Tumescenční liposukce

Tumescenční liposukce - body contouring, neboli tvarování postavy, odstraňuje nežádoucí tukové polštáře v oblasti těla a obličeje. Tvarování postavy za pomoci tumescenční liposukce se může stát splněným snem mnohých, kteří se s tvarem své postavy trápí.

Tukové buňky v lidském těle

Lidské tělo během svého života již nevytváří nové tukové buňky. Jejich počet a uložení jsou dány geneticky a budoucí tvar těla je formován již na konci puberty. Každá z tukových buněk však má schopnost až tisícinásobně zvětšit svou původní velikost. Nahromadění tukových buněk v určitých částech těla je závislé na věku, fyzické aktivitě, příjmu potravy, hormonálních změnách a základním metabolizmu.

Můžeme Vám nabídnout První liposukční kliniku, která se nachází v Havířově.

První liposukční klinika MUDr. Oskar Foldyna

Představujeme Vám pana MUDr. Oskara Foldynu a jeho První liposukční kliniku. MUDr. Oskar Foldyna vystudoval Fakultu všeobecného lékařství Univerzity Františka.Palackého v Olomouci v roce 1987. V tomto roce započal svou dráhu lékaře na  chirurgickém oddělení NsP Orlová. V roce 1991 získal atestaci z chirurgie a zároveň i licenci k provozování soukromé chirurgické praxe Tuto otevřel v září 1992 jako jeden z prvních chirurgů  v ostravském regionu. MUDr. Foldyna v rámci svého oboru získává další poznatky ze současné moderní medicíny na stážích v České republice a v zahraničí, a to zejména  v oborech cévní a estetické chirurgie. Získané poznatky přenáší do každodenní odborné praxe. Jeho První liposukční klinika za celou dobu své existence již poskytla své služby velkému počtu pacientů z tuzemska i zahraničí, a to jak prostřednictvím standartních chirurgických výkonů, tak i tzv. nadstandartních zákroků a léčby - zejména pak v oblasti estetické chirurgie.

 

První liposukční klinika MUDr. Oskara Foldyny nabízí pacientům a navštěvníkům standard běžný ve vyspělých zemích světa. Model kontaktu s pacientem byl převzat ze Spolkové republiky Německo. Velký význam je kladen na interiér kliniky. Pacienti a návštěvníci mají možnost strávit příjemné okamžiky a pobyt na klinice.

Kromě poskytování standartních lékařských výkonů v oblasti klasické chirurgie, ortopedie, a stomatologie, provádí také speciální výkony plastické a žilní chirurgie a nabízíme také piercing, kosmetiku a permanentní make-up. Klinika je tzv. jednodenní klinika - s možností krátkodobé hospitalizace nebo ubytování ve velmi kvalitním hotelu v blízkosti kliniky.Vvýkony plastické chirurgie provádí MUDr.Tomáš Kempný,Ph.D.

Nabídka zákroků:

 • Tumescenční liposukce
 • Face lifting
 • Operace očních víček
 • Varixy
 • Zvětšení prsou AUGMENTACE
 • Modelace prsou
 • Operativní zmenšení prsou
 • Operativní odstranění převislé kůže břicha
 • Operativní úprava odstálých ušních boltců

Pro objednávku se kontaktujte s klinikou, telefonický kontakt naleznete na jejich webových stránkách zde.Věříme, že budete s profesionálním přístupem kliniky velice spokojeni.

Princip liposukce

Jedná se o jemnou chirurgickou techniku, která odstraňuje tukové polštáře uložené mezi kůží a svaly. K výkonu jsou využívány tenké kovové trubice, které se nazývají kanyly. Kanyla je napojena na vysoce účinnou odsávací pumpu a skrz drobné několikamilimetrové kožní nářezy vniká do oblasti mezi kůží a svaly, kde je uložena tuková tkáň. Pomocí kanyly vznikají v tukové vrstvě tenké tunely, které se postupně spojují a jimiž je odsávána nežádoucí tuková tkáň. Po ukončení zákroku tyto tunely ochabují a kůže se přihojí hladce k odsáté oblasti. Z důvodu bezpečnosti je po klientech vyžadována podrobná informace o jejich zdravotním stavu včetně předoperačního vyšetření, které je běžným standardem pro všechny operační zákroky. Pro mnoho lidí je právě liposukce jediným možným způsobem, jak změnit tvar postavy.

Které oblasti lze tumescenční liposukcí ošetřit

Tumescenční technikou lze na těle ošetřit celkem 12 oblastí. Nejčastěji jsou to břicho, boky, vnitřní a vnější stehna, kolena, lýtka, kotníky, paže, záda a oblast brady (podbradek). U mužů, kteří představují dle zkušenosti asi 10-15 % klientely, patří k nejčastěji ošetřovaným oblastem pas (takzvané "love handles"), břicho, prsa a podbradek.

Princip tumescenční techniky

Tumescenční technika využívá velké objemy roztoku, který obsahuje místní anestetikum (Lidocain) v kombinaci s vazokonstrikční látkou (adrenalinem), která dočasně v ošetřované oblasti způsobí stah a zúžení cév.** **

Tumescenční anestézii vyvinul Dr. Jeffrey A. Klein v roce 1885 v USA. Tato metoda umožňuje provedení liposukce v místním znecitlivění, prakticky bezbolestně s vyloučením celkové anestézie se všemi jejími komplikacemi. Liposukce v tumescenční anestézii je prakticky nebolestivá, s minimální dobou rekonvalescence, s možností odstranění velkého množství tukové tkáně s minimálními krevními ztrátami a ambulantně. Je-li prováděna zkušeným chirurgem, produkuje optimální kosmetické výsledky. Důležitá je ideální symetričnost siluety postavy.

Doba hojení a rekonvalescence po liposukci

Nové liposukční techniky jsou šetrnější než původní, přesto budete určitou míru bolesti či svědění cítit několik týdnů. Bezprostředně po výkonu je po návratu domů lépe zůstat v klidu na lůžku. První den po liposukci můžete vykonávat běžné denní aktivity včetně delší chůze, řízení auta a podobně. Další dny po tumescenční liposukci je možné provádět běžnou denní činnost prakticky bez omezení. Do zaměstnání je možno se vrátit již druhý až třetí den po výkonu, v závislosti na velikosti ošetřené plochy těla a náročnosti vykonávané práce. Definitivní výsledek však uvidíte až za 2 – 3 měsíce, výjimečně až 6 měsíců po operaci. V průběhu rekonvalescence některá pracoviště provádějí pravidelné kontroly, aby váš lékař mohl posoudit, zda nepotřebujete například opravu liposukce či zda vás nepostihla některá z komplikací. Někteří lékaři kontroly neprovádí a přijdete pouze v případě komplikací. Pokud budete mít modřiny, nedoporučuje se opalování. Rovněž bude nutné počkat se sluněním nejméně 3 - 6 měsíců, dokud vám nevyblednou jizvy. Po tuto dobu je možno krýt jizvy náplastí nebo krém s vysokým ochranným faktorem. Po třech až čtyřech týdnech po výkonu je možno provádět cvičení a plnou fyzickou aktivitu.** **

Výhody tumescenční anestézie oproti klasické liposukci

 • Není nutná celková anestézie.
 • Není nutno uzavírat drobné kožní ranky (3-4 mm) chirurgickými stehy.
 • Po tumescenční liposukci se prakticky nevyskytují jizvy.
 • Významně rychlejší hojení, nižší tvorba modřin a rychlejší celková rekonvalescence s návratem do běžného života.
 • Minimální zánětlivá reakce ošetřené oblasti.

Faktory ovlivňující úspěch liposukce

 • Drastické diety - při drastických redukčních dietách dochází ke snížení elasticity (pružnosti) kůže s následnou tendencí k tvorbě vrásek.
 • Kouření - s každou cigaretou vnikají do těla toxické látky, jež se vstřebávají do krevního řečiště a poté do podkoží, kde narušují podkožní kolagen, snižuje se pružnost kůže a dochází k jejímu ztenčení s následnou tendencí k tvorbě vrásek a celulitidy.

Pro koho je tumescenční liposukce vhodná

Nejlepšími kandidáty na liposukci jsou klienti, kteří jsou zdrávi a mají reálné představy o možnostech a limitech této metody. Tumescenční liposukce není léčbou celkové obezity. Ideálních výsledků je dosaženo u klientů, kteří dodržují po výkonu základní dietetická opatření a rozumnou fyzickou aktivitu k posílení svalů v oblasti, která byla liposukcí ošetřena.

Okolnosti vylučující klienta k provedení tumescenční liposukce

 • Akutní horečnaté onemocnění (typu virosa, chřipka atd.)
 • Těžké onemocnění srdce a ledvin
 • Závažné poruchy krevní srážlivosti
 • Aktivní zánět jater (hepatitis A, B, C) či chronické jaterní selhání
 • Aktivní onkologické onemocnění
 • Imunopresivní léčba, včetně léčby kortikoidy
 • Roztroušená skleróza
 • Těhotenství, šestinedělí a doba kojení
 • Maligní hypertermie
 • Patologická obezita

Vzhled postavy a kůže po zákroku liposukce

Tvar postavy bude podobný, jako by klient zhubl v dané oblasti díky cvičení či dietě. Lze říci, že metoda tumescenční liposukce má stejný efekt jako dieta cílená na problematickou část těla. U klientů, kteří měli v oblasti břicha takzvaný převis, mohou vzniknout po liposukci řasy, které je třeba následně chirurgicky odstranit. Aby výsledný efekt byl co nejpřirozenější, měla by být těsně pod kůží ponechána tenká vrstva tuku. Konečný vzhled je však přímo úměrný elasticitě kůže, která se s věkem snižuje. Také strie vyskytující se v těhotenství či po náhlém větším váhovém přírůstku, se po provedené liposukci nezhojí do hladka. V místě, kde jsou na kůži strie, dojde po odsátí podkožní tukové tkáně ke vzniku drobné vrásky.

Komplikace po liposukci

Třebaže to není příliš časté, může stejně jako u každého operačního zákroku i po liposukci dojít ke komplikacím. Chirurg by vás měl na možná rizika upozornit. Ke komplikacím může dojít, pokud má například váš organismus sníženou schopnost hojivosti. Obtíže v rekonvalescenci mohou nastat, nedodržíte-li instrukce lékaře, či pokud při rekonvalescenci zbytečně riskujete, například návštěvou solária či sportem. Velice zřídka se na kůži po zákroku mohou objevit:

 • infekce
 • poruchy citlivosti poraněných nervů
 • nepravidelnosti kožního reliéfu
 • změny zbarvení kůže
 • abnormální formování jizev
 • seromy v podkoží
 • kožní nekrózy

Liposukce je bezpečná metoda estetické chirurgie, avšak je nutné, abyste dbali všech pokynů svého lékaře a dobře ho informovali o svém zdravotním stavu. Pokud je liposukce provedena precizně zkušeným operatérem, jsou komplikace minimální a výsledek uspokojivý. Komplikovanější může být liposukce více oblastí v jednom zákroku, případně kombinace liposukce s dalšími chirurgickými zásahy. Provádí se málo, a pokud ano, tak většinou v celkové anestezii.

**klinika plastické a estetické chirurgie** přímo v centru hlavního města Prahy. Hlavní obory naší činnosti jsou **plastická chirurgie**, laserová a estetická dermatologie a cévní chirurgie.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14961 (rodina-finance.cz#21258)


Přidat komentář