Plastika stehen a paží

Trápí Vás povolená kůže u stehen nebo paží? Máte kvůli tomu mindráky? Rádi byste měli opět pevná stehna a paže, které se netřesou? Pro moderní plastickou chirurgii toto vskutku není problém. Svěřte se do rukou odborníků, kteří Vám opět zvednou sebevědomí.

U koho dochází k hromadění tuku v oblasti stehen a paží

Především ženy trápí povolená kůže v oblasti zevní a vnitřní strany stehen, a také paží. Toto zvýšené místní hromadění tukové tkáně, vzniká v důsledku specifického metabolismu ženy, dále na základě hormonálního vlivu, ale také díky dědičnému charakteru.

Ženy se také často potýkají s hromaděním tuku na bocích, kolenou. Naproti tomu muži se potýkají povětšinou s nadbytkem tuku v oblasti bříška.

Pokud Vás trápí velký obvod v oblasti stehen, a nepomáhá Vám ani přípravky na hubnutí či cvičení, objednejte se na konzultaci u paní Mudr. Šulcové a poraďte se na termín pro plastickou operaci.

Někteří z Vás nemají to štěstí, že mohou jíst jak chtějí a přitom nepřibíráte na váze. Jedinci, kterým nepomáhá ani zázračné diety ani strávení času ve fitness centru, je třeba podstoupit plastickou operaci.

 

Rozložení tuku u ženy

Ženy mohou postavu ve tvaru:

 • jablka,
 • hrušky,
 • přesýpacích hodin,
 • diamantu,
 • rovný,
 • obráceného trojúhelníku.

Tvar jablka - zakulacená silueta, kratší tělo do pasu, linie prsou a pasu mají stejný obvod a téměř splývají. Ženy s postavou tvaru jablka mají tuk v horní polovině těla. Tukové buňky v této části, včetně tváře, krku, hrudníku a pasu, se chovají jinak než tukové buňky ve stehnech a bocích. Tukové buňky v horní části těla pomáhají ženám přestát období hladovění, které bylo součástí života dříve. Tuk v horní polovině těla se drží okolo střev, což se navenek projevuje zvětšením pasu.

Tvar hrušky - jedná se o velmi přirozený tvar těla, často získaný až s věkem, někdy však po porodu. Vaše boky jsou nejvýraznější. Ženy s postavou tvaru hrušky mají tuk ve spodní polovině těla, kolem kyčlí a stehen. Tyto tukové buňky zcela odolávají jakýmkoli dietám a cvičení. Jestliže mají ženy pomalejší metabolismus, nebudou schopny zhubnout, když tělu odeberou další kalorie.

Tvar přesýpacích hodin - pro tento tvar těla je typické plné poprsí, boky, velmi úzký pas, v porovnání s boky a prsy.

Tvar diamantu - ramena u tohoto tvaru postavy jsou výrazně užší, než boky. Ramena jsou nejširším místem siluety postavy, která se od ramen zužuje, a to až ke kolenům.

Tvar rovný - ramena i boky tohoto tvaru postavy, je přibližně stejného obvodu, dále je ne příliš rozeznatelný pas.

Tvar obráceného trojúhelníku - charakteristický pro tento typ postavy je úzký pas, úzké, až chlapecké boky, ovšem široká ramena a plné poprsí.

Rozložení tuku u ženy ze zdravotního hlediska

I když některé ženy právě trápí větší tuková zásoba v oblasti stehen, ale i bocích, jsou na tom ze zdravotního hlediska lépe, a to z hlediska srdečních chorob, diabetu i metabolického syndromu. Tuk uložený na různých místech těla, má odlišný vliv na celou řadu funkcí i pochodů v těle.

Ženy, které mají nejvíce tuku na bříšku, mohou být nejvíce ohroženy na zdraví, ale i životě. Tukové zásoby na břiše zvyšují obsah nebezpečných mastných kyselin v krvi a většinou souvisí se zvýšeným nebezpečným cholesterolem, diabetem a chorobami srdce a cév.

Na druhou stranu, co se týče odbourávání tuků, tak, tuk ze stehen a boků se také odbourává hůře než z břicha.

Možnosti odstranění nadbytku tuku v oblasti stehen a paží

 • Liposukce
 • Plastika

Liposukce jako možnost odstranění tuku ze stehen a paží

V případě, že je u Vás kůže ještě dostatečně pružná, je možné u Vás provést liposukci tuku. Dostatečně elastická kůže má v pooperačním období schopnost se stáhnout a přizpůsobit se novým objemovým poměrům v dané oblasti. Kůže se většinou, pokud je výkon dostatečně šetrný, přihojí ke svému podkladu bez nápadných nerovností. Pokud však kůže již postrádá svou pružnost a je výrazně povolená, což bývá urychleno i tlakem rozpínající se tukové tkáně, bývá liposukce velice rizikový zákrok. Pravidlem při provádění liposukci stehen, je ponechání podkožního tuku v šířce kolem 0,5 cm, aby se zabránilo vzniku vtažených jizev a nepravidelností. Po liposukci nohou bude Vaše kůže s drobnými vráskami či jizvami, ale i zde, zejména v kalhotách bude estetický efekt velmi dobrý.

Plastika jako možnost odstranění tuku ze stehen a paží

Plastická operace stehen a paží odstraní nejenom nadbytek tukové tkáně, ale i jemu odpovídající kožní přebytek.

Kdo může podstoupit plastiku stehen a paží

Důležitým předpokladem provedení plastiky je dobrý zdravotní stav odpovídající rozsahu tohoto zákroku.

Průběh plastiky stehen a paží

Plastika stehen a paží se provádí v celkové anestézii.

Řezy vedenými dle předoperačního vyměření a nákresu je odstraněna přebytečná povolená kůže, případně také nadbytečná tuková tkáň.

Při plastice svalů vnitřních stehen a pod hýžděmi jsou řezy vedeny tak, aby výsledná jizva byla umístěna do přirozených záhybů v tříslech a pokračující podle potřeby do záhybu pod hýžděmi nebo na hýždích tak, aby se schovaly do spodního prádla či plavek.

Při odstranění povolené kůže z oblasti vnitřní strany paží je jizva umístěna podélně s paží na její vnitřní ploše.

Operace skončí přiložením komprese ve formě elastických obvazů nebo speciálních pružných návleků.

Jizvy vzniklé po plastice stehen a paží

Počítejte po operaci stehen nebo paží s přetrvávajícími rozsáhlejšími jizvami, ale je to jediná možná cesta, která vede ke zformování Vaší postavy do žádoucích tvarů při existenci popsaného místního nálezu. Jizvy však postupem času blednou a stávají se tak méně nápadnými. Jejich výsledný vzhled je pacient od pacienta přísně individuální.

Operatér se však vždy snaží, aby umístil řezy tak, aby výsledné jizvy byly co nejméně nápadné.

Nutnost hospitalizace po plastice stehen a paží

Počítejte s hospitalizací po dobu jednoho až třech dnů. Doba hospitalizace však záleží na Vašem zdravotním stavu, schopnosti hojení. Po stabilizaci budete propuštěny do domácího léčení.

Pooperační průběh po plastice stehen a paží

Po dobu prvních čtrnácti dnů, po provedené plastice, dodržujte klidový režim, a to v poloze ležící. Chůze je doporučována jen na nejnutnější dobu, jako je například návštěva toalety.

V případě nedodržení doporučeného klidového režimu může dojít ke zvýraznění otoků, teploty i bolestivosti.

Pro zdárný průběh hojení jizev jsou doporučovány tlakové masáže jizev.

Komplikace spojené s plastikou stehen a paží

 • Menší, či větší podkožní krevní podlitiny, které jsou spojené s určitou bolestivostí a přechodnou ztrátou citlivosti - jde o obvyklou reakci po prodělané plastice. Není důvod se znepokojovat.
 • Zvýšená teplota - opět jde o obvyklou reakci po plastice.
 • Pokud se u Vás objeví teplota nad 38°C, výraznější bolesti, velké otoky, určitě neváhejte, a co nejdříve navštivte odborného specialistu, aby posoudil stav hojení a Váš zdravotní stav.

Vyjmutí stehů po plastice stehen a paží

Elastická komprese ve formě obvazů nebo návleků je ponechávána tak dlouho, jak to vyžaduje místní nález a záleží na zvážení plastického chirurga. Na dolních končetinách je doporučováno ponechat elastické návleky po dobu dvou měsíců, od provedené plastice, a to zvláště při delším stání, aktivnějším pohybu, chůzi apod.

Stehy Vám budou vyjmuty zhruba do čtrnácti dnů, po provedené plastice.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14958 (rodina-finance.cz#21166)


Přidat komentář