Plastika obličeje a krku - Facelift

Ach to stáří! Nejvíce své projevy stárnutí pozorujeme na svém obličeji a krku. Každá žena, ale také muž, chtějí být stále krásní a přitažliví v jakémkoliv věku. Jenomže jak to udělat.

Facelift – Plastika obličeje a krku

Je známý také jako Rhytidektomie neboli tzv. „ chirurgické odstranění vrásek“. Je to možnost dát naší tváři i krku mladší vzhled. První operace byla provedena v Berlíně v roce 1901. Cena těchto chirurgických zákroků je zcela individuální.

Co je důležité vědět - plastika obličeje a krku - Facelift

Podstoupit operaci obličeje a krku není vhodné dříve než po 40 roce. Důvodem je, že naše kůže je do 40 let většinou ještě elastická. A proto by mohlo po operaci dojít k tomu, že jizvy budou více vidět. Ovšem záleží vždy na každém člověku vzhledem dědičnosti, kouření, psychickému stavu a spousta dalších faktorů. S přibývajícím věkem naše kůže vysychá a přestává být již tolik elastická a tak nám začnou přibývat vrásky. Také je viditelná znatelnost poklesu kůže kolem brady. V této chvíli se většinou rozhodneme pro tento zákrok, který samozřejmě závisí i na našem zdraví. Proto je vždy nezbytné udělat interní vyšetření. Kolem 60 let se riziko zvyšuje a rány se špatně hojí.

Tento zákrok si nemohou dovolit lidé s jakýmkoliv zánětem kůže!

Hlavní a nejdůležitější u této plastické operace je váš psychický zdravotní stav.  Pokud nebudete mít dobrý psychický zdravotní stav, může se stát, že vám lékař zákrok zamítne. Na některých klinikách se dělá pro tento typ zákroku, psychický test ve formě dotazníku.

Jak operace probíhá plastika obličeje a krku - Facelift

Tato operace vyžaduje nejen interní vyšetření, ale hlavně konsultace s lékařem. Nejčastější bývá operace brady a krku. Při faceliftingu se odstraňuje přebytek kůže. Řez je veden ve vlasové části, směrem od spánku k boltci a podél ušního lalůčku zpět do vlasů. Facelift většinou vyžaduje více operačních řezů, které nejsou obvykle vidět. Může se, ale ovšem také stát, že v místě, kde byli provedeny řezy, mohou vypadávat vlasy. Toto bývá jen velmi zřídka. Operace se provádí ve spojení místní anestezie a analgosedace, někdy i v celkové anestezii.

Po operaci - plastika obličeje a krku - Facelift

Většinou zůstáváte v nemocnici jeden až dva dny, pokud nenastanou nějaké nečekané komplikace. V ojedinělých případech může dojít ke krvácení, při kterém je nezbytné jít opět na operační sál. Pokud jste již propuštěni do domácího ošetřování, je velmi nutné dodržovat klidový režim, který je nezbytný pro rekonvalescenci.

Za čtyři až pět dní se sundají obvazy a umyjí se vlasy. První umytí probíhá většinou na klinice. Potom si je umýváte samy podle instrukcí lékaře. Je nutné je dodržovat, vzhledem k dobrému hojení ran a jizev. Asi tak přibližně po 10 až 14 dnech se vytahují stehy a za týden se může žena konečně nalíčit. Hojení ran a jizev vždy záleží na řádném dodržování pokynů lékaře.

Kolik to stojí plastika obličeje a krku - Facelift

Přesnou částku není možné zcela určit, protože ceny jsou individuální. V průměru se pohybují většinou takto.

Facelifting +operace obličeje a krku – od 30.000,-Kč

Facelifting+liposukce podbradku – od 45.000,-Kč

Facelifting+úprava horních očních víček – od 43.000,-Kč

Facelifting+úprava horních a dolních víček – 47.000,-Kč

Facelifting+úprava horních víček + liposukce podbradku- od 50.000,-Kč

Facelifting+úprava horních a dolních víček + liposukce podbradku – 58.000,-Kč

Browlift - plastická operace čela – 25.000,-Kč

Ovšem nejsou v tom započítány celkové výkony. Každá klinika má svůj ceník proto je vždy dobré, pozeptat se kolik vás bude stát kompletní operace.

Další možnosti úpravy obličeje jsou

Plastická úprava horních očních víček – 10.500Kč

Plastická úprava dolních víček. – od  11.000Kč

Plastická úprava víček s prodloužením. – od 13.000- 14.000Kč

Plastická úprava asymetrie víček. - od 13.000Kč

Kompletní plastická úprava nosu – tvrdý nos. - 28 -34 tisíc Kč

Částečná plastická úprava nosu – měkký nos. - 19 – 25 tisíc Kč

Plastická úprava odstálých ušních boltců. - 13 500,-Kč

Zvětšení retní červeně různé metody. – od 12 - 20 tisíc Kč

Co je potřeba dodržet před samotným zákrokem.

 • Podstoupit důkladné vyšetření internistou.
 • Před zákrokem nesmíte měsíc používat léky typu Acylpyrin, Anopyrin a jim podobné, které snižují sráženlivost krve.
 • Zaplacení zálohy.
 • Zařídit si dovolenou.
 • Před samotnou operací od půlnoci nepít, nejíst, nekouřit.
 • Před samotným zákrokem zjistí váš zdravotní stav anesteziolog.
 • Zajistit si doprovod z nemocnice do domácího ošetření.
 • Pokud, nebydlíte v blízkosti kliniky, je nutné si zajistit pobyt na 5-7 dnů, ve vzdálenosti možnosti dojezdu na kontroly a při jakýchkoliv komplikacích do 30 minut.

Možné komplikace - plastika obličeje a krku - Facelift

 • Krvácení
 • Psychický stav
 • Hypertrofické jizvy
 • Infekční komplikace
 • Podlitiny na kůži – Většinou odezní v průběhu dvou až tří týdnů.

Co můžeme od zákroku plastiky obličeje a krku - Facelift očekávat

Při tomto zákroku se vypne kůže na spáncích, pokles tváře se zvedne, odstraní se kůže kolem dolní čelisti. Potom se také srovná podbradek a kůže na krku. Je možnost výrazného omlazení. Většinou je to více vidět u štíhlejších typů, méně naopak u typů silnějších. Vždy, ale také záleží na typu a kvalitě kůže. Co se týče vrásek, tak je touto formou můžeme zmírnit, ale ne zcela vyhladit. Hlavním cílem Faceliftingu je zlepšit stav stárnutí a dodat přirozený vzhled.

Jak dlouho Facelift vydrží

Díky Faceliftingu se můžeme cítit o pár let mladší a jeho efekt je trvalý. Stárnutí však nelze zastavit, to pokračuje dál. Facelift můžete opakovat po určitém období. Ovšem vždy záleží na kvalitě kůže, kouření, psychickém stavu a mnoho dalších faktorů.

Pro jaký typ plastiky obličeje se rozhodnout

Pokud jste silnější osoba, je vždy dobré zkombinovat facelift s liposukcí. Při tomto typu se odsává přebytečný tuk. Můžete to také zkombinovat se sešitím svalu „Platysmy“. Sešití brady si však každý člověk musí řádně a hlavně sám rozmyslet, protože sešití brady bohužel bez faceliftu nejde. Facelift je základní operace při které je možná také operace očních víček, eventuelně lifting čela. Při faceliftu obličeje a krku se musí dělat většinou současně. Faceliftingen nelze zcela změnit tvar obličeje.

Povadlá tvář, vrásky, pokleslá víčka. To vše jsou viditelné příznaky stáří na našem obličeji. Časem se tyto projevy mnohem více prohlubují. Je to jedna z mnoha etap našeho života, která nejde bez pomoci ovlivnit. Proto jsou pro nás plastické kliniky, které vedou profesionálně školení lékaři. S jejich pomocí a lidským přístupem se můžeme cítit i po čase o mnoho let mladší a pozvednout si naše sebevědomí.

Na každé plastické klinice vás rádi přivítají a vždy rádi poradí, jak můžete dosáhnout svého vysněného cíle.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14968 (rodina-finance.cz#22011)


Přidat komentář