Zvětšení prsou na Severní i Jižní Moravě - augmentace

Nejste spokojená se vzhledem svého poprsí? Představíme Vám kliniku na Moravě, která pro své pacientky nabízí zvětšení prsou. Povíme Vám vše o augmentaci a také jaké jsou preventivní možnosti proti vzniku komplikací.

Zvětšení prsou na Severní i Jižní Moravě – augmentace

Dnes Vám představíme další pracoviště plastické chirurgie, které nabízí ženám proporce jejich snů. Tentokrát se zaměříme na zvětšení prsou – Augmentaci.

Augmentace

Operace spočívá v chirurgickém vložení implantátů do pozadí každého prsu za účelem zvětšení jeho objemu a zlepšení tvaru. Žádají o ni ženy, které svá prsa vnímají jako příliš malá nebo povislá nebo v případě, kdy došlo k úbytku žlázového aparátu, jako například po kojení nebo zhubnutí.

Postup při zákroku

Operace trvá zhruba devadesát minut, provádí se v narkóze. Po dohodě s pacientkou je zvolen jeden z modelů viz. níže. Augmentace se provádí celoročně, protože jizva je velikosti jen 3 – 5 cm. Samozřejmě nejparnější léto není nejvhodnější. Po operaci prsou zůstává pacientka do druhého dne hospitalizována pod dohledem sestry a lékaře. Pacientka je propuštěna do domácího ošetřování a drény se odstraní za 1 - 3 dny po operaci podle množství odsáváné tekutiny.

Asi po 14 dnech následuje kontrola a vyjmutí stehů. Přibližně za 10 dnů je naprosto možné se zařadit do běžného pracovního procesu. Modely plastiky

 1. z podpaží
 2. kolem prsního dvorce
 3. v pod prsní rýze

Kde na Moravě vyhledat odbornou pomoc?

Pro pomoc za krásou Vašeho hrudníku, pro vylepšení prsou nebo pro dokonalou symetrii obou ňader můžete zavítat do medicínské společnosti Polmedicana s. r. o.. Klinika plastické chirurgie Morava je Vám plně k dispozici.

Požadavky na velikost

Velikost prsního implantátu u plastiky prsou záleží jednak na požadavcích, ale také na postavě, velikosti hrudníku a velikosti prsní žlázy. S lékařem pacientka probere možnosti, někdy jen touží, aby jedno prso bylo stejné jako ono větší, jindy chce změnit tvar a velikost obou. Nejčastěji používané velikosti prsních implantátů jsou od 300 ml do 500 ml záleží na přání klientky a také na fyziognomii a stavu prsu klientky.

Implantáty společně s operací i narkózou + jednodenním pobytem na klinice Vás vyjdou přibližně kolem 49 000 Kč, nemáte-li dostatečnou hotovost, je možnost obrátit se na různé bankovní domy, které pro tyto případy nabízejí půjčky – při nichž oceníte splátkové kalendáře.

 1. Přáním pacientky je jedna věc
 2. Tvar a pevnost prsů je druhé hledisko
 3. Anatomickými poměry velikost hrudníku, velikost a šířka prsů, tloušťka tukové a svalové vrstvy...atd.

Jaké jsou v dnešní době možnosti?

Prsní implantát vydržel maximálně 10 let. Pokud je plastika prsou dělána ještě před těhotenstvím tak se implantát může změnit a je zde riziko prasknutí implantátu. Žena dříve musela počítat s tím, že po 15 letech je nutné znovu podstoupit úpravu prsou. Dnes již mnoho plastických chirurgů nabízí implantáty s celoživotní zárukou.

Doživotní záruka

Medicína však není obor, ve kterém se můžeme spolehnout na takovou záruku na plných 100%. Nelze proto srovnávat záruku do konce života na motor automobilu, nebo stavbu budovy s lidským tělem. V medicíně hraje významnou roli fakt, že tělo bude reagovat prostě nestandardně. Jaké vlivy mohou být příčinou nezdaru?

 • hormonální změny
 • životní styl ženy
 • péče, kterou klientka svým prsům věnuje.

Pojem doživotní záruka budí dojem, že po operaci a rekonvalescenci získává klientka produkt, který bude moci doživotně využívat ve špičkové kvalitě. Proto by žena měla vědět, že pokud plánuje v budoucnu těhotenství a kojení, musí počítat s hormonálními změnami ve svém těle – což je možný narušující vliv.

Reoperace

Záruka se někdy vztahuje na celkové náklady výměny nebo opravy implantátů. Jindy se do záruky nezapočítává anestezie a také se může stát, že hradíte samotnou operaci, materiál nebo léky, hospitalizaci...atd. Reoperaci je nutno podstoupit také z několika možných příčin. Vývoj a změny tvaru prsu jsou během života normální, mění se prsy bez implantátů, ale také s implantáty, proto je někdy nutné vzhled poprsí upravit.

Mnohdy postačí pouze drobná domodelace, jindy je nezbytné zvolit odlišný typ implantátů. Proto počítejte s tím, že o nová prsa budete muset pečovat a v budoucnu možná i opětovně investovat do další operace. Je to stejné jako když dostanete nové koleno, nemůžete na 100 % nikdy říci, že Vám vydrží až do konce života – je to prostě cizí materiál v lidském těle.

Komplikace - kapsulární kontraktura

Nejčastější komplikací bývá kapsulární kontraktura (capsula někdy kapsula), která vzniká při opouzdření implantátu. Četnost této komplikace klesá, z prvních počtů případů 4 až 5 % žen dnes počty klesají a dochází k této komplikaci již jen kolem 0,5 %. Je fyziologickou reakcí organismu na přítomnost cizího tělesa. V případě augmentace se jedná o implantáty používané při zvětšení, či rekonstrukci poprsí.

Tělo vytvoří jizevnatou kapsu kolem implantátu a tím způsobí změnu tvaru i pevnosti prsou. Obal je tvořen několika složkami - krevními cévami, fibroblasty a kolagenem. Na tvorbu kapsulace mají vliv i další faktory jako pooperační rekonvalescence, nešetrná manipulace, nárazy či nevhodné sporty ale i infekce. V případě podezření je nutné vyšetření, na jehož základě lékař určí, zda je nutné provést reoperaci. V případech, kdy kapsulace nečiní pacientce žádné problémy, operace nutná není nebo dochází pouze k manuální korekci implantátu.

Dle závažnosti se komplikace dělí podle této stupnice

 • Baker I - kapsulace, prso je měkké, bez zjevné jizevnaté tkáně
 • Baker II - kolem implantátu je hmatná jizevnatá tkáň - není však okem viditelná
 • Baker III - s viditelným a hmatným zatvrdnutím, jenž způsobuje deformity tvaru prsu
 • Baker IV - zatvrdnutí, jenž je viditelné i hmatné, často je prso studené, tvrdé a výrazně bolestivé i při jemné pohmatu.

Řešení chirurgické - kapsulotomie

Kapsulektomie je výkon, kdy dochází k otevření, uvolnění a také odstranění kapsuly. Tento výkon se provádí v situaci pokud má prsní tkáň nebo implantát dostatečnou tloušťku, případně za přítomnosti obou skutečností. Odstranění kapsuly může snížit riziko jejího opakovaného vzniku, ale znovu objevení kapsulární konraktury nelze vyloučit.

Nechirurgická léčba antibiotiky

Někteří plastičtí chirurgové používají antibiotika podaná celkově jako léčbu kapsulace, protože se za její příčinu považuje infekce. Lokální antibiotické výplachy kapsuly jsou také součástí výkonu při kapsulektomii a výměně implantátů. Další léčba bývá kortikosteroidy, což jsou látky, které působí také i protizánětlivě a využívají se u celé řady dalších indikací.

Účinná prevence

Umístění prsního implantátu pod sval – což snižuje riziko vzniku kapsulace o 8 - 10%. Naopak při uložení implantátu pod žlázu je vyšší riziko vzniku kapsulární kontraktury v průměru o 10 - 25 %. Drsnější povrch implantátu - menší pravděpodobnost výskytu kapsule. Použití prsních implantátu s texturovaným povrchem, jsou na povrchu zdrsnělé, což komplikuje vznik kapsuly.

 1. Vitamín E - má prokazatelně pozitivní vliv na regeneraci kůže a působí protizánětlivě.
 2. Masáže - masáže prsou několik týdnů před zavedením implantátů jsou velmi vhodné. Studie udávají, že se zvětší budoucí prostor pro implantát a tak se sníží riziko vzniku kapsulace.
 3. Antibiotika - preventivní použití antibiotik po provedení operace, pouze z důvodu zavedení cizího tělesa do organizmu. Jedná se o tzv. chráněné koagulum.

Poškození implantátu

Běžné sporty prsním implantátům nevadí, poškodit se mohou pouze ostrým předmětem nebo tupým nárazem, který ale musí být extrémně silný, například při autonehodě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14975 (rodina-finance.cz#22098)


Přidat komentář