Operace břicha - abdominoplastika v Plzni

Za několik málo let budou na planetě všichni krásní, mladí a šťastní, nikde žádná vráska, nikde žádný kaz na kráse :-) Berme to trochu s nadhledem, i stárnout je dřina a jde to i s grácií. Trápíte-li se však svým vzhledem, neváhejte zajít k odborníkovi.

Operace břicha – abdominoplastika

 • Cvičila jsme poctivě, změnila jste životosprávu a nyní máte další problém, z velkého břišního polštáře Vám zbyla již jen vytahaná kůže, kterou tam samozřejmě nechcete. Poradíme Vám jak si ji nechat odstranit.

Většinou se ženám kůže na břiše a pod ní tukové polštářky začnou objevovat během života – s přibývajícím věkem nebo po porodu, sníží se elasticita kůže a podbřišek se povolí. Podobné případy tohoto typu je vyklenutí nad jizvou po císařském řezu po porodu.

Také muži podstupují tuto operaci, v případech velkého zhubnutí, kdy se jejich kůže již sama nedokáže vrátit do původní podoby.

 

Historie plastické chirurgie

Již ve staré Indii prováděli náhradu nosu – popis ve starodávných knihách je velmi dokonalý a úspěšný. Plastická chirurgie je obor na úrovni rekonstrukční chirurgie a chirurgie ruky i popáleninové medicíny. Kosmetická a estetická chirurgie jsou její podobory. Rozvoj zaznamenal obor po druhé světové válce.

Životní touha po kráse, pokrokový rozvoj a doba velí estetické medicíně výrazně pomáhat a přispívat k psychické pohodě a harmonii, pocitu kvalitního společenského, partnerského a pracovního uplatnění, což je tolik potřebné k rozvoji psychické pohody vlastní osobnosti.

Plastická chirurgie - estetická chirurgie je dnes u nás oborem velmi širokým a vyhledávaným hojně i zahraničními klienty a to zejména díky současným možnostem špičkového vybavení, nejen materiálního a přístrojového, ale také personálního.

Špičkové kliniky u nás i v zahraničí jsou schopny nabídnout ještě něco navíc, samozřejmostí je dnes i estetická a laserová dermatologie, což je obor, který poskytuje zákroky jako je laserová depilace, laserové odstranění pigmentací, mateřských znamének, žilek, laserové omlazení pokožky, odstranění vrásek pomocí botulotoxinových injekcí, vyplnění vrásek injekčními kožními implantáty a mnoho dalších omlazovacích metod.

Plastika břicha – abdominoplastika

Běžněji je operace známá jako plastická operace břicha - je to rozsáhlý chirurgický zákrok, který vede ke zploštění břicha odstraněním přebytečného tuku a kůže a ke zpevnění svalů břišní stěny.

Konzultace před operací

motivace k danému zákroku

celkový zdravotní stav, prodělané nemoci, operace

dědičné zátěže k danému estetickému problému

Postup operace abdominoplastika

Provádí se v celkové narkóze a trvá dvě až tři hodiny. Řez je veden povětšinou v podbřišku do stran tak, aby bylo možno jizvu překrýt spodním prádlem. O jiném umístění řezu a následné jizvy je pacient informována při konzultaci s plastickým chirurgem. Kůže je uvolněna i s podkožím od spodiny a vytažena směrem dolů a její nadbytky odstraněny. Následuje sešití rány a její překrytí obvazem. Při rozestupu přímého břišního svalu je provedeno jeho sešití v střední čáře. Po operaci se doporučuje jeden měsíc nosit elastický pás, který tuto oblast chrání a usnadňuje hojení.

Co následuje po operaci?

Pacient nebo pacientka po operaci musí několikrát za den ujít několik kroků, kvůli prevenci embolie. Jinak tráví první dva dny na lůžku. Dobu, kterou pacienti setrvávají v nemocniční péči, určí lékař. Většinou jde o dva dny. Další ambulantní kontroly určuje lékař při propuštění do domácího ošetřování. Stehy jsou odstraněny obvykle desátý až čtrnáctý den po operaci.
Doporučeno je šest týdnů dodržovat klidový režim a trvale nosit elastický pás. Jizva po operaci postupně bledne a kvalita jizev závisí na individuální hojivosti pacienta.

Jaké jsou možné komplikace - abdominoplastika?

Komplikace jsou obecné – krvácení a infekce. Ke komplikacím, na které je třeba upozornit, také náleží možnost tvorby tak zvaného výpotku, Jde o jev, kdy v některých případech, zejména při silnější vrstvě podkožního tuku, vzniká mezi svalovou vrstvou a podkožím výpotek tvořený tkáňovým mokem spolu se zbytky krve a odumřelými tukovými buňkami, jež jsou rozpuštěny tkáňovými enzymy. Tento výpotek je pak nutno opakovaně vypouštět, jiné následky zde nejsou.
Je nutné pečlivé předoperační vyšetření a dodržování všech pokynů lékaře.

Cena operace abdominoplastika

Cena je závislá na druhu výkonu záleží, zda si necháte odstranit opravdu jen kůži, nebo je nutno k této operaci ještě přiřadit liposukci. Nezapomínejte také, že hospitalizace je také placená služba.

Plastická chirurgie a estetická medicína

Pracoviště plastické medicíny dokáží lidem splnit sny o dokonalém vzhledu. Někdy je zapotřebí pacienta vhodně nasměrovat a místo jeho záměru mu nastínit jaké jiné řešení by bylo vhodnější.

Jaké úpravy a zákroky jsou českými pacienty nejvyhledávanější?

 • Zvětšení prsou – přidáním implantátu
 • Operace obličeje - face lifting
 • Operace nosu
 • Redukce stehen a paží
 • Redukce valů stehen a paží - odstranění nadbytečné kůže a tuku podkoží.
 • Zmenšení a modelace prsou - tedy redukce
 • Operace břicha - abdominoplastika
 • Operace očních víček
 • Operace uší
 • Labioplastika – operace stydkých pysků
 • Odstranění bradavic a mateřských znamének

 • Dekolt – odstranění pigmentových skvrn a vyhlazení

 • Hemangiom, červené znaménko – odstranění
 • Chloupky – trvalí epilace
 • Chrápání – metoda se provádí pomocí speciálního diodového laseru. Odborník upraví tvar čípku a měkkého patra v dutině ústní.
 • Křivé zuby – stomatologická péče také spadá do estetické medicíny
 • Tetování - jeho odstranění …

Máte-li nějaký dotaz, obraťte se na pracoviště plastické chirurgie, kde Vám poradí. Někdy ani nemusíte na první návštěvu osobně, stačí emailová komunikace s přiloženou fotografií partie, se kterou máte v úmyslu podstoupit. Lékař Vám odpoví, na základní otázky. Po té následuje první návštěva, kde si rozeberete pro a proti a domluvíte další postupy.

Platby a nemocenská

Zákroky plastického chirurga nehradí zdravotní pojišťovna, pokud přímo nesouvisí se zlepšení zdraví pacienta. Jako příklad uvedeme zmenšení prsou, pro chronické bolesti zad. Ne každá pojišťovna však takovou operaci zaplatí a pozor ne každé pracoviště plastické chirurgie musí mít smlouvu zrovna s tou pojišťovnou, která by Vám tento zákrok zaplatila.

Plánujete-li pobyt a operaci na plastické chirurgii, naplánujte si také dovolenou nebo náhradní volno, případně neplacené volno. Neschopenka se na kosmetické operace nesmí vydávat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14966 (rodina-finance.cz#22007)


Přidat komentář