Malířské a natěračské práce - Brno

Potřebujete vymalovat pokoj nebo celý byt či natřít plot, zábradlí a jiné konstrukce? Pokud nemáte s touto prací dostatečné zkušenosti, neriskujte a obraťte se na profesionální firmu.

Proč vymalovat byt?

Existuje hned několik důvodů, pro které se lidé rozhodnou jít do vymalování bytu. Samozřejmě že s vymalováním souvisí hodně práce, jako je stěhování nábytku, zakrytí podlah, atd., ale konečný výsledek jistě stojí za tuto námahu. A proč je tedy dobré vymalovat? Možná máte stále ještě všechny stěny bílé, což je v dnešní době plné různých barev trošku nuda. Navíc samotné barvy výrazně ovlivňují psychiku. Jestliže bydlíte ve starším bytě, kde je již omítka oprýskaná, jistě jste zatoužili po pohledu na krásnou, čistou stěnu, která bude navíc originální nějakou tou barvou. Až po vymalování bytu se možná zamyslíte a řeknete si, že se v něm konečně cítíte jako doma. S výběrem barev, jejich kombinací a druhem vám poradí profesionální firma. Dalším důvodem, pro který by bylo záhodno vymalovat stěny je, jestliže jsou zdi vašeho interiéru již špinavé a zašlé. Není nic lákavého denně sledovat stěny, na kterých jsou mimo jiné i fleky od zabitých komárů apod. Navíc hned jak vymalujete, zmizí i prach a vy můžete opět dýchat čerstvý vzduch. Malováním se zbavíte také pavučin, které často hyzdí rohy zdí.

Díky malování můžete také opticky zvětšit nebo zmenšit prostor, který vás obklopuje. Všechno dle potřeby. Jde jen o to použít vhodnou kombinaci barev. Stejně dobře je možné opticky snížit nebo zvýšit strop, abyste se opět cítili ve vašem bytě nebo domě lépe, a aby prostředí kolem vás bylo co nejvíce útulné. A malováním můžete také zcela změnit design vašeho bytu. To může být uskutečněno buď samotným vymalováním, nebo např. nalepením barevných tapet s různými motivy.

Kdy se pustit do malování?

K vymalování pokojů je vhodná každá doba, proto nečekejte na určité roční období nebo na měsíc v roce a prostě si nechejte vymalovat, kdykoliv máte chuť zkrášlit vaše bydlení a samozřejmě i peníze na vymalování. Vymalováním nejenom, že změníte například vizáž vašeho interiéru, ale také jaksi vyčistíte prostředí, neboť staré nátěry působí vždycky poněkud zašle. Co se týká hodně frekventovaných míst, jako je kuchyň, obývací pokoj nebo dětský pokoj, doporučuje se malovat každé dva až tři roky. Co se týká ostatních místností, zde postačí, pokud vymalujete každé čtyři až šest let. Samozřejmě vše podle potřeby a stavu stěn.

Postup malování

Jestliže přece jen nechcete využít služeb profesionálů a chcete riskovat výsledek, který nemusí dopadnout dobře, můžete zkusit vymalovat pokoje sami. Ze všeho nejdřív je nutné vyklidit pokoj a zakrýt podlahu bud igelitem, nebo fólií. Nejlépe, pokud je přelepíte lepicí páskou, aby se neodkrývaly a barva se nedostala na podlahu. Pokud vám v místnosti zůstane nábytek, přikryjte i jeho. Dalším krokem je přelepení elektrických zásuvek a vypínačů nebo ještě lepší varianta je, pokud je rovnou sundáte ze zdi. Odstraňte ze zdi všechny hřebíky a jiné vyčnívající předměty. Poklepejte na stěnu. V případě, že je zeď po poklepu dutá, je zde vysoká pravděpodobnost, že nebude mít dobrou a požadovanou přilnavost k povrchu a bude se odlepovat. Aby barva kvalitně držela, oškrábejte takovou vrstvu. Pokud potřebujete zakrýt nějaké praskliny na zdech a nerovnosti, použijte tmel. Trhliny je vhodné opravit pružným tmelem, nerovnosti zase tmelem univerzálním. Jestliže jsou ale nerovnosti na stěnách větší, tmelením je zřejmě neodstraníte. Zde budete muset použít stěrku. Již v těchto případech je ale mnohem lepší přenechat práci odborníkovi. Nové omítky nechejte zaschnout asi 6-8 týdnů, aby se na zdi netvořili fleky. Podklad napenetrujte, aby se zaprvé zpevnil a zadruhé aby byl dosti savý. Penetrační nátěr nechejte schnout asi 24h. Hleďte na to, aby byla teplota při malování co nejvyšší, minimálně +10 stupňů, ale vlhkost vzduchu co nejmenší. V místnosti musí také při malování proudit vzduch. Jestliže budete malovat v létě, otevřete okna, pokud v zimě, zapněte radiátory. Barva se na stěny nanáší co nejrychleji, aby nedocházelo k velkému vlhčení stěn. To má poté za následek odlupování barvy a tvoření skvrn na zdech. Další nátěr se aplikuje druhý den. Je dobré, když si určité množství barvy, kterou jste malovali, necháte k dispozici na pozdější chvíle pro případ budoucích oprav.

Natěračské práce

Jsou-li součástí vašeho interiéru nebo exteriéru dřevěné výrobky, je vám zcela jistě jasné, že se o ně musíte starat a udržovat je, aby byly chráněny a sloužili po mnoho dalších let. Nejvhodnější nátěr se vybere podle toho, kde se dřevěný výrobek nebo předmět nachází. Zda je venku, zda je součástí vašeho interiéru, jakým povětrnostním vlivům je vystaven a jak má vlastně v konečné fázi vypadat. Jestliže máte zájem na tom, aby byla zachována viditelná struktura dřeva, volte lazuru. Jestliže máte zájem na tom, aby vznikly silné a intenzivní barevné tóny, které původní dřevo překryjí, použijte barvu krycí. Jestliže hledáte barvu, která by byla maximálně šetrná k životnímu prostředí, ale také k vašemu zdraví, použijte nátěry, které jsou vyrobeny na vodní bázi. Pokud bude dřevo vystaveno vlhkosti, použijte ještě navíc impregnaci.

Jakou tloušťku nátěru zvolit?

Každý nátěr představuje překážku mezi materiálem, který natíráte a jeho okolím. Jakou tloušťku vrstvy zvolit, záleží na zvoleném nátěru. Je potřeba dbát na to, aby zvolený nátěr nebyl ani příliš silný, ani moc tenký. Jestliže byste natřeli předmět příliš silným nátěrem, tento by se vám mohl začít co nevidět sloupávat a celá práce by přišla vniveč. Na druhou stranu příliš tenké nátěry zase rychle degradují a neplní funkci kvalitní ochrany. Potom dochází k tomu, že se dřevo rychleji kazí. Proto pokud plánujete provádět natěračské práce, oslovte raději profesionály, ať můžete mít klid, že jste nic nezanedbali a že jste nevyhodili peníze zbytečně za něco, co vlastně ani v závěru neplní svůj účel a navíc jste tak zbytečnou prací ztratili tolik času.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15122 (rodina-finance.cz#23296)


Přidat komentář