Komplexní služby v oblasti údržby bytů, domů, chat a zahrad

Potřebujete pomoci s údržbou kolem domu, bytu, zahrady nebo vaší chaty? Neostýchejte se požádat o pomoc, protože se jedná o složité práce. Dnes je běžné, že lidé využívají služeb odborníků, kteří jim poskytnou kompletní péči.

V dnešní době, kdy jsou lidé stále více zaměstnáni vlastní prací, jim mnohdy nezbývá prostor na chod domácnosti či úpravu rekreačních obydlí či zahrad. V této souvislosti jsou lidé pak více stresovaní, protože pořád myslí na to, že tuhle odkapává kohoutek, že stále není posekaná zahrada a že na chatě asi brzy spadne střecha, protože potřebuje výměnu. Pokud ale pracujete efektivně a máte za to i odpovídající mzdu, tak si přeci můžete udělat úlevu v jiné oblasti.

Nechte si proto dané udržovací práce provést od odborníka, který je znalý v oboru a v mnohém vám pomůže. Nemusí se jednat již o specializovaného pracovníka jako je elektroinstalatér, vodoinstalatér nebo zedník, ale člověk, který skutečně zastane drobnější práce, na které třeba nemáte čas nebo je neovládáte. To není žádná ostuda, každý má schopnosti na něco jiného. Proto si sjednejte odborníka, který vám ušetří čas, jenž vy můžete věnovat odpočinku.

Údržby domů, chat a zahrad

V oblasti komplexní údržby bytů, domů, chat a zahrad si můžete sjednat na práci tzv. hodinového manžela, jenž vám pomůže s oblastmi, které sice leckdy zastanou i laikové, ovšem ne každý má na tyto úkony čas nebo dispozice. Vám v každém případě bude ale zajištěno profesionální provedení daných prací, nabízí se vám i vstřícnost a přizpůsobení se individuálním požadavkům každého klienta.

Nyní se ale pojďte podívat, co vám hodinový manžel nabízí.

Proč si sjednat služby hodinového manžela?

Jedním z prvních důvodů je ona časová vytíženost. Pokud nemáte dostatek času na dané práce, tak je to třeba dané tím, že si již potřebujete odpočinout a ne se věnovat dalším úkonům, na které také nemusíte mít čas. Udržovací práce jsou potřebné jen jednou za čas. Hodinoví manželé spíše neposkytují služby v oblasti praní či vytírání, ale spíše namontují poličky nebo zapojí elektrospotřebiče. Protože se jedná o odborníky v dané oblasti, tak máte zajištěno jednak kvalitní a také rychlé provedení dané práce. Vy si pak nemusíte dělat starosti s tím, že něco nebude fungovat, což se laikům občas stává, že když konečně zapojí třeba televizi, tak najednou něco nejde. Hodinový manžel vám toto provede sám a ještě vás naučí s daným prvkem ovládat. Vyplatí se proto investovat do jeho služeb, které jsou jednou za čas, ale o to mají delší trvání.

Jak se připravit před návštěvou hodinového manžela

Předně, až budete kontaktovat daného odborníka, tak se optejte, jaké služby nabízí. Ne vždy musí zahrnovat všechny oblasti, může to být montér přes nábytek, ale elektroniku neovládá. Také se dohodněte na tom, jaké nářadí si má přivézt, pokud jím nedisponujete. Samozřejmě je pak výhodnější pro vás, když hodinový manžel nemusí převážet pomůcky, které jsou potřeba k dané práci. K ní mu ale musíte zajistit kvalitní potřeby, takže jestli máte sice hrábě, ale jsou naprasklé, tak ty mu nedávejte. Poté musíte hodinovému manželovi zajistit přístup k daným pracím. To znamená, že například, pokud sdělíte, že potřebujete posekat zahradu, tak se musí jednat o takový terén, aby to daný odborník zvládl. Jestli máte silně zarostlou plochu, v které co chvíli lze narazit na popadané větvě, pařezy nebo náletové dřeviny, tak s tím odborník nepočítá a není ani tedy patřičně vybaven.

Služby hodinového manžela

Odborníci zajišťují drobnější práce, které i tak vyžadují profesionalitu. Může to být přidělání poliček, sestavení nábytku nebo práce na zahradě. Jednotlivé oblasti si přiblížíme více.

Údržba bytů

V oblasti údržby bytů se nabízí práce jako je přidělání polic, navrtání skob pro obrazy, sestavení nábytku, zapojení elektrospotřebičů, namontování vodovodních baterií nebo třeba údržba kolem topení (např. vypouštění vody). V této souvislosti se nabízí i různé opravy nebo některé „nehody", na které nevíte, jak je odstranit. Namátkou vybereme například situaci, kdy nemáte pevně ukotven tzv. kovový špunt do vany. Někteří lidé, jež přijdou do prvního kontaktu s tímto systémem, zkoušejí, zda se dá normálně zasadit do odpadu. Když vidí, že to lze a že to bez problémů vyndat, tak aplikují daný špunt a napustí si vanu. Poté ale tlak vody přisaje špunt k odpadu a ten již nelze vyndat. Jakou profesi byste zavolali, aby vám pomohla? Nabízí se hodinový manžel, který si s těmito úkony poradí.

V dalších oblastech prací se pak nabízí i vymalování, lakování, může to být i položení podlah, kdy daná práce není složitá, ale vyžaduje odbornou znalost.

Údržba domů

Co se týká domů, tak zde se nabízí samozřejmě služby, které jsme vyjmenovali v předchozím případě. Jestli ale vlastníte dům, tak jistě víte nebo jste to už mnohokrát slyšeli, že je to starost a že se kolem něj musí neustále něco upravovat. Proto se nabízí i práce kolem údržby domu, aby nechátral. To se může týkat izolačních prací, úpravy fasády, zjištění některých neduhů, jež je potřeba odstranit, zajištění správného fungování systémů, které jsou v bytech ovládány centrálně (např. topení) a podobně. Pokud navíc bydlíte ve starší stavbě, tak ta může mít i starší systémy, se kterými si dnes lidé leckdy nevědí rady. Znáte třeba keramické pojistky? Ty dnešní lze nahodit jedním pohybem, ale v případě starší obměny se musí nejprve zjistit zkoušečkou, jaký obvod nefunguje, a pak se musí aplikovat nová pojistka. Veškeré práce kolem domu potřebují nejen šikovnost, ale také znalost různých typů systémů.

Údržba chat

I když se jedná o rekreační typy stavení, tak i ty se musí udržovat. Pokud se budeme bavit o menších chatkách (ty větší mají opět charakter domu), tak je zapotřebí zajistit, aby byly zejména odolné proti nájezdu nezvaných hostů, aby byly odolné vůči povětrnostním vlivům, když tam denně nejste, a pak se nabízí rovněž práce, které jsme zmínili výše. Spousta chatek dnes nemá zavedené některé systémy, a proto i na některé si můžete sjednat hodinového manžela. Samostatnou kapitolou, stejně jako u rodinných domů, jsou zahrady.

Údržba zahrad

Posekání trávy, úprava květin, odstranění plevele, ořezání větví, odstranění náletových dřevin či jiné práce zušlechtí okolí vašeho domu tak, že budete mít pěkné obydlí. I když se to zdá jednoduché, tak i dnes s pomocí různých předmětů jako je třeba sekačka bývá problém udržovat velké plochy zahrad, které třeba nemají ani dobrý terén. Může se pak stát, že sice posekáte trávu, ale měkčí podloží způsobí zaboření nožů do hlíny a následně se vám v trávě vytvoří nevzhledná hliněná kola.

Najmout si někoho na údržbu jakéhokoli obytného prostoru nebo i zahrady není žádnou novinkou a v dnešní době ani ostudou. Spousta lidí má v sobě ale zakotven pocit, že si vše musí udělat sami, protože by se na ně okolí dívalo skrz prsty, že to sami nezvládnou. Doba se ale mění a když jsme dnes a denně zavaleni prací, tak proč si neodpočinout a některé domácí práce nepřenechat profesionálovi? Ten navíc zná jednotlivé oblasti odborně a ví, jak s danými věcmi manipulovat. Tím vám nejen zajistí kvalitní péči, ale také dlouhotrvanlivost udržovaných oblastí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15036 (rodina-finance.cz#23001)


Přidat komentář