Kamenické práce - Karviná

Kámen je jako materiál velice ušlechtilý, proto se využívá na řadu prvků, které můžete mít doma i z vnějšku obydlí. Také se nabízí zpracování soch a potažmo tedy i v oblasti pomníků. Seznamte se blíže s kamenickými službami.

Kámen je jako zpracovatelská surovina velice praktický z hlediska svých vlastností. Je to odolný, pevný a tvárný materiál, který má spousty využití. Jako první vytane na mysli asi zpracování různých typů pomníků nebo náhrobních desek. Samotný kámen ale má zastoupení i v lidských obydlích, kdy můžete mít různé zdobné prvky. Můžete mít zpracované různé menší skulptury, které ozdobí vaši zahradu, lze mít i pracovní desky z kamene, schodiště, krbová zákoutí a mnohé jiné oblasti lze ozdobit kamenem. Kámen vám dlouho vydrží, je odolný, lze jej i více zatížit, většinou mu nevadí, pokud se podaří jej škrábnout (pokud se nejedná o lakovanou hladkou strukturu) a také má nosné vlastnosti, takže se hodí i jako bytelný prostor. Některé případy si ale uvedeme blíže.

Kamenické práce - Karviná

Zařizujete, renovujete Vaši kuchyň a rádi byste měli kvalitní kamennou kuchyňskou pracovní desku? Zvažujete nechat si vyrobit či modernizovat schodiště, obložit krb? Nebo potřebujete vyrobit pomník, hrob či původní zrenovovat?

Kamenické práce Karviná

V oblasti kamenických prací je několik příležitostí, kdy se zpracovává kámen. Některé zmíněné si přiblížíme více, abyste věděli, jak můžete kámen využít.

Výroba pomníků a náhrobních desek Karviná

V oblasti pomníků má kamenictví nejčastější využití. Nabízí se jak klasické pamětní desky, tak zhotovení celého obložení hrobů, tedy náhrobních desek. Zde se využívá několika typů kamene (žula, mramor apod.), kterým si můžete nechat zhotovit daný typ pomníku nebo náhrobní desky. Rovněž se nabízí i zhotovení uren v kamenném dezénu.

Až si budete nechat zhotovovat daný hrob nebo pomník, tak se seznamte s tím, jaké práce kameník nabízí. Nemusíte mít klasické náhrobky čtvercových a obdélníkových tvarů, ale lze mít i různé motivy jako je třeba vypracování pomníku do tvaru knihy, vlnitého obrysu a podobně. K danému typu pomníku se pak hodí i příslušný nápis, který vám kameník může rovněž vytesat do kamene.

Sekání písma do kamene Karviná

Na náhrobky se dají vytesat jména**, data narození a úmrtí, různé citáty i grafika**. Záleží na kameníkovi, co nabízí, ale můžete přinést i vlastní návrh. Až se vytesá daný motiv, tak se vyplní příslušnou barvou. Může to být zlatá, kdy se využívá plátkové zlato, které se vlepí do daných míst. Lze použít i stříbrný prášek, který se danou metodou opět aplikuje do vysekaných míst. Pak se používají i syntetické barvy, kterými lze vyplnit daný prostor. Všechny barvy vydrží i dvě desítky let a dají se poté obnovovat. Obecně pak platí, že světlé barvy se hodí do tmavého prostoru a tmavé na světlé povrchy.

Výroba pracovních desek Karviná

V oblasti pracovních desek se využívá rovněž kamene, protože je odolný a více vydrží. Tyto povrchy spíše odolají větší hmotnosti, teplým hrncům nebo poškrábání, ovšem i tak je šetřete, aby dlouho sloužily. Ať už máte kamenné zpracování desek v kuchyních nebo koupelnách, tak kámen vytvoří luxusní prvek v daném místě. Zároveň se snadněji udržuje, protože na něm nejsou tolik vidět mapky tekutých prvků jako je jídlo, voda apod.

Výroba schodů Karviná

Kamenné schodiště je rovněž velmi efektní a elegantní prvek v domě. Kamenné schodiště je pak bytelné a nosné a evokuje zámkové prostory. Pokud si budete vybírat kamenné schody, tak je můžete doladit do barev interiéru anebo naopak využít kontrastu. Lze schody ozvláštnit i dřevěných povrchem na nášlapné ploše či jiným materiálem, aby došlap nebyl chladný, případně kluzký.

Kamenické práce – výběr kamene Karviná

Existuje několik typů kamene, ze kterého můžete mít dané produkty. Přiblížíme si podobné typy, ze kterých se vyrábějí bytelnější, nosnější a odolnější konstrukce. Jedná se o žulu, mramor a teraso.

Žula Karviná

Tato výchozí surovina je ve skutečnosti vyvřelá hornina a teprve potom se zpracovává do daných kamenných produktů. Protože se vyskytuje na více místech, tak i příměsi, které k horninám přijdou, ovlivní vzhled vzniklé žuly. Následně je žula světlejší, tmavší či s jinými barevnými akcenty. Žula sama o sobě je levnější surovinou než třeba mramor, tudíž se nabízí jako vkusný materiál, který je i cenově dostupný. Často se využívá na hroby i do venkovních zákoutí domů.

Mramor Karviná

Zde se jedná o luxusnější provedení kamene, kterým se zdobí honosnější místa. Mramor sám o sobě je pak rovněž hornina na vápencové bázi. Jeho zbarvení může být různé od tmavých povrchů ke světlým podobám. Mramor sám o sobě má podobu leštěného kamene, který má po sobě mapkovité linie. Rovněž jej lze použít jako náhrobek, ale spousta lidí si s ním často zdobí interiéry domů i kancelářských prostor. Zejména koupelny nebo právě kanceláře mají mramorový nádech, který je velmi luxusní a elegantní.

Teraso Karviná

Teraso je vzhledově obdobný materiál jako žula, jen jej nejčastěji vidíme v barevnějším provedení. Jednotlivé částečky jsou pestřejší a teraso v sobě může mít dohromady modré, červené a jiné odstíny. Samotný produkt je vyroben z drti více kamenů, tudíž není tak kompaktní jak celostní žula nebo mramor. Lze jej samozřejmě upravit tak, aby byl bytelný a nosný. Důkazem odolnosti je, že teraso se nejčastěji využívá jako podlaha do domu nebo koupelen.

Věděli jste, že existuje tolik možností, kde lze využít kámen? Jedná se o velice efektní materiál, který je nejen pěkný, praktický a odolný. Je úžasně tvárný a dlouhotrvající. Většina zpracování surového kamene využívá přírodnosti nerostu. Není to vyloženě umělý hladký povrch, na kterém je vidět sebemenší špína a smetí, tudíž nebudete mít tolik starostí s údržbou. Nechte si tedy vyrobit kamenný prvek, který je cenově dostupný a může vytvořit luxusní součást vašeho domova nebo nabídne důstojnou podobu památného místa. Seznamte se tedy s nabídkou kameníka a uvidíte, že se vám dokáže přizpůsobit i když přinesete vlastní návrh.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15022 (rodina-finance.cz#22971)


Přidat komentář