Zvětšení rtů - trvalé i dočasné

Která z nás by nechtěla mít plné, sexy rty. Bohužel však k některým z nás byla příroda skoupá, kdy můžeme mít například sotva znatelný horní ret, nebo celkově úzké rty aj. Díky moderní estetické chirurgii se však můžeme těšit ze rtů, které si přejeme.

Důvody, proč se rozhodnout pro zvětšení rtů

 • Zvýšení sebevědomí
 • Zlepšení Vaší vizáže
 • Plné rty, sexy rty
 • Harmonické rty

Metody zvětšení rtů

 • Neoperační metody
 • Operační metody

Operační metody zvětšení rtů jsou vhodné

Součástí vstupní konzultace u specialisty, se Vás bude informovat, o možném těhotenství, jste-li alergické na hovězí produkt, alergické na lokální anestetika, trpíte-li některou z autoimunitních chorob. Z tohoto výčtu vyplývá, komu se zvětšení rtů operační metodou doporučuje a komu naopak ne.

Po zjištění, zda jste nebo nejste vhodnou kandidátkou, ale také kandidátem. Ano, zvětšení rtů není jen doménou dívek a žen. I muži se potýkají s nesouměrnými rty, či si je přejí vylepšit. Ne jen ženy pečují o svůj vzhled.

Tedy, kromě výše uvedeného se Vás ještě lékař zeptá, zda nemáte alergii na některé léky, zkontroluje i Váš zdravotní stav, a to, aby se předešlo případným možným problémům.

Při konzultaci Vám také lékař zkontroluje a zhodnotí stav rtů, ale i sliznice v dutině ústní.

Anestézie při zvětšení rtů

Pro zvětšení rtů je využíván znecitlivující krém, nebo místní anestezie a sedativy. V případě, že se například rozhodnete pro zvětšení rtů tukem, tak část těla, ze které je tuk odebírán, je znecitlivěna za pomoci lokálních anestetik.

Jak dlouho trvá zvětšení rtů

Doba, která je potřebná pro zvětšení rtů, se liší od jednotlivých zákroků. Obecně však počítejte s časem od patnácti minut do cca jedné hodiny.

Kdy není vhodné si nechat zvětši rty

I pro zvětšení rtů platí určitá omezení. Pokud zrovna máte opar, aft, jste nachlazení, nebo máte dosud nezhojené poranění rtu, je vhodné zvětšení rtů odložit, než zmíněné neduhy neodezní.

Plastická operace rtů

Na výběr máte hned z několika možností:

 • Injekční zvětšení rtů – za pomoci látek Kolagen, Dermalive, Artecoll, Restylane, Bio-alcamid, nebo vlastním tukem.
 • Chirurgické zvětšení rtů tělu vlastní tkání – za pomoci posunu sliznice, vlastního proužku kůže nebo jizvy.
 • Chirurgické zvětšení rtů tělu cizím materiálem – za pomoci látek Alloderm, Softform, zlaté nitě, Gore-tex aj.

Injekční zvětšení rtů

 • jedná se o nejjednodušší zákrok

 • výběr mezi dočasným nebo trvalým zvětšením rtů

Látky využívající se pro dočasné zvětšení rtů

Níže uvedené látky se například odlišují dle doby působení efektu zvětšení, který se může pohybovat od třech měsíců do cca dvou let.

 • Kolagen – při využití kolagenu nepotřebujete žádné anestetikum, protože ve směsi kolagenu je již její součástí anestetická látka lidocain. Kolagen se Vám vstříkne tenkou jehličkou těsně pod povrch jemné kůžičky, především na krajní linii rtů. Z výsledku se můžete těšit prakticky okamžitě. Co se týče rekonvalescence, tak můžete zaznamenat pouze mírný otok rtu, který však může ještě ten samý den, pokud je zákrok proveden ráno, jít se bavit mezi lidi. Je-li použito větší množství kolagenu, počítejte s existencí otoku zhruba v rozmezí jednoho až dvou dnů. Při této metodě se můžete těšit z výsledku po dobu třech až pěti měsíců, nicméně je nutné podotknout, že je to individuální, tj. plné rty můžete mít i dva, nebo šest měsíců.
 • Hylaform – jedná se o viskózní elastický gel, který je vyráběn z přírodního materiálu hyaluronanu, díky němuž jemná kůžička rtů má podporu a pružné vyplnění. Co se týče doby působnosti výsledku, tak je podobná, jako v případě kolagenu, tj. od tří do cca pěti měsíců.
 • Restylane – přípravek na bázi kyseliny hyaluronové. S tímto přípravkem se budete moci těšit okamžitého viditelného výsledku, po zákroku. Vzniklé případné otoky a modřinky Vám zmiznou zhruba do jednoho týdne. Doba trvanlivosti zákroku se pohybuje v průměru šesti měsíců.
 • Dermalive – tak, jako níže uvedený Artecoll, tak i Dermalive představuje implantát z mikroskopických akrylátových korálků, který se Vám vpraví pod kůžičku rtů jehlou s kolagenem nebo kyselinou hyaluronovou.
 • Artecoll – představuje roztok, jenž obsahuje polymetakrylátové mikročástice. Roztok se Vám vstříkne pod jemnou kůžičku rtů, kdy mikročástice jsou uzavřena kolagenovými vlákny a následně se budete moci těšit nejen ze zvednuté, ale i vyztužené kůžičky rtů. Co se týče doby působnosti, ta je delší, než například u kolagenu nebo hylaformu.

Látky využívající se pro trvalé zvětšení rtů

 • Bio-alcamid - jedná se o výplňový materiál v injekci obsahující vodu. Implantát má de facto stejné složení jako Vaše okolní tkáň. V tomto případě se jedná o trvalé zvětšení rtů. Rekonvalescence – po zákroku bude postupně implantát obalen tenkou, tělu přirozenou membránou. Může se u Vás objevit mírné začervenání, jenž ovšem po chvilce vymizí.

Injekční zvětšení rtů za pomoci aplikace tuku

Jedná se v podstatě o transplantaci tuku, jenž spočívá v odsání malého množství tuku z oblastí stehen, břicha, hýždí nebo jiné oblasti. Poté, za přísných sterilních podmínek Vám je tento odsátý tuk vstříknutý do rtu, do místa, které si přejete vyplnit, zvětšit.

Při této metodě se můžete těšit z výsledku po delší dobu, než například v případě zvětšení rtů kolagenem.

Rekonvalescence – v místě, kde Vám bude odebrán tuk, mohou vzniknout modřinky, nebo určitý otok. U rtu zase můžete pocítit tzv. pulzaci a spatřit oteklost. Je vhodné a doporučováno, abyste po čas, dokud modřiny a otok nezmizí, nechodili na přímé slunce. Tato doba obvykle trvá dva dny.

Chirurgické zvětšení rtů vlastní tkání

 • Vyplnění rtů vlastní tkání – v podstatě se jedná o shodnou metodu, která je níže popsaná, respektive chirurgické zvětšení rtů tělu cizím materiálem – Alloderm (kožní náhradou). Ovšem, místo cizí tkáně se používá Vaše vlastní tkán. Co se týče doby, po kterou se budete moci těšit z tohoto způsobu zvětšení rtů, tak ta je trvalá.

Chirurgické zvětšení rtů cizím materiálem

 • dlouhotrvající, až trvalý účinek

 • Alloderm – patří k nejnovějšímu implantátu, je získáván z lidské kůže, a to ve speciálních tkáňových bankách, kdy se za velmi přísných hygienických podmínek odebírá kůže z mrtvých dárců. Kůže se poté vloží do antibiotického roztoku a zpracuje, při kterém dojde k odstranění svrchní vrstvy kožních buněk a veškerých buněk v dermis. Výhoda spočívá v tom, že Alloderm se po aplikaci stane Vaší přirozenou součástí, respektive Vaší vlastní tkáně, z toho důvodu se i poté chová jako normální zdravá tkáň. Kromě toho je materiál jemný na dotek, na rozdíl od běžných syntetických materiálů, které působí nepřirozeně, tvrdě na dotek. Samotný zákrok se provádí za pomoci lokálních anestetik a případně také sedativ. Chirurg Vám provede jemný řez uvnitř koutků úst a hned pod samotnou červeň rtů Vám vloží Alloderm. Poté Vám rty sešije a aplikuje antibiotickou mast, kterou budete použít ještě po dobu několika dnů, než dojde k úplnému zahojeni rtů. Kromě toho Vám budou předepsány antibiotika, aby se předešlo k případnému vzniku infekce. Rekonvalescence – počítejte s modřinkami a určitými otoky, které vymizí během několika dnů. Ovšem samotné hojení trvá zhruba dva měsíce, během kterého dochází k postupnému měknutí transplantátu a již po několika měsících jej nerozeznáte od okolní kůže.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14984 (rodina-finance.cz#22348)


Přidat komentář