Plastické úpravy víček - Olomouc

Jak vám nabíhají léta, tak se pleť stává povadlejší a nabíhají vám otoky. Co se týká očních víček, tak ta horní buď padají, nebo jim přibývá tuková tkáň, či se zvětšuje oční sval. Dolní víčka zase puchnou. Nechte si tyto problémy odstranit operativně.

Oči jsou oknem do duše

Pokud vám stárnou oči, tak se často můžete potýkat s problémy, že se vám z nich tvoří štěrbiny. Horní víčka vám padají a dolní opuchají a to vám způsobuje nejen neestetický efekt, ale rovněž vám takto postižená víčka způsobují špatné vidění. Vždyť i náš prezident je znám tím, že si nechal opravit oční víčka. Pokud máte obdobné problémy, tak si nechte operativně odstranit převislá víčka nebo tukové přebytky. Někteří lidé nedají dopustit na výkony v** plastické chirurgii**, jiní se zdráhají, protože se bojí, aby nevypadali jinak nebo mají obavy z bolesti.

Zákroků v estetické medicíně se nemusíte obávat. Pokud nebudete nic přehánět a na zákroky budete docházet v doporučené lhůtě a nebudete je přehnaně kombinovat, tak se nebojte, že dostanete výraz, kterému se říká maska apod. Plastická chirurgie je pomocníkem, který vám pomůže udržet krásu, mladistvější vzhled a pomůže vám i ve zdravotních komplikacích. Estetická medicína má totiž za cíl pomoci v případě, když pleť již není tak elastická a hladká či pevná. Nároky na estetiku, ať chceme nebo ne, jsou dnes vysoké a vy sami těžko ovlivníte účinky gravitace, kdy vám klesají víčka, brada či prsa, nejde zabránit vráskám, když celý život používáte mimické svaly a rovněž neovlivníte některé poúrazové stavy či pooperační defekty. Plastická chirurgie může ale mnohé změnit.

Operace očních víček - Olomouc

Proceduru lze podstoupit, když už vám začínají klesat horní víčka, přebývá zde kůže, tuk nebo oční sval. Přebytek vám pak vadí nejen esteticky, ale i při koukání se. Stejně tak tomu je i u dolní části očí, kdy spodní víčka zase natékají nebo se tvoří tukové vrstvy, které rovněž brání ve výhledu. Při operacích se využívá různých technik, kdy se odstraní nadbytek kůže a tukové váčky různými řezy, aby byly co jeméně nápadné. Operace není nijak náročná a provádí se v místním znecitlivění, tudíž lze udělat obě víčka na očích současně. Záleží na vás, jak si budete zákrok přát.

Kdy jít na operaci očních víček?

Pokud pozorujete uvadání očního víčka a puchnutí, tak můžete jít minimálně na konzultaci. V tomto případě platí, čím dříve, tím lépe, protože pokud se problém zachytí včas, tak se snadněji eliminuje efekt stárnutí. Obecně se k těmto zákrokům přistupuje tak kolem 35-tého roku, je to ale individuální a lze zákrok podstoupit i dříve.

Vyšetření před operací očních víček

Před operací očních víček nejdříve konzultujete se svým ošetřujícím lékařem daný postup operace a její podobu. Předchází mu i určitá vyšetření, aby se eliminovala rizika zákroru a vše, aby dopadlo dobře. Před zákrokem se tak provádí zjištění kvality zraku, měření zorného pole, nitroočního tlaku a vyšetří se vám oko mikroskopicky na štěrbinové lampě. Dělají se i testy slzení, protože pokud nemáte dostatečně aktivní slzný aparát, tak se plastika nedoporučuje. Důležité jsou testy zdvihače víčka, aby se zjistilo, jestli je víčko dostatečně funkční.

Operace horního víčka

Při operaci horního víčka, kdy se jedná o jeho povadnutí, lékař převrátí víčko a vyřízne část spojivky a drobný pomocný sval, který sešije se zdvihačem. Tímse tak docílí opětovné pevnosti svalu.

Pokud je problém větší, může chirurg provést dva krátké řezy nad řasami horního víčka a dva nad obočím. Mezi otvory vytvoří spojnici, kudy provleče fascii, což je obal svalů. Po zákroku pak pacient pohybuje víčkem pomocí čelního svalu.

Jestli se jedná o zákrok, který upravuje tukové útvary nebo zvětšený okrouhlý oční sval, tak na horních víčkach se udělá řez, kudy se lékař dostane do podkoží, kde odstraňuje tuk nebo zmenší sval.

Operace dolního víčka

I tady se provádí více postupů. Někdy lékař řeže pod řasami a jindy se dostává ze spojivkové strany víčka laserem. Poté odstraní přebytečný tuk nebo kůži, které způsobují opuchlost. Existují také dva typy operací, které můžete zvolit. První je tzv. canthopexie, kdy se operací zpevňuje vnější koutek. Pak máte ještě možnost tzv. canthoplastiky, kdy dojde k rozvolnění vaziva vnějšího koutku. Tím se mění tvar oční štěrbiny. Existují pak ještě další postupy, při kterých se přebytečný tuk neodstraňuje, ale je vytvarován do žádaného tvaru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14989 (rodina-finance.cz#22787)


Přidat komentář