzový, aby byla zajištěna naše bezpečnost. Protiskluzový by měl být také obkladový materiál, který používáme do koupelen a kuchyní. V kuchyních by měl být obkladový materiál rovněž odolný proti poškození, tudíž by měl být dostatečně otěruvzdorný. Zejména v kuchyních nám hrozí časté padání nádobí, což by mohlo vést k poškození dlažby. Máme-li jasno v tom, jaké vlastnosti by měl mít obkladový materiál, který vybíráme, měli bychom se rovněž zaměřit na jeho design, který rovněž velmi důležitý.

Jaké druhy obkladových materiálů existují?

Obkladové materiály se vyrábějí z mnoha druhů materiálů a tak můžeme mít doma jak uvnitř tak venku obklady dřevěné, kamenné, keramické, skleněné atd. Záleží pouze na nás, který druh si zvolíme. Některé materiály dokáží velmi věrohodně imitovat například látku, kůži samet apod. a tak můžeme mít doma obloženu koupelnu obklady, které vypadají jako byste na stěně měli nataženu například látku. Kromě toho, že si můžeme vybírat druh materiálu, lze si obklady rovněž vybírat podle velikosti dlaždice a to od těch nejmenších až po velké. Kromě toho existují také mozaiky, které se těší stále větší oblibě a to především proto, že nám mozaika umožňuje realizovat se.

Jak o obklady a dlažbu pečovat?

Ve chvíli, kdy se rozhodneme nakoupit obkladový materiál, měli bychom také zjišťovat, jakým způsobem se o něj budeme starat. Vybereme-li si například dlažbu protiskluzovou, měli bychom myslet na to, že její údržba bude díky zdrsněnému povrchu o něco složitější, než u dlaždic, které jsou zcela hladké. Také je nutné myslet na to, zda je vhodné použít čisticí prostředky a pokud ano, pak jaký druh. Je velmi prozíravé zjistit si všechny možné druhy úklidu zjistit ihned při nákupu obkladového materiálu, vyhneme se tak jejich zničení, třeba důsledkem použití agresivních čisticích prostředků. Prodejci obkladů a dlažeb mají dokonalý přehled o tom, jak o ně pečovat a mnozí z nich rovněž spolu s obkladovým materiálem prodávají i vhodné čisticí prostředky. Obecně tedy platí, že na hrubý povrch používáme kartáč, na matnou dlažbu patří mop, lesklou dlažbu čistíme pomocí čističe na sklo a spáry nejlépe vyčistíme pomocí parního čističe, který zničí nejen špínu, ale také případné mikroby apod.

Lité cementové podlahy

Podlaha je základem pohodlného bydlení a proto bychom si měli řádně promyslet, jak by měla vypadat a také, jaké vlastnosti by měla mít. Lité cementové podlahy se používají zejména k tomu, abychom s jejich pomocí vytvořili povrchovou vrstvu na nosných betonových deskách. Tento druh podlahy je často využíván při rekonstrukcích povrchů betonových podlah a to ve výrobních, skladovacích prostorech, dílnách, parkovištích logistických a obchodních centrech apod. po aplikaci tohoto systému se stane daný povrch neprašným, hladkým, trvanlivým, protiskluzovým atd. Hlavní barvou, ve které si můžeme litou cementovou podlahu vybrat je přírodní šedá, která je základní, lze ji však dle našeho přání probarvit do požadovaného odstínu.

Jak se lité cementové podlahy udržují?

Na údržbu lité cementové podlahy lze použít jakýkoli druh čisticího prostředku a lze je rovněž čistit za pomoci čistících strojů. Cementový povrch lze tedy čistit za pomoci čistících strojů s odsáváním, s kartáčem jakékoli tvrdosti, přičemž je nutné vyvarovat se ostrých kartáčů, které by na podlaze mohly zanechat škrábance. Lité cementové podlahy se nepastují ani neleští.

Jak opravit náhodné poškození lité cementové podlahy?

Lité cementové podlahy jsou proti poškození velmi odolné, ale když už se stane, že dojde přece jen k náhodnému poškození například, spadne-li nám na ni těžký předmět, apod. lze provést opravu. V první řadě se provede vyříznutí poničeného místa a to v pravidelném tvaru. Poté je na řadě tzv. odbourání poškozené části a odstranění nečistot a penetrace podkladu. Na vyschlou penetraci se nanese opravná hmota, která musí být stejná, jako ta, kterou jsme vyřízli. Jakmile je, vše hotovo přistoupíme k provedení přebroušení napojení a poté provedení těsnícího nátěru. Z výše uvedeného postupu vyplývá, že litou cementovou podlahu mohou nanášet pouze odborné firmy, které je potřeba volat také v případě jejich oprav.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15027 (rodina-finance.cz#22988)


Přidat komentář