Dokončovací práce, pokládka podlah

To, že máme postaveno, nebo jsme zakoupili byt, dům, vypadá, že bychom si mohli sjednat stěhovací firmu a konečně se zabydlet. Je však třeba ještě chvíli vyčkat s nastěhováním, pokud nechceme žít v bojových podmínkách.

Stavbu a s ní spojené práce je možné rozdělit na dva úseky. V první fázi jde o hrubou stavbu, kdy po jejím dokončení je de facto možné se do domu nastěhovat. Ovšem po vstupu do domu je zřejmé, že je zapotřebí ještě dalších, tzv. dokončovacích prací. A to se jedná již o druhou fázi, která zahrnuje kupříkladu pokládku podlahových krytin (plovoucí podlahy, parkety, PVC, koberce) – obkladačské práce (obklady a dlažba) – montáž stínící techniky (žaluzie, rolety) – montáž dveří (klasických, zasouvacích) – sádrokartonářské práce (příčky, předěly místností, půdní vestavby, podhledy) – malířské práce (výmalby, dekorativní malby, tapety) – lakýrnické práce (nátěry) aj.

Objekty pro dokončovací práce

Nemusíte zrovna žádat patřičné firmy o stavební dokončovací práce, když stavíte. Dokončovacích prací je totiž možné využít i v případě, že jste se například přestěhovali, ať už do nového, nebo staršího bytu. Dokončovací práce také můžete poptávat, i když bydlíte ve stávajícím bytě nějaký ten čas, a prostě byste rádi změnu, ať už v podobě výměny podlahových krytin – dveří – žaluzií aj. Možností dokončovacích prací je více než dost, viz výše.

Pojďme si nyní přiblížit některé z dokončovacích prací.

Pokládka plovoucí a dřevěné podlahy, parket

Ten, kdo uvažuje o nové podlahové krytině, jistě zapřemýšlí také o plovoucí, dřevěné podlaze a parketách. Co naplat, přírodnímu vzhledu a v případě dřevěné podlahy a parket, se nic nevyrovná. Do pokládky plovoucí podlahy, či dřevěné, nebo parket, není dobré se pustit sami, pokud nemáme v položení zkušenosti. Pořízení takové podlahy není rozhodně korunovou záležitostí, a tak by byla velká škoda, kdyby se neodbornou pokládkou zkazil celkový dojem z krásy podlahy.

Pokládka koberce

Dáváte přednost teplu a měkkosti při došlapu? Pak pro Vás možná bude zajímavý koberec, celoplošně položený.** Koberec**, oproti ostatním podlahovým krytinám, disponuje tou výhodou, že je cenově příznivý, a také samotná pokládka je velmi rychlá.

V domácnostech se najdou i šikovní kutilové, kteří se sami pustí do pokládky koberce. Oproti položení** plovoucí podlahy**, je položení koberce snadnější záležitostí. Ovšem není zase samozřejmostí, že by dokonalé položení zvládl úplně každý. Obtížnějšími prvky, které je třeba řešit při položení koberce, jsou zakončení u stěn. Na co je nutné také pamatovat je to, že podlaha, jako taková, nemusí, a často také není, zcela rovná. U pokládky plovoucí podlahy, dlažby, lina, je přímo nutné vyrovnat případné nerovnosti. U koberce to zas až tak potřeba není. Na druhou stranu, jistě není pocitově příjemné, když byste šlápli do určité prolákliny. A také je třeba myslet na to, že časem by inkriminované místo mohlo způsobit neplechu, co do vzhledu koberce

Montáž žaluzií

Co se týká stínících možností v našich bytech, domech, někdo dává přednost standardnímu způsobu, který se ještě před určitým způsobem nacházel snad v každé domácnosti. Řeč je o závěsech. Závěsy je možné stále vidět v našich domovech. Zatracovat je, by bylo jistě škoda. Protože nabídka látek, vzorů, dekorů, je vskutku bohatá. A pokud máte cit pro barvy, detaily, můžete vytvořit se závěsy vskutku útulný pokoj. Ovšem, tam, kde jsou výhody, najdeme i nevýhody. Máte-li doma na oknech závěsy, pak zcela jistě musíte pravidelně složitě řešit, jak je vyčistit od prachu.

A to jsme se již dostali k žaluziím, které jsou oproti závěsům v tomto naprosto bezproblémové, co do snadnosti a rychlosti vyčištění a údržby. Co se týká samotných žaluzií, tak můžete volit mezi vertikálními a horizontálními. Žaluzie můžete také volit interiérové a exteriérové. Interiérové žaluzie představují ideální řešení pro zastínění místností. Oproti tomu exteriérové žaluzie nepředstavují jen efektivní zastínění, ale také regulace tepla, jež proniká do místnosti. Exteriérové žaluzie oceníte ve dnech, kdy slunce nemilosrdně praží a Vám se nedaří zchladit ani v bytě, protože okna máte směrované například na jih. Rozhodnete-li se pro nainstalování venkovních žaluzií, pak již nemusíte řešit dusné vedro, které občas panuje v jarních a letních dnech.

A pro kompletní výčet informací k žaluziím. U žaluzií si můžete vybírat z rozličných materiálů, ať už z hliníku, dřeva, bambusu. Je-li Váš domov laděn do bílé, hnědé nebo jiné barvy? Určitě si vyberete z nepřeberného množství barevných odstínů, ale také dekorů, v případě dřeva a imitace dřeva. Žaluzie je také třeba určitým způsobem ovládat. Můžete se rozhodnout pro ovládání ruční (řetízkem, tyčkou), nebo také za pomoci elektromotorku.

Montáž zasouvacích dveří do zdi

Zvažujete, že byste si nechali vyměnit dveře, včetně zárubní? Bydlíte, nebo jste se přestěhovali do bytu, kde jsou ještě původní plechové zárubně a standardní bílé dveře? Nebo již Vaše současné dveře zažili i lepší časy, a co si budeme povídat, technologie a materiály jdou kupředu, a Vaše dveře jsou již vyšlé z módy? Ať už se Vás týká jakýkoli uvedený příklad, díky možnostem současného trhu, respektive výrobců, můžete vybírat z vskutku široké nabídky.

Klasické otevírací a zasouvací dveře

Pomineme to, že u dveří a zárubní můžete vybírat z různých materiálů, dekorů, barevných odstínů. My se spíše zaměříme na způsoby otevírání dveří. Jistě jste zvyklí na standardní otevírání dveří do prostoru. Jak by se Vám však líbilo nebrat v potaz potřebný prostor, který je nutný právě pro samotné křídlo dveří, když se otevírají?

Na oblíbenosti získávají tzv. zasouvací dveře. Při otevření se zasune celé křídlo dveří do zdi. Princip nespočívá ve vysekávání zdi, ale připravení stavebního pouzdra pro samotné zasouvací dveře. Tento typ dveří se hodí prakticky pro každou místnost.

Výhoda těchto dveří spočívá především v úspoře místa, eleganci a moderního vzhledu.

Zasouvací dveře mohou být jednokřídlé, nebo také dvoukřídlé. Dvoukřídlé dveře jsou žádané a efektivní při propojeném vstupu mezi obývacím pokojem a kuchyní. Zasouvací dveře se hodí nejen do soukromých bytů a domů. Oblíbené jsou také v komerčních prostorách, kancelářích aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id15052 (rodina-finance.cz#23029)


Přidat komentář