Kamenické práce - Heřmanův Městec

Krása přírodního kamene je věčná. Již z toho důvodu se právě ušlechtilý kámen používá pro výrobu pomníků. Ovšem tím kamenické práce rozhodně nekončí. Jak by se Vám líbil třeba krb z kamene nebo kuchyně, koupelna, schodiště?

To, že se kámen používá pro výrobu pomníků, hrobů, uren je již takovým standardem. Ovšem byla by velká škoda využívat možnosti a krásu kamene jen ve spojitosti se vzpomínkami na naše blízké. Níže se podíváme, s čím vším se můžete obrátit na zručného kameníka.

Kameny, se kterými pracuje kameník Heřmanův Městec

Obrátíte-li se na kameníka s žádostí o výrobu pomníku, pracovní desky do kuchyně aj., pak budete nejspíš dotázáni, ze kterého kamene byste si výrobu přáli. Kameník totiž pracuje s rozličnými druhy kamenů. Snad nejčastěji používaným kamenem je mramor, žula, onyx a pískovec.

Mramor Heřmanův Městec

Mramor jako takový má svůj základ v zemské kůře, kde dochází k jeho vzniku, a to působením času, ale také tlaku a okolní teploty. To, že některé z mramorů disponují různobarevným žíháním, je způsobeno minerály, jež na mramor působí.

Mramor jako přírodní materiál, se může pochlubit skvělými izolačními a tepelnými vlastnostmi. Díky svým vlastnostem, je možné ho použít například pro obklady, dlažbu, kuchyňské desky, schody, lázně, sauny, parapety, chodníky, terasy, pomníky aj.

Žula Heřmanův Městec

Žula, oproti mramoru, vznikne z roztaveného magmatu, a to při výjimečně velké teplotě a tlaku. Svým vzhledem je žula v drtivé většině zrnitá. Žula jako taková však není čistá, její součástí je také křemen, slída, živec, amfibol. I žula, stejně jako mramor, se může pochlubit výbornými tepelnými a izolačními vlastnostmi. Kromě toho žula také vyniká velmi vysokou tvrdostí.

Uplatnění žuly je de facto stejné jako u mramoru. Ovšem, hledáte-li levnější variantu, pak tou je žula, v porovnání s mramorem.

Onyx Heřmanův Městec

Tak, jako mramor a žula, i onyx je svým vzhledem naprosto originální. I on disponuje celou škálou barev a odstínů. Onyx je v podstatě odrůdou křemene. Díky svému jedinečnému složení a vzhledu se onyx většinou využívá tam, kde je elegance, luxus, nadčasovost.

Pískovec Heřmanův Městec

Podíváme-li se na pískovec, jak vzniká, pak stmelením, a to povětšinou křemene, živců a dalších horninových úlomků, kterými jsou například tmel, či silicity.

Kamenické práce – Heřmanův Městec

Sháníte v blízkosti Vašeho bydliště zručného kameníka, který je znalý v opracování kamene

Koupelna z přírodního kamene Heřmanův Městec

Není výjimkou, že v luxusních hotelech, penzionech, ale také již některých rodinných domech, můžete spatřit koupelnu obloženou kamenem. Obkládá se celá stěna, umyvadla, vana. Díky celé škále barevných vzorů, dekorů, je možné docílit vskutku výsostného vzhledu. Jen při vstupu do takové koupelny na Vás dýchne čistota, elegance, luxus, komfortnost. Obložená koupelna kamenem, se nedá srovnat s koupelnou, kterou ještě „zdobí“ umakartové jádro.

Kuchyně z přírodního kamene Heřmanův Městec

Také kuchyň skýtá možnosti pro využití jedinečných vlastností** kamene**. Z kamene je možné si nechat vyhotovit nejen pracovní desku, ale také obložení celé linky. Inspiraci můžete získat u samotného kameníka, který se specializuje na práci s kamenem pro kuchyň, jídelnu. Ovšem i Vy sami můžete přijít s návrhem, a poté s kameníkem probrat možnosti.

Pracovní deska z kamene má velké výhody. Vůbec se nemusíte totiž obávat, abyste položili rozpálený hrnec nebo pekáč přímo na desku. Desky z kamene jsou také velmi odolné vůči poškrábání, což je u jiných, běžných materiálů, které se využívají na pracovní desky, říci nedá.

Kamenné prvky do interiéru, exteriéru Heřmanův Městec

S kamenem se dá doslova kouzlit, a dá se z něj vyrobit celá řada** zařizovacích i dekoračních prvků**. U kameníka si můžete nechat zhotovit kupříkladu římsu, parapet, sokl, mísu, vázu, květináč, ale také lavičky, sedátka, stoly aj. Zařizujete si zahradu? Pak si ji můžete ozvláštnit originální sochou z kamene. Takovou sochu Vám vyrobí zručný kameník.

Pomníky, náhrobky Heřmanův Městec

Snad každé kamenictví se zabývá výrobou pomníků a náhrobků. Jednotlivá kamenictví se pak mohou lišit ve způsobu, formátu vyrobeného pomníku. Rádi byste měli pomník tvaru obdélník, čtverec, či jiného, atypického tvaru? Záleží na vzájemné domluvě, zručnosti i šikovnosti kameníka.

Pro pomníky se také používá rozličný materiál, kupříkladu kvalitní mramor, žula aj.

Vysekání písma na náhrobky Heřmanův Městec

Součástí vyrobeného náhrobku je také vysekání písma. Povětšinou se vysekává jméno, datum narození a datum úmrtí, citáty. Výjimkou nejsou ani grafické prvky, jako například lístečky, holubičky aj. Po vysekání písma, motivu následuje ještě nabarvení vybranou barvou. Povětšinou se volí stříbrná nebo zlatá barva. V případě zlaté barvy se používá tzv. plátkové zlato, jež se postupně vlepuje do vysekaných míst. Ovšem je možné se rozhodnout i pro barvy syntetické. Co se týká typu barvy, tak ty se volí dle délky trvanlivosti. Povětšinou se však setkáte s neměnným vzhledem barvy více než deset let.

Výroba pomníků na klíč Heřmanův Městec

Mezi kamenickými firmami jsou takové, které Vám „pouze“ pomník vyrobí. Jsou však i taková kamenictví, jež Vám pomník navrhnou, vyrobí, následně dopraví na místo určení a namontují. V případě potřeby také projednají patřičné záležitosti se správou daného hřbitova.

Výroba hrobů Heřmanův Městec

Na kameníka se můžete obrátit ve věci výroby urnového hrobu, jednohrobu či dvojhrobu. Co se týká urnového hrobu, ten je povětšinou složen z rámů, krycí desky, soklu pod pomník a pomníku jako takového. Hrob, ať už jednohrob, nebo dvojhrob, ještě vyžaduje betonový základ.

Oprava pomníků, hrobů Heřmanův Městec

V drtivé většině jsou pomníky a hroby na hřbitově pod širým nebem. Je tedy jasné, že časem se vnější vlivy podepíší na vzhledu pomníků a hrobů.** Kamenické služby** nezahrnují jen výrobu nových věcí, ale také jejich údržbu a opravu. U kameníka tak můžete poptávat vyčištění zašlých dílů hrobů, opravu hrobu, jež byl rozvalen, ať už z důvodu působení přírodních vlivů, nebo vandalismu.** Kameník** také vyhotoví, opraví písmo na pomníku aj.

Pomníky pro domácí zvířecí miláčky Heřmanův Městec

Pejsek, kočka, křeček, či jiné domácí zvířátko je kolikrát velmi blízkým tvorem svých páníčků. Rozhodně není ničím výstředním, či dokonce zbytečným, když se majitel zvířátka po jeho úmrtí s ním chce důstojně rozloučit a moci chodit k jeho hrobečku vzpomínat. Není tedy výjimkou, že kameníka osloví takový majitel, že by mu chtěl udělat pomníček.

Pomníky jsou a budou bezpochyby stálou vzpomínkou na naše blízké. Pomníky je možné si nechat vyrobit jak z přírodního, tak umělého kamene, stejně tak, jako například pracovní desky pro kuchyňské linky, či obložení koupelny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15039 (rodina-finance.cz#23005)


Přidat komentář