Plastika hýždí a lýtek

Cvičíte, snažíte se omezovat v konzumaci tučných a sladkých pokrmů, a přesto se nemůžete zbavit špíčků v oblasti hýždí? Nebo Vás trápí silnější lýtka, na která nezabírá ani spinning, běh? S Vaším problémem si hravě poradí moderní plastická chirurgie.

Možnosti korekce hýždí a lýtek

 • Liposukce
 • Plastika

Tuk v oblasti hýždí

U  některých žen dochází k nadměrnému ukládání tuku v určitých partiích, kdy vrstva tukové tkáně je zde nápadně vyšší, než na ostatních částech těla. Toto zvýšené místní hromadění tukové tkáně bývá na podkladě hormonálním a metabolickém. Velmi často se dá také vysledovat jeho dědičný charakter.

Liposukce a plastika hýždí a lýtek

 • Liposukce hýždí nepatří mezi jednoduché zákroky, ale i tak je proveditelná a s dobrými výsledky. Liposukce hýždí je zákrok, který má každý ve svých rukou. Liposukce hýždí Vám může přinést výrazný výsledek ve změně vzhledu postavy ve srovnání se zdravou životosprávou a cvičením. Liposukce hýždí se provádí při stavu podobném anestezii, kdy je do drobných nářezech v hýždích zavedena kanylka, která odsává tuk. Nářezy jsou prováděny s co největší opatrností, na takových místech, které jsou pro lidské oko nezaznamenatelné. Po liposukci budete nosit stahovací prádlo, a to po dobu, jakou Vám určí lékař.
 • Liposukce lýtek patří mezi nejméně prováděný výkon. Na zadní straně se jedná o oblast od obou kotníků dolní končetiny až po spodní část lýtkových svalů. Na přední straně lýtek se tuk hromadí nad zevní svalovou skupinou od hrany kosti holenní. V této oblasti dochází často k nahromadění tkáňových tekutin, k otokům nebo bývá postižena výskytem křečových žil. Odsávání lýtek se provádí v podélné ose nohy a nikdy ne po celém jejím obvodě, a to z důvodu, aby nedošlo k porušení odtoku krve nebo lymfy.
 • Tumescentní liposukce hýždí a lýtek je prováděn při vědomí pacienta, bez celkové anestézie.
 • Plastika hýždí se provádí v případě, kdy kůže již postrádá svoji pružnost a je výrazně povolená, což bývá urychleno i tlakem rozpínající se tukové tkáně. Kůže již nemá svou původní schopnost pružně reagovat na zmenšený objem tukové tkáně pod ní uložené a při hojení pak může být spojeno s tvorbou výrazných nerovností, dolíčků, záhybů, nebo může zůstat výrazně povislá.

 

Co nenahrazuje liposukce hýždí a lýtek

Liposukce je operační metodou sloužící nikoliv ke zhubnutí, ale k formování postavy, kdy je odsát tuk z těch partií, které nelze ovlivnit ani redukční dietou, ani cvičením. Jsou to převážně oblasti hýždí, břicha, boků, vnitřních stran stehen a kolen, podbradku.

Liposukce tedy dokáže upravit vzhled hýždí, lýtek a celkový dojem ze vzhledu postavy. Liposukce však neřeší problém nadváhy. Liposukce vytvaruje určitou část těla, ale nenapraví problém obezity.

Plastika hýždí a lýtek

Kdo může podstoupit plastiku hýždí a lýtek

Předpokladem pro provedení plastiky hýždí a lýtek, je dobrý zdravotní stav pacienta, který odpovídá rozsahu daného zákroku.

Průběh plastiky hýždí a lýtek

Korekce hýždí a lýtek se provádí v celkové anestézii.

Nutnost hospitalizace po plastice hýždí a lýtek

Počítejte s hospitalizací po dobu třech dnů.

Pooperační průběh po plastice hýždí a lýtek

Po plastice budete nosit elastické prádlo.

Liposukce hýždí a lýtek

 

Druhy liposukcí

Každá liposukční technika má své přednosti, ale také v určitých případech, i některé nedostatky. Liposukce neléčí obezitu, ale pomáhá pacientům s nahromaděním tukových buněk na určitých místech těla.

 • Laserová liposukce
 • Vibrační liposukce
 • Ultrazvuková liposukce
 • Suchá technika liposukce
 • Vlhká technika liposukce
 • Tumescentní liposukce

Tumescentní liposukce hýždí a lýtek

Tumescentní liposukce je metoda založená na infiltraci (napuštění) tkáně tumescentním roztokem, který se vpravuje do podkoží pomocí jehly spojené infusním setem s infiltrační pumpou. Při této metodě odpadá riziko plynoucí z celkové anestezie a riziko invazivnějšího přístupu při klasické liposukci bez infiltrace tumescentním roztokem. Roztok kompletně znecitliví danou zakreslenou oblast, takže se v ní dá volně pohybovat tenkými kanylkami, aniž byste zákrok vnímali bolestivě.

Proč volit tumescentní liposukci

Nejméně riziková ze všech liposukcí

 • Odpadají rizika, která s sebou přináší celková anestézie
 • Odpadá riziko případných popálenin podkoží a kůže při ultrazvukové nebo laserové liposukci
 • Opadá riziko nerovnosti
 • Velkou výhodou tohoto zákroku je také trvalý efekt jednorázové procedury, protože v dospělosti je počet tukových buněk stabilní, buňky se nemnoží, jen se mění jejich velikost. Proto redukce jejich počtu způsobí v dané lokalitě trvalý efekt.

Kdo může podstoupit tumescentní liposukci

Zájemce o chirurgické odsátí tuku by měl splňovat několik důležitých kritérií.

 • Určitá tělesná hmotnost
 • Ohraničené tělesné partie s tukovými nadbytky
 • Pevná elastická kůže
 • Dobrý zdravotní stav
 • Psychická vyrovnanost

V kterých případech je odložena tumescentní liposukce

Operace vyžaduje Váš dobrý zdravotní stav. Při zánětlivém onemocnění kůže, výsevu akné na kůži, ekzému, kožní plísni nebo špatném celkovém stavu, je výkon odložen.

Předoperační příprava na tumescentní liposukci hýždí a lýtek

 • Samotná operace nevyžaduje speciální přípravu.
 • 3 týdny před výkonem byste neměli užívat léky, které ovlivňují srážlivost krve či krvácivost.
 • Od půlnoci před operací již nejezte, nepijte a nekuřte.

Průběh tumescentní liposukce hýždí a lýtek

Operace je prováděna pouze v lokální anestezii. Zhruba hodinu před zákrokem, je Vám podává injekce s roztokem lokálních anestetik a adrenalinu. To způsobí následné stažení cév a tedy minimalizaci krvácení během operace. To velmi zjednodušuje samotný zákrok, kdy je možné odebírat větší množství tuku a používat velmi malé trubice.

Nutnost hospitalizace při tumescentní liposukci

Tumescentní liposukce se může provádět ambulantně nebo s jednodenní hospitalizací.

Výsledky tumescentní liposukce

Výsledky jsou při správné indikaci velmi dobré a lze ji užít téměř na všechny krajiny. Opatrnosti je potřeba při volnější kůži. Nevýhodou metody je určitý diskomfort pro pacienty, čekání po napuštění tumescentním roztokem, vědomá přítomnost vlastního odsávání, určitý stupeň bolestivosti.

Pooperační průběh po tumescentní liposukci

 • Bezprostředně po tumescentní liposukci se mohou objevit určité otoky a modřiny, které však rychle mizí.
 • Počítejte s tím, že s největší pravděpodobností budete po určitou dobu nosit elastické prádlo či návleky.
 • Prvních pět dnů po zákroku je vhodný klid, žádná větší námaha, celkový odpočinek, v ideálním případě v poloze ležící.
 • Po této době se budete postupně vracet ke svému obvyklému režimu, výsledek zákroku je plně vyjádřen po 4-6ti týdnech. V tu dobu už většinou nebudete mít žádná omezení.

Komplikace spojené s tumescentní liposukcí

Komplikace u všech liposukcí velmi ojedinělé a výjimečné. Mohou být většinou všeobecně chirurgické, jako je například určitý otok, infekce, trombóza, nahromaděné tkáňové tekutiny pod kůží v odsávaném množství nebo specifické k tomuto zákroku, například menší nerovnosti, volná kůže, barevné změny, zbytnělé jizvy po vstupu kanyly apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14959 (rodina-finance.cz#21168)


Přidat komentář