Operace prsou v Praze - krása a kvalita

Jednou z nejlepších plastických klinik je klinika na Bulovce v Praze. Pracuje zde řada velmi zkušených plastických chirurgů, kteří vždy dokážou vyjít vstříc vašim požadavkům.

Pokud toužíte po změně svých prsou a pozvednout si tak své sebevědomí, potom je tato klinika jedna z nejlepších řešení. Ovšem před každým zákrokem je velmi důležitá i konsultace s lékařem, kdy spolu proberete všechna pro a proti, které se týkají vašich přání.

Jednou z mnoha nabídek na této klinice je i operace prsou. Jak probíhá a co je potřeba nebo za jakých podmínek můžete tuto operaci podstoupit, se velmi zjednodušeně můžete dozvědět v tomto článku.

Jak probíhá operace prsou - Zvětšení prsou

Předoperační vyšetření prsou

Před každou operací ať už zvětšení, zmenšení nebo modelaci prsou je nezbytná konsultace mezi pacientkou a lékařem. Při této konsultaci se vždy projednávají nezbytné pro a proti, které je potřebné znát. Je to důležité nejen pro lékaře, ale také pro pacientku, která chce operaci podstoupit. Vždy je potřeba dohodnout se na základních a velmi důležitých věcech, jako jsou například: Tvaru prsů, typu i velikosti implantátu. Ale také, jakým způsobem se implantát zavede a hlavně na termínu operace.

Velmi důležité je také vyšetření anesteziologem, který je velmi důležitou osobou při uspávání pacientky. Toto vyšetření nesmí být však starší více jak 1 měsíc „ Velmi důležité vědět“! Musíte také podstoupit vyšetření na myologii. Pokud berete léky jako například Acylpyrin, Aspirin nebo doplňkové preparáty jako jsou například Wobenzym, musíte tyto léky ihned měsíc před operací vysadit! Pokud by jste je stále užívala, mohli by vám velmi ublížit a narušit tak vážně celkový průběh operace.

Samotná operace - plastická operace prsou**

**

Samotná operace většinou trvá jednu hodinu. Záleží na tom, pro jaký druh zákroku se rozhodnete. Možnosti vložení implantátů jsou 3 druhy, které jsou vždy uskutečněné pouze podle požadavků pacientky. Jaké to jsou:

  • Na hranici dvorce- Jizva je skoro neviditelná, je to však náročnější druh operace. Po čase se může stát, že vaše nová prsa časem mírně poklesnou.
  • V podprsní rýze- Jizva je malá, ovšem je viditelná.
  • V podpaždí- Jizva je nenápadná, ovšem mnohem více tento zákrok bolí.

Po zákroku jsou zavedeny drény, které odvádějí z těla nežádoucí krev. Druhý den se odstraní a užívají se léky na bolest.

Pooperační fáze operace prsou

Po operaci je velmi důležité, aby pacientka měla 5 dnů klidový režim, který je velmi důležitý na rekonvalescenci. Nesmí také zvedat ruce nad hlavu! Po operaci se neodmyslitelně musí prsa zafixovat speciálním prádlem nebo obinadlem. Je to hlavně kvůli otokům. Toto prádlo je důležité nosit pokud možno, alespoň 2 až 3 týdny. Nejdéle za deset dní jsou vytahovány stehy a vy jste poučena o masáži, která je nezbytná pro celkovou rekonvalescenci a také estetice, kolem prsou.

Za dva týdny už můžete dělat své běžné aktivity. Prsa braná jako stabilní jsou považována za 1 až 2 měsíce. Kontroly určuje lékař.  Dále jsou potřeba dodržovat kontroly na mamografii a ženy do 30 let na sonografii.

Jaké jsou možné rizika a komplikace operace prsou

Tak jako u každé operace mohou nastat někdy komplikace, se také mohou stát i plastických zákroků. Většinou komplikace nastávají jen velmi zřídka, ale musíme i takovéto rizika předvídat. Jen velmi zjednodušeně, co se může stát. Více vás vždy velmi kvalitně o komplikacích obeznámí lékař.

  • Ruptura implantátu - Je to následkem silného tlaku nebo bez zjevné příčiny.
  • Kapsulární kontraktura – Vytvořením silné jizvy kolem implantátu, která je velmi bolestivá.Interference se standartní mammografií - Implantát může interferovat s časným objevením rakoviny.
  • Kalcifikace – Usazování vápníku kolem implantátu.** **
  • Svraštění a krabatění implantátu – Implantát se může svrašťovat.
  • Změny citlivosti – Zvýšení nebo snížení citlivosti, někdy může být i trvalý.
  • Nespokojenost s kosmetickými výsledky – Pacientka je nespokojena s výkonem.Explantace – Implantáty se musí někdy vyměnit, vzhledem trvanlivosti.

Zmenšení prsou

Tento zákrok se používá ve většině případů pouze na základě zdravotních problémů, jako jsou například nepříjemné bolesti hlavy a zad. Tato operace probíhá v celkové anestezii a trvá přibližně 2 – 3 hodiny. Nejdříve se udělá řez kolem dvorce a potom do podprsní rýhy. Poté se vytáhne nadměrné množství tkáně a nakonec se vypne a zašije. Prsa se ovážou sterilním obvazem. V těchto dnech je potřeba dodržovat klidový režim.

Po několika dnech se na základě rozhodnutí lékaře obvazy vymění za chirurgickou podprsenku a o něco později už můžete podprsenku střídat s normální. Mohou se objevit otoky, ale ty po čase vymizí. Mezi 15 až 20 dnem se vytahují stehy. Jizvy nesmíte vystavovat sluníčku po dobu nejméně 6 měsíců. Jizvy jsou sice viditelné, ale po čase se zploští a vyblednou.

Modelace prsou

Modelace prsou se většinou provádí na základě poklesu. Většinou zůstávají po tomto zákroku jizvy ve tvaru“ kotvy“. Sice po čase vyblednou, ale jsou viditelné. Operace trvá 3 hodiny. Před touto operací vám operatér nakreslí, kudy se povedou řezy. Po operaci se přikládá elastický obvaz.

Před operací musíte mít vždy interní vyšetření, které nesmí být starší než jeden měsíc. Pokud se rozhodnete pro tuto operaci, nesmíte jeden měsíc před zákrokem užívat léky, jako jsou například Acylpyrin, aspirin nebo jim podobné. Toto je velmi důležité. Také nesmíte být nachlazená nebo jakkoliv nemocná. Zákrok se platí v den operace. Dále by jste měla brát na vědomí, že si musíte vzít 10 až 14 dnů volno, kvůli pooperační rekonvalescenci a návštěvám u lékaře. Nejíst, nepít a nekouřit od půlnoci.

Co následuje po operaci modelace prsou

Po operaci jste 2 dny v nemocnici. Jakmile jste propuštěna domů, musíte dodržovat minimálně 5 dnů klid na lůžku. Je také nutné nosit elastickou podprsenku po dobu třech měsíců. Stehy se vytahují čtrnáct dnů po operaci.

Jaké mohou nastat komplikace - modelace prsou

Krvácení nebo infekce

Těhotenství – Vzhledem k tomu, že se prsa v tomto období zvětšují a jizvy se roztahují, tak po skončení kojení prsa většinou poklesnou.

Kožní cípy – Je to místo méně odolné a může se stát, že se zpomalí hojení kůže a v menším úseku odumře. Což má za následek, že se rána podstatně déle hojí a zůstává po ní širší jizva.

Každá žena nebo dívka, která není spokojena se svým poprsím a touží po změně ve formě plastické operace, by si měla vždy řádně uvědomit i možná rizika. Ale také by se měla důkladně psychicky připravit na to, že její tělo projde velikou změnou. Proto hlavně psychika je pro tento zákrok velmi důležitá. Je velmi nezbytné si důkladně uvědomit, zdali jste na takovouto změnu připravena.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14967 (rodina-finance.cz#22009)


Přidat komentář