Montáž nízkoenergetických dřevostaveb

V dnešní době, kdy lidé šetří doslova každou korunu, se nabízí mnoho služeb a realizací jak finance ušetřit. To se týká i oblasti bydlení. Dané levné dispozice nemusejí být na úkor kvality nebo pořizovací ceny. Seznamte se s šetrnými domy.

Nízkoenergetičnost a použití dřeva k výstavbě domu. Ideální kombinace, kterou dnes mnoho firem využívá a potažmo je zákazníci i vyžadují. Nejedná se ovšem o trend, ale o nástup praktického prvku na trh. Dřevostavby jako takové se tu vyskytují od nepaměti, protože dříve lidé neměli ani jiný materiál, ze kterého by si vystavili svůj domov. Proč se ale stavebníci vracejí k osvědčenému dřevěnému materiálu?

Se dřevem jako přírodní surovinou se dá více hýbat. Můžete mít třeba klasický dřevěný domek, ale lze do něj aplikovat i různá vylepšení, díky čemuž se dřevěný materiál stává praktičtější než jiné prvky. Dřevo samo o sobě dokáže flexibilně reagovat na teplotu, tudíž se nemusí čekat, než se interiér vytopí. Také se nabízí, že přírodní surovina je ekologicky snáze zpracovatelná než jiné materiály. Pak má dřevo i menší rozměry, tudíž máte více prostoru v interiéru a můžete s ním libovolně pracovat. Dnes mají jednotlivé systémy sofistikovanější vlastnosti. Díky různým postupům se daný prvek dovedl k požadavkům, které lidé chtějí a tím pádem pak vyvstávají kvality dřeva, které sice měli starší domky i před lety, ale nebyly třeba podpořeny tak silnou těsností nebo odolností, tudíž se od dřevostaveb upustilo. Zaměřme se ale na dnešní nabídku a podívejte se, co si můžete vybrat.

Projekty rodinných domů

Když stojíte před rozhodnutím, jaký typ domku si pořídit, tak zjistíte, že se nejedná o nic jednoduchého. Zvažujete, zda si pořídit dům pro aktuální počet nájemníků nebo počítat i s rozrůstáním členů. Může se totiž stát, že počnete dítě, vezmete si k sobě domů rodiče a podobně. Pak se vám nabízí i jaké je zhotovení daných objektů, protože dnes existuje spousta materiálů a pracovních postupů. Pojďme se ale konkrétně podívat na to, jak se postupuje při výstavbě domku.

Výběr projektu a realizace domu

Ať už se jedná o jakýkoli typ domu, tak máte na výběr buď dle vlastního návrhu (můžete přijít s iniciativou, kterou do realizace dotáhne zkušený projektant), anebo si zvolíte projektový typ. Zde se nabízí několik typů domků, které vám stavební firma postaví na míru. Výhodou této služby je, že firma má pracemi zkušenost, umí manipulovat s jednotlivými komponenty.

Až se přejde k realizační fázi, tak záleží na vás, v jaké formě chcete domek dodat. Můžete mít hrubou stavbu, kde jsou jen konstrukce a základní stěny nebo příčky, které jsou nosné a bytelné, což je důležité pro bezpečnost stavby. Poté si můžete dostavět dům dle svého. Pokud se na to necítíte, tak se ale v oblasti stavění může jít i dále. Základy lze podpořit bazálními deskami, krycími konstrukcemi jako je zajištění kvality střechy a nabízí se celkové izolování stavby od okolních vlivů. Též se může postoupit k zajištění základních služeb jako je elektřina, topení nebo přívod vody, takže se položí rozvody. Stejně tak se aplikují ochranné a zároveň už designové kousky jako jsou podlahy, dlažba a podobně. Od této fáze už je je krůček ke kompletnímu vystavění celého domu.

Dřevostavby

Tento typ domů je dnes propracovaným systémem, který zajišťuje svým uživatelům komfort a nabízí jim jedny z nejlepších vlastností, jež jsou dostupné na stavebním trhu. V oblasti dřevostaveb máte spousty možností. Lze si pořídit klasický rodinný domek, chatku nebo třeba i průmyslovou stavbu. Podívejme se proto blíže, jaké přednosti má dřevěný materiál a co je tzv. ekopanel.

Výhody dřevostaveb

Dřevo jako surovina je snáze zpracovatelné než jiné stavební materiály. Již v případě výstavby se proto lépe likviduje odpadní zbytek než u jiných typů stavebních komponent. Snazší odklizení se pak nabízí i v případě, když se dům bude bourat nebo se jinak poničí.

Pokud máte nějaké zdravotní obtíže nebo alergie, tak přírodní surovina vás nebude dráždit. Dřevo nepatří mezi ty prvky, které by vyvolávaly nemoci, spíše vám zkomfortní bydlení.

Jednotlivé panely mají menší tloušťku než běžné stavební komponenty, a tak se vám naskýtá více využitelného prostoru, protože stěny toho tolik nezaberou.

Dřevostavba se rychleji realizuje a navíc se můžete v podstatě okamžitě nastěhovat. Zateplení proběhne též rychleji, protože dřevo je pružný a teplotně přizpůsobivý prvek.

Jedná se o velmi šetrnou stavbu, která je ohleduplná i k vaší peněžence. Lze ušetřit mnohonásobně více než při provozu jiné stavby. Je to dáno zejména tím, že se v dřevostavbě dobře drží teplo, je izolačně uzpůsobená a vy pak nemusíte platit za spotřebu topení.

Co je ekopanel?

Už jsme naznačili, že dřevostavby se poskládají z** ekopanelů**. Samotný stavební materiál je dvousložkový, skládá se ze statického pláště (dřevoštěpková OSB deska) a izolačního jádra (samozhášivý polystyrén EPS). Díky tomu, že má tyto vlastnosti se právě v budoucím domě lépe udržuje teplo a zabraňuje se přístupnosti ochlazujících změn zvenčí. Záleží samozřejmě na daném provozu. Teplo se uvnitř drží, pokud stavbu vytápíte. V létě, kdy zase topení nevyužíváte, se můžete ochlazovat, protože je zase příliš horko. Dřevostavba drží uvnitř i klimatizační účinky daných zařízení.

Než se pustíte do výběru stavební firmy a realizace svého budoucího domova nebo jiné stavby, která bude vaše, tak se rozhlédněte po možnostech. Dnes se vám totiž nabízí spousta možností, kterých můžete využít, a které ušetří vaši kapsu a také vám nabídnou mnohem lepší vlastnosti než klasické stavby. Nebojte se ani, že by pořizovací ceny byly vyšší, někdy tomu je naopak. Nebojte se novinek (které už prošly zkouškami) a nechte si zhotovit to, co bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15069 (rodina-finance.cz#23132)


Přidat komentář