Tvarování a modelace poprsí

Pro skoro každou ženu jsou veliká chlouba její prsa. Dobře tvarované a esteticky vypadající, dodávají spoustu ženám veliké sebevědomí. Proto je mnoho žen, které touží po dobře a krásně upravení svých prsů.

Hlavním důvodem často bývá, buď že ženy mají malé prsa nebo jim značně poklesnou vlivem mateřství / kojení /. Ve spoustě, případech to bývají i ženy, s nadměrně velikým poprsím, které touží po menším. Tak jako je spousta mužů, kterým často poklesne sebevědomí vlivem jejich velikostí mužství, tak to samé je i u žen. Každá žena chce být krásná a stále přitažlivá a proto touží po změně a pozvednutí si svého sebevědomí.

Díky vlivům a dnešnímu pokročilému i dokonalému vývoji plastické chirurgie se mnoho žen, může dočkat svých tajných přání. Tato plastická chirurgie v dnešní době dokáže neuvěřitelné věci. Nejen, že pomůže ženám obnovit jejich pošramocené sebevědomí, ale také je dokáže udělat šťastné. To je veliký důkaz toho, jak je spousta žen za tyto služby našich lékařům nesmírně vděčná. Je spoustu možností plastické chirurgie a proto, bychom si mohli napsat více o  plastice prsů.

Jaké jsou druhy a možnosti plastiky / modelování / prsů:

Zvětšení poprsí

Je velmi mnoho žen i dívek v dnešní době, které touží po zvětšení poprsí. I přesto, že jsou jejich prsa v některých případech dokonalá, touha mít větší prsa je mnohdy nepřekonatelná. Proto, se mnoho z nich rozhodne pro tento zákrok. Po dosažení vysněného cíle se jejich sebevědomí mnohdy velmi pozvedne a proto bychom jejich přání, neměli přehlížet.

Modelační tvarování

Tento zákrok je dobrý pouze pro ženy, které touží po estetické plastice prsů vzhledem jejich poklesu. Je to druh plastiky, kde se nemění velikost prsů, ale pouze jejich tvar a které vyžadují pouze modelaci. Velikou nevýhodou většinou bývá zjizvení prsů podle požadovaného tvaru modelaci prsů.

Zmenšení prsů

Tuto metodu většinou požadují ženy, které díky své nadměrné velikosti prsů, mají ve většině případů zdravotní problémy. Většinou to bývá bolest zad, které vyžaduje tento zákrok. Po tomto zákroku nejen, že dojde ke zmenšení prsů, ale také se změní její estetická stránka a nežádoucí pokles.

Jak probíhá plán operace při plastice prsů:

Předoperační období

Před operaci je nutné předoperační vyšetření lékařem a anesteziologem. Následuje zhotovení / orientačního/nákresu operace a vše se vyfotografuje. Dříve než jste odvezena na operační sál, musíte užít léky, které ovlivňují krevní sráženlivost a antibiotika, která jsou nezbytná pro celkový před i pooperační zákrok. Před samotnou operací se vás ujme anesteziolog, který vás uvede do celkové anestezie.

Průběh operace – Jak to probíhá při operaci

Operace se provádí v podprsní rýze, která je většinou o velikosti 4- 5,5 centimetrů. Je také možný řez kolem prsního dvorce. Do těchto míst se vloží zatím pouze zkušební implantát, který jakmile nevyhovuje danému přání a tvaru se musí vyměnit za dokonalý implantát, který vyhovuje tvaru vytouženého poprsí. Potom se rána sešije a vloží se drény, které pomáhají odvádět z prsů nežádoucí výměšky. Potom se prsa ovážou tlakovou bandáží někdy se nasazuje i elastická podprsenka.

Pooperační období

Většinou se tráví na lůžku několik dní. Je to důležité pro podávání léků, zmírňování pooperačních bolestí a rehabilitaci. Druhý den se většinou mění obvazy a je možnost propuštění do domácího ošetřování. Pokud nastanou po operaci jakékoliv zdravotní problémy, většinou bývá nutná delší hospitalizace. Po propuštění budete dostatečně informována, jak máte pokračovat další dny v domácím ošetřování.

Pozdější pooperační období

Po týdnu je bandáž většinou nahrazována elastickou podprsenkou a zahajujete cviky a masáže podle návodu. Pozdější pooperační období znamená, že jste propuštěna domů a rehabilitujete se do možnosti žít svůj každodenní všední život. Po čase jste zcela schopná pracovat, sportovat a věnovat se svým oblíbeným aktivitám. Trvá to přibližně asi 2 měsíce.

Pozdní operační období

V tomto období jsou vaše návštěvy méně časté. Nadále však musíte dodržovat správné masírování jizev, aby se jizvy rychleji vstřebávaly. Podprsenku nemusíte tak často nosit. Pokud budete dodržovat základní pooperační cviky a masírování, můžete se již po 6 měsících dočkat svého nového nádherného poprsí.

Jaké mohou nastat komplikace

Občas se může stát, že po operaci vám mohou nastat psychické komplikace. Je potřeba si zvyknout na své nové poprsí, které již nebude stejné jako dříve. Pokud však dokážete překonat občasnou pooperační psychózu, tak se vám rázem zvedne vaše sebevědomí a budete se pyšnit svým bujným poprsím.

Čemu je potřeba se vyvarovat

I přesto, že můžete po operaci dělat nadále své obvyklé aktivity, je nutné se vyvarovat těmto důležitým věcem:

  • Silným nárazům
  • Úderům
  • Pádům
  • Poraněním ostrou hranou

Co se používá na výrobu implantátu, který se používá na úpravu prsů:

Používá se kapkovitý nebo oválný se silikonovým polymerem. Na povrchu bývá elastický s lehkou drsností a uvnitř vazký až těstovitý. Je vždy dodávám do České republiky pouze s osvědčením podle zdravotních norem. Proto není žádný důvod se těchto implantátů obávat.

Na co bychom neměli zapomínat - Psychika

Pokud se rozhodnete pro tento estetický zákrok, nesmíte zapomínat také na svůj psychický stav. Vzhledem k tomu, že je to velmi výrazný zákrok do vašeho těla, nesmíte zapomenout, že ho to celkově změní. Proto by jste si tuto skutečnost měli uvědomit dříve, než se pro tento chirurgický zákrok rozhodnete. Občas se stává, že si ženy ani po delší době nemohou na tento fakt zvyknout, že se jim změní tělo. Potom můžete být teprve spokojené s výsledkem operace, protože plastičtí chirurgové dělají vše pouze podle vašeho přání a podle vašich představ.

Kolik to stojí

Asi každou dívku či ženu, toužící po změně svého poprsí napadne, kolik taková operace přibližně stojí? Tyto operace jsou finančně individuální a často záleží na provedení a přání klientky, jaký typ implantátu požaduje. Přibližná možná cena ve většině případů bývá:

Zmenšení prsů se pohybuje kolem = 30.000 Kč.

Modelace prsů také asi kolem =30.000 Kč.

***Zvětšení prsů podle typu implantátu v rozmezí od = 45.000 – 80.000 Kč.


Na každé plastické chirurgii vás vždy velmi mile přivítají a nabídnou vám dokonalý servis jak předoperační tak též pooperační. Lékaři jsou vždy vstřícný vašim požadavkům a pokaždé se budou snažit pomoci vás zdokonalit a udělat vás mnohem šťastnější. Proto se nemusíte obávat nějakých komplikací. Jelikož pokud nastanou nějaké pooperační problémy, tak máte vždy vedle sebe dokonalý tým skvělých profesionálních lékařů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14964 (rodina-finance.cz#22001)


Přidat komentář