Operace očních víček - Praha

S postupujícím věkem a také díky nočnímu ponocování dochází často ke změnám na očních víčkách. Nepěkné převisy, tukové váčky a tmavé kruhy nás dělají starší a také mohou omezovat vidění. Vše můžeme vyřešit plastickou operací očních víček.

Kdy jít na plastickou operaci očních víček?

Rozhodnutí, kdy jít na plastickou operaci očních víček je vcelku jednoduché. Když se nám s postupujícím věkem povoluje kůže, a nejvíce je to vidět právě v obličeji, začínáme někdy zvažovat nějaké to vylepšení našeho těla. Bohužel, zatímco některé části těla můžeme posílit cvičením, masážemi a dobře zvolenou stravou, u očních víček to není možné. Kdy je tedy ta opravdu správná doba na oslovení plastického chirurga, zabývajícího se blepharoplastikou? V zásadě v době, kdy je kůže na očních víčkách povolená tak, že je vidět její výrazný nadbytek, který může i omezovat vidění, a kdy jsou jasně patrné tukové váčky na horních i dolních víčkách.

Operace očních víček – blepharoplastika

Kosmetická operace očních víček odstraňuje nadbytečnou a převislou kůži na očních víčkách, odstraňuje také tukové váčky pod očními víčky a je schopna pomoci i s kruhy pod očima. Pokud má pacient některý z uvedených problémů, vypadá starší a unavenější, než ve skutečnosti je. Navíc pokud jsou tyto problémy již pokročilejšího rázu, mohou způsobovat zdravotní problémy očí, jako je slzení oka, špatné vidění, ztížený pohyb víček, rychlejší únava očí a s ní související bolesti hlavy. Pak již nejde jen o kosmetickou plastickou operaci, ale i zdravotní. Nicméně plastická operace očních víček pomáhá vždy.Po operaci se každý pacient většinou cítí mladší a krásnější.

Kdo chodí na operaci očních víček?

Nejčastěji se operace víček provádí u pacientů starších 35 let, ale v některých případech, hlavně na podkladě vrozené dispozice, i dříve. Pokud u vás dochází k poklesu víček nebo se tvoří tak zvané pytle pod očima již v mladším věku, doporučují lékaři plastiku očních víček provést co nejdříve. Výsledky operace mají pak podstatně lepší výsledek a jsou mnohem trvanlivější.

Co si před operací očních víček uvědomit?

Plastická operace očních víček rozhodně zlepší váš vzhled. Budete mít méně problémů, oči se vám budou lépe líčit, budete si připadat mladší a krásnější. Avšak ostatní lidé vás možná budou vnímat úplně stejně. Je to tak proto, že váš vzhled bude vylepšen, ale ne výrazně změněn. Přesto pro dobrý osobní pocit plastická operace očních víček opravdu stojí za to.

Co dělat před plastickou operací očních víček?

Ze všeho nejdříve je zapotřebí vybrat si kliniku a dobrého plastického chirurga. A pak se samozřejmě objednat. Úvodní konzultace s plastickým chirurgem je velmi důležitá a neméně důležitá je i vaše otevřenost s jakou nastíníte chirurgovi své problémy a přání. Neměli byste váhat s otázkami, obzvláště pokud máte nějaké obavy. Důležité je i zmínění všech vámi užívaných léků a potravinových doplňku, včetně vitamínů v tabletách. Také byste měli uvést všechny své zdravotní problémy, poněvadž plastická operace očních víček se může provádět jen pokud je váš zdravotní stav dobrý.

Na konzultaci s plastickým chirurgem se dohodnete také na předoperačním vyšetření a také lékař zvolí anestezii. V převážné většině se plastická operace očních víček provádí v lokální anestezii. Při této anestezii není nutné interní předoperační vyšetření. Postačí pouze doporučení vašeho praktického lékaře, že jste schopni plastickou operaci podstoupit. Před operací je ještě nutné navštívit oční ambulanci, kde vám provedou vyšetření vašich očí. Tato vyšetření patří k naprosto běžným vyšetřením, které jsou vykonávány při pravidelných očních prohlídkách, není tedy důvod k obavám.

Úplně nakonec vám plastický chirurg doporučí vzít si v den operace tmavé brýle a zajištění odvozu po operaci. Sice po operaci odejdete sami, ale není vhodné řídit auto ani dlouze cestovat dopravními prostředky.

Jak probíhá plastická operace očních víček?

V den zákroku přijdete na kliniku na lačno, kde vám zdravotní sestřička pomůže s přípravou. Převlečete se do nemocničního oblečení a sestřička s vámi znovu probere vše potřebné, čím se budete řídit po operaci. Před vstupem na sál budete ještě vyfoceni pro srovnání vzhledu vašich očních víček před plastickou operací a po ní.

Po vstupu na sál budete zakryti sterilní rouškou, nezakryté je vždy jen operované oko. Plastický chirurg vyznačí operovaná místa a pak vám víčka znecitliví anestetikem. Poté začne se samotnou operací. Odstraní přebytek kůže i přebytek tukových polštářků. Kůži zašije velice jemným šicím materiálem, jehož zásluhou nebudou po zhojení vidět žádné jizvy. Aby však byla možnost viditelnosti jizev minimální, je dolní víčko sešito v místě ohybu horního víčka a dolní víčko je sešito těsně pod okrajem řas. Po zašití jsou jizvy přelepeny speciální páskou tak, aby nezasahovala do očí.

Po celou dobu operace jste vzhůru, necítíte však žádnou bolest, snad jen mírné tahání, ale to není nic, co by vás mohlo vyvést z míry. Můžete i hovořit. Operace většinou uběhne rychle, a tak vám ani nepřijde, že na sále strávíte celkově asi hodinu až hodinu a čtvrt.

Co dělat po plastické operaci očních víček?

Po operaci můžete ještě ten den domů. Nejlépe je, pokud máte domluvený odvoz, který vás odveze domů. Na cestu je vhodné si nasadit tmavé brýle, které zakryjí otok i pásku. Alespoň na první tři dny je dobré vzít si v práci volno, pokud však pracujete v prašném prostředí, je zapotřebí zůstat doma až do vytažení stehů. To je většinou týden. První dva dny je nutné co nejvíce odpočívat se zavřenýma očima a také přikládat na oči studené obklady. Odpočívat je dobré na zádech, netvoří se pak velké otoky víček. Třetí den se začíná aplikovat hojivá mast, vetřením přes náplasti.

Pátý den lze náplasti odstranit. Po celou dobu oční víčka chladíme, aby splaskly otoky a zmizely modřiny. Sedmý den se většinou na klinice zkontroluje stav jizviček a odstraní se stehy. Většinou již desátý den, je možné začít běžně pracovat, přestat používat brýle a ženy se mohou i lehce namalovat. Některá omezení je však ještě třeba dodržovat. Pacient by se měl až do poslední kontroly vyhnout všem sportovním a namáhavým aktivitám. Poslední kontrola bývá za dva až čtyři týdny. Je-li vše v pořádku, je pacient opět vyfocen pro fotodokumentaci a může se věnovat všemu, čemu se věnoval před plastickou operací očních víček. Pokud má zájem, může požádat o zaslání snímků před operací a po ní.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14988 (rodina-finance.cz#22785)


Přidat komentář