Lakýrnické, natěračské a malířské práce - Praha

Plánujete vymalovat byt nebo natřít fasádu, aby Váš dům vypadal zase jako nový? Není nic jednoduššího než se obrátit na odborníky, kteří veškeré práce s tímto spojené provedou rychle, zručně, ale hlavně kvalitně a o to přece jde.

Lakýrnické, natěračské a malířské práce – Praha

Lakýrnické, natěračské a malířské práce - Praha

Jistě je Vaším přáním docílit toho, aby Váš byt či dům vypadal skvěle a reprezentoval Vás dlouhá léta. Proto je tou nejlepší volbou svěřit takto složitou práci profesionální firmě s dobrými referencemi. Z toho důvodu Vám velmi rádi jednu takovou firmu doporučíme. Je to firma** Pavel Chvalovský** a kvalitně odvedená práce je jejich vizitkou. Tato firma se zabývá poskytováním stavebních prací na klíč, kdy jejich hlavní činností jsou veškeré** malířské, lakýrnické, natěračské a stříkací práce** . Dále provádí sádrokartonářské, podlahářské, úklidové a dokončovací práce ** včetně údržby objektů a celkové rekonstrukce na klíč** . A mimo to tahle velmi profesionální firma zajistí odvoz a likvidaci odpadu, veškeré přípravné práce, truhlářské a tesařské práce ** a v případě potřeby a zájmu poradenství** **. Firma Pavel Chvalovský** se snaží vyjít maximálně vstříc každému zákazníkovi a ke své práci používá nejen tuzemské, ale i zahraniční materiály té nejlepší kvality. Prioritou firmy je totiž absolutní spokojenost zákazníků. Proto, pokud Vás taky tato firma nadchla a jste z** Prahy a okolí**, můžete se na pana** Pavla Chvalovského** obrátit buď osobně na adrese: Matěchova 998, Praha – Krč, nebo prostřednictvím telefonického kontaktu na čísle: +420 731 742 179 či formou emailové adresy: chvalovskypavel@volny.cz.

Více se o firmě** Pavel Chvalovský** dozvíte na jejich kvalitně zpracovaných webových stránkách**: http://www.rekolama.cz/**, kde můžete zhlédnout fotografie realizací a reference.

Nyní si pojďme říct něco blíž k malířským a natěračským pracím.

Malířské práce

Pod pojmem malířské práce si můžete představit malování pokojů, bytů, domů, škol, hal a všech různých místností, které Vás napadnou.

Malování bytu

Pro každé malování existují určitá pravidla, kterými je byste se měli řídit. Vždycky by malování mělo probíhat za denního světla. Při umělém osvětlení se může totiž lehce stát, že správně neodhadnete požadovaný barevný odstín. V případě, že potřebujete, aby barva na stěnách rychle zaschla, je nutné hlídat teplotu a vlhkost vzduchu. Na obalech bývá většinou vyznačeno, za jakých podmínek** barvu** nanášet. Hodnota ideální teploty se pohybuje většinou mezi 10-30 stupni Celsia. Je všeobecně známé, že doba malování se prodlouží v závislosti na nižší teplotě a vyšší vlhkosti vzduchu, neboť na základě toho nátěr pomalu schne. Nejdříve ze všech stěn se začíná malovat strop. Natírá se postupně v pruzích širokých asi 1 metr. Vrchní nátěr je potřeba nanášet ve směru dopadajícího světla, díky čemuž nebudou vidět šmouhy. U malování se obvykle postupuje od okna ke dveřím. Další vrstva nátěru se nanáší až po několika hodinách. Pokud chcete být přesní, řiďte se návodem, který bývá uvedený na etiketě každé barvy. O tom, kolik nanesených vrstev je potřeba, rozhoduje podklad. Jestliže byl původní nátěr světlý a povrch byl hladký, klidně budou stačit pouze dvě tenké vrstvy. Pokud se však maluje místnost po delší době, tak dvě vrstvy jsou minimum. Barvu je pro vhodné pro první nátěr zředit, pak už to není nutné.

Vícebarevný nátěr - postup

Občas se stane, že Vás obyčejné jednolité zdi Vašich pokojů omrzí. Malovat se však nemusí pouze jednou barvou, Vaše zdi mohou být přímo uměleckým dílem, které Vám můžou všichni závidět. Stejně jak před každým jiným malováním, i před tímto nápaditým je potřeba stěnu na nátěr připravit. Nejdřív je nutné vytmelit všechny díry ve zdi, poté se dá nalepit tapeta a malovat až přímo na ni. Vhodnější je však malovat přímo na zeď, už i proto, že odpadne zdlouhavá činnost spojená s lepením tapet, ale taky nehrozí žádné nebezpečí, že se Vám tapety budou časem loupat. Natírání začíná nánosem základové barvy, která se musí nechat zaschnout. Jestliže chcete dosáhnout dokonalého krytí, někdy je potřeba nátěr nanést vícekrát až do požadovaného vzhledu. Jakmile barva na zdi zaschne, připravte si malé množství barvy jiného odstínu, než jakou máte** barvu základní**. Toto další množství barvy nesmí být příliš syté, aby byl výsledek perfektní. Vyberte takovou barvu, která se k základní barvě hodí. Druhou** barvu** nanášejte houbou, která musí být čistá, a tím dosáhnete pěkných výsledků. Na houbu příliš netlačte. Po zaschnutí může následovat ještě další vzorek jinou barvou.

Jaká barva do jaké místnosti?

Nejprve si pořádně rozmyslete, jakou vlastně máte celkovou představu o proměně Vašeho bytu nebo domu. Výběr barvy je dost důležitý. Pokud si nejste barvou jisti, nic nezkazíte, vymalujete-li všechny stěny na bílo. I když trochu experimentu nikdy neškodí. Barevné stěny jsou v kurzu. Musíte si však ujasnit, jaké barvy se Vám líbí, jaké by se hodili do jednotlivých místností např. dle barvy nábytku, atd. Taky záleží na tom, zda chcete místnost opticky zvětšit, nebo naopak zmenšit, nebo jednotlivé místnosti prosvětlit. Toho všeho se dá docílit vhodně vybraným nátěrem. Pokud je žádoucí prostory rozjasnit a zvětšit, jsou na řadě studené barevné odstíny, jako je například světle modrá barvy. Teplé barvy, např. žlutá, zase vyrovnávají chybějící slunečné světlo. Chcete-li Vás byt co nejvíce zútulnit, volte barvy teplé, tmavších odstínů. Není na škodu použít barvu hnědou, nebo klidně oranžovou jemně smíchanou s červenou. Je všeobecně známé, že barvy mají svůj vliv zejména na lidskou psychiku, neboť každá z barev nějak působí na jinou část mozku a vyvolávají různé emoce. Některý barvy mají tu schopnost uvést člověka do klidu, jiné ho zase povzbudí k aktivitě nebo vyvolávají dobrou náladu. Proto je dobré oslovit odborníky na malířské práce, kteří mají s malováním pokojů zkušenosti a rádi Vám poradí, jaké barvy se kam hodí.

Natěračské práce

Co se rozumí pod natěračskými pracemi? Můžeme zde řadit nátěry fasád, ocelových a dřevěných konstrukcí, nátěry oken, dveří, zárubní atd.

Nátěry fasád

Taky byste chtěli mít fasádu na Vašem domě zase jako novou? Nevíte, co všechno je k tomu třeba a jak se při takové práci postupuje? To vůbec nevadí, protože od toho jsou tady odborné firmy, které Vám rády poradí a se vším pomůžou na základě mnohaletých zkušeností, stejně jako firma Pavel Chvalovský .

V čem spočívá samotná realizace nátěrů fasád?

Samozřejmě vše závisí na firmě, kterou oslovíte, neboť každá firma má své vlastní postupy na základě zkušeností a sama nejlíp ví, co se hodí a co je naopak neefektivní. Práce spočívající v** nátěru fasád** by však mohla spočívat v oklepání odfouklých a zvětralých částí omítky, umytí fasády tlakovou vodou, díky čemuž je fasáda zbavena všech možných mastnot a nečistot a díky umytí se zlepší přilnavost fasádních barev, následují zednické opravy fasády, nátěr penetrací, protože penetrační nátěr fasádu zpevní a sjednotí nasákavost, a poté cca 2 nátěry barvou. Záleží však na barvě a na druhu barvy. Rozhodnutí pro novou fasádu může mít mnoho příčin. Nová fasáda neslouží pouze pro okrasu, ale celkový dojem fasády je taky důležitý. Fasádu je možno provést dvojím způsobem, buďto nanesením fasádní barvy na omítku nebo nanesením předem probarvené omítky. Fasádní barvy je vhodné nanášet při teplotě** nad 5 stupňů Celsia** za suchého počasí bez prudkého slunce a deště. Tyto zásady a mnoho dalších znají profesionální firmy, proto se na ně se svými požadavky obraťte a jistě budete z jejich práce nadšeni.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15080 (rodina-finance.cz#23166)


Přidat komentář