Pokládka litých anhydritových podlah

Přemýšlíte nad využitím podlahového topení? Podlahové vytápění je vynikající způsob, jak zajistit ideální teplotní pohodu v místnostech. K lepší funkci podlahového topení slouží anhydrit.

Anhydrit (síran vápenatý) smíchaný s dalšími přísadami dává vzniknout anhydritovému tekutému samonivelačnímu potěru, který má mnohé výhody. Mezi výhody tohoto materiálu patří jednoduchá a rychlá aplikace, samonivelační schopnost a zatékavost. Anhydrit se dále vyznačuje rychlým tuhnutím, vysokou pevností, malou roztažností a výbornou tepelnou vodivostí u podlahového topení. Užití tohoto materiálu je pro podlahy na tepelné izolace, pro podlahové topení, podklad pod parkety, plovoucí podlahy, dlažbu, PVC, koberce korek atd.

Pokládka litých anhydritových podlah

Pokud hledáte firmu na pokládku litých anhydritových podlah, tak kontaktujte firmu pana Lubomíra Loubala. Tato profesionální firma nabízí služby:

  • Pokládka litých anhydritových potěrů
  • Pokládka samonivelačního pěnobetonu
  • Broušení anhydritových podlah
  • Správa a údržba nemovitostí (menší úpravy na chatách, rodinných domech, sečení trávy)
  • Pokládka keramických dlažeb a obkladů, pokrývačské a stavebně klempířské práce

Lité anhydritové potěry se používají na podlahy v bytech, nemocnicích, administrativních budovách atd.** Lité anhydritové potěry** slouží jako podklad pod podlahové krytiny a také k zalití podlahového vytápění. Chcete-li využít služeb firmy pana Lubomíra Loubala, kontaktujte jej na adrese: Komenského 868, Letovice – Letovice. Další informace získáte na telefonním čísle: 724 818 795 nebo e-mailové adrese**: podlahylite@email.cz**. Navštívit můžete také internetové stránky této firmy: http://www.anhydritovepodlahy.webnode.cz.

Podlahové vytápění

Podlahové vytápění (podlahové topení) má mnohé výhody. Patří zde např. navýšení estetické stránky, úspory energií na vytápění a ideální mikroklima v místnosti. Podlahové topení najde využití ve všech typech místností. Podlahové topení můžete zvolit buď teplovodní nebo elektrické. Podlahové topení dokáže rovnoměrně rozložit teplotu po celé místnosti. Když máme nohy v teple, nepociťujeme chlad. V místnosti se tak vytváří teplotní pohoda, při které se člověk cítí dobře fyzicky i psychicky. Na podlahové topení je možné použít podlahové krytiny jako dlažba, plovoucí podlahy, koberce, PVC nebo parkety. K zalití podlahového topení slouží beton nebo anhydrit

Konstrukce podlahy - zalití podlahového topení anhydritem

Na celkovou funkci podlahového topení má vliv celá řada faktorů. Jedním z nich je nášlapná vrstva (koberce, plovoucí podlahy, dlažba).  Důležitou součástí podlahového topení je také izolační vrstva. Izolační vrstva zabrání úniku tepla do základů. Pro správnou funkci podlahového topení je nezanedbatelná roznášecí vrstva. Úkolem této vrstvy je rozložit zatížení podlahy na co největší plochu. Čím nižší je tato vrstva, tím rychleji se přizpůsobuje požadované teplotě. Mnoho lidí tak dnes přistupuje k anhydritovým potěrům, které nejsou náročné na výšku vrstvy. Výhodou** anhydritových potěrů** je dokonale rovná plocha, tepelná vodivost se zvyšuje o 20%. Anhydrit dokonale obteče trubky podlahového topení, teplo tak může procházet rychleji a bez ztrát. Anhydrit poskytuje lepší schopnost regulace podlahového topení.

Pěnobeton

Pěnobeton neboli lehký beton je stavební materiál, který se vyznačuje mnohými výhodami. Pěnobeton je užíván díky své mechanické pevnosti, nízké tepelné vodivosti, jednoduchosti, vysoce technologické výrobě a aplikací přímo na stavbě. Pěnobeton je složen z vody, cementu, technické pěny a dalších přísad. Tento stavební materiál obsahuje vzduchové póry, díky nim má pěnobeton nižší hmotnost. Pěnobeton se řadí do skupiny lehkých betonů.

Výhody pěnobetonu

Mezi výhody pěnobetonu patří jeho nízká hmotnost. Hmotnost pěnobetonu snižuje zatížení konstrukce.  Pěnobeton je možné vyrábět podle požadované hmotnosti a pevnosti. Tento materiál je tekutý, samonivelační, dokáže dobře vyplnit dutiny. Nespornou výhodou pěnobetonu je dobrá opracovatelnost, vynikající tepelně a zvukově izolační vlastnosti. Pěnobeton se dále vyznačuje odolností vůči vlhkosti, plísním, škůdcům, kyselinám, louhům a chemickým prostředkům. Mezi další výhody pěnobetonu patří paropropustnost, požární odolnost, ekonomické a ekologická výroba.

Použití pěnobetonu

Pěnobeton nachází své využití např. na vodorovných konstrukcích podlah, stropů, střech a teras. Materiál dále slouží jako výplňová a vyrovnávací vrstva podlah. Pěnobeton se užívá především jako podkladní vrstva pro anhydritové nebo jiné potěry. Pěnobeton se nedá užívat jako spádová vrstva plochých střech. Dále není vhodné používat pěnobeton tam, kde by hrozilo zatečení, např. půdní vestavby.

Výběr firmy pro realizaci anhydritové podlahy

Když vybíráte firmu na realizaci anhydritové podlahy je vždy důležité řídit se několika základními pravidly. Ptejte se svých známých, jestli s těmito podlahami mají nějaké zkušenosti, pročítejte diskuze na internetu. Výběr firmy není nikdy dobré uspěchat, chce to především čas a trpělivost. Před objednáním zakázky se můžete domluvit s firmou na prohlédnutí již hotové** anhydritové podlahy**. Předávání hotové podlahy ponechte raději na profesionálech. Na závady podlahy se často přichází až před položením finální vrstvy a to může navýšit náklady. Vždy je lepší vybrat dobrou firmu, která odvede kvalitní práci, než mít později starosti s opravou podlah.

Pokládka dlažeb a obkladů

Při rekonstrukci nebo vybavení nové koupelny můžete vsadit na design a funkčnost. Pohodlí ve vaší nové koupelně vám může poskytnout podlahové topení, na které se jako finální vrstva pokládá dlažba. V oblasti výběru dlažby a obkladů do koupelny máte mnohé možnosti. V koupelně se mohou využít keramické dekory jako listely, bomabata a inzerta. Listela je obklad páskového typu, který bývá hodně zdobený. Bombato má reliéfní dekoraci s různým profilem. Inzerto je keramický prvek zdobený uprostřed obkládačky nebo sestavy obkládaček.

Obklady na stěny

V koupelně si můžete vybírat z obkladů keramických, mozaikových, zrcadlových, skleněných, cihelných, kovových, kamenných nebo korkových.

Keramické obklady

Keramické obklady jsou vypalované hliněně destičky, které mohou být zdobené barevnou glazurou. Povrch těchto obkladů má vysokou životnost a je odolný vůči špíně a vodě. Proto jsou keramické obklady velmi rozšířené a oblíbené.

Mozaikové obklady

Tento typ obkladů je složen z malých čtvercových destiček. Pokládka mozaikových obkladů je náročnější než u obkladů keramických, tento fakt se také odráží na ceně mozaikových obkladů.

Zrcadlové a skleněné obklady

Zrcadlové a skleněné obklady jsou vyráběny z čistého nebo tónovaného skla. Povrch určený k pokládce těchto obkladů musí být dokonale hladký. Velmi oblíbené jsou také skleněné mozaikové obklady.

Cihelné obkladačky

Tento typ obkladů je vyráběn z tenkých plátků cihel. Cihelné obklady můžete zakoupit v různých barvách a velikostech.

Betonové obklady

Tyto obklady napodobují přírodní kámen. Mezi výhody betonových obkladů patří stálá barva, odolnost, nízká hmotnost a pevnost.** Betonové obklady** nachází své využití spíše v exteriérech.

Dřevěné obklady

Dřevo je velmi oblíbený materiál. Mezi jeho výhody patří vynikající vzhled, dobré izolační vlastnosti. Barva dřeva vyvolává pocit jistoty a stálosti. V koupelnách se používá těžké tropické dřevo, které je po speciálních úpravách odolné vůči vlhkosti. Nevýhodou se stává vysoká cena.

Korkové obklady

Odradit od** korkových obkladů** nás může jeho nízká odolnost. Výhodou těchto obkladů se stává příjemný vzhled, tepelné a zvukové izolační vlastnosti a nízká váha. Korkové obklady jsou dále ekologické a hygienické.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15096 (rodina-finance.cz#23217)


Přidat komentář