Liposukce - vibrační, tumescentní

Tuk, je nezbytný pro naše tělo, ale pokud ho máme mnoho, tak nám ubližuje. Nejen po fyzické, ale také po psychické stránce. Držíme diety, cvičíme a nakonec zjistíme, že veškerá snaha je zbytečná. Proto většinou začneme hledat nějaké kloudné řešení.

Bezbolestná liposukce

 

Ošetření jejich přístrojem je momentálně nejefektivnější prostředek, jak se dlouhodobě zbavit tukových ložisek a celulitidy. Jedno ošetření trvá 20 – 40 minut a úbytek je viditelný již po prvním sezení. Četnost se opakuje dle individuálních problémů a dispozic klienta. Zákrok je pociťován jako příjemná hřejivá masáž a je vhodný i pro muže.  Ošetření  je založeno na působení nízkofrekvenčního ultrazvuku spojeného s vakuem, čímž se zásadně ve svých vlastnostech odlišuje od jiných ultrazvukových a dalších liposukčních technologií. Působením ultrazvukových vln dochází k rozkladu tukové tkáně, která je transportována do tkáňového moku a odváděna lymfatickým systémem z těla ven. Kavitační technologie umožňuje koncentrované energii nasměrovat do velmi specifické zóny uvnitř pacienta a je tak schopna rozvrátit podkožní tukové buňky, přičemž nechává kůži, vaskulární, nervovou a maskulární tkáň nezměněnou.

Nová technologie kavitaci s vakuem poskytuje řadu výhod. Vakuum znásobuje působení na kůži, stiskne ji pevně na aplikátor a tím poskytuje vysoce selektivní a bezpečného zacházení. Tato kombinace zajišťuje, že účinek kavitace zvyšuje působení pouze na podkožní tukové tkáně. Díky neustálému tlaku na kůži se zvyšuje účinnost ošetření, a přináší vynikající výsledky. A v neposlední řadě se riziko náhodného působení ultrazvuku se snížuje na minimum.

Po zničení tukové tkáně, tuk ve formě triglyceridu je vypouštěn do intersticiální tekutiny mezi buňkami, kde jsou enzymaticky metabolizovány do glycerolu a volných tukových kyselin. Vodou rozpustný glycerol je absorbován oběžným systémem a použit jako zdroj energie, zatímco nerozpustné volné tukové kyseliny jsou přeneseny do jater, kde jsou zpracovány jako každé jiné tukové kyseliny – včetně tukových kyselin z potravy. Proto je efekt trvalý a odstraněný tuk se zpět do tkáně nevrátí.

**

Význam metody bezbolestné liposukce s vakuem však nespočívá v pouhém odstraňování neestetických tukových ložisek a celulitidy, ale i zkvalitnění a zrychlení metabolismu a tedy celkové regeneraci a ozdravení organismu.*

*Většina pacientů pozná viditelnou redukci obvodu po jediné léčbě, ale další léčby pro ještě více dramatické ztenčení tuku a obvodu jsou doporučeny.

Výhody kavitace:

**

** · Precizní redukce lokalizované tukové tkáně bez období rekonvalescence.

· Rozmanité použití: břicho, stehna, hýždě, boky, kolena, předloktí.

· Trvalé výsledky viditelné již po jedné léčbě, průměrný úbytek při jedné návštěvě je 4 – 8 cm tuku.

Kontraindikace u bezbolestné liposukce:

· těhotentství, menstruace

· kovové implantáty

· srdeční onemocnění, kardiostimulátor, hypertenze

· hemofilie, trombóza, tromboflebitida, užívání léků proti srážlivosti krve nebo poruchy srážlivosti krve

· vysoký cholesterol

· choroba jater a ledvin

· rakovina, epilepsie, diabetes

· kožní onemocnění

V dnešní moderní medicíně máme spoustu možností. Jednou z nich je liposukce. Jenomže co dělat, když je tak nepříjemná a bolestivá. Jedno řešení by tady bylo. Je to tak zvaná „liposukce, vibrační tumescentní“. Její účinky jsou velmi příznivé a hlavně bezbolestné. Tato liposukce je velmi oblíbená ve Spojených státech a v západní Evropě. V dnešní době jí také velmi rádi podstupují muži. Touto liposukcí je možné odstranění přebytečného tuku z břicha, boků, podbradku a hýždí, ale také kolen, lýtek, paží a zad.

Příprava na vibrační tumescentní liposukci

 • Pokud se rozhodnete pro tento zákrok je potřeba si dohodnout termín telefonicky nebo nejlépe osobně. Potom se zaplatí záloha a zbytek se doplatí po zákroku.
 • Nesmí se pít žádné alkoholické nápoje, kouřit, pít kávu, 48 hodin před zákrokem a 24 hodin po zákroku. Pokud budete mít jakékoliv zánětlivé onemocnění / chřipku, zánět zubů, angínu, záněty kůže/a  podobně, tak vám lékař vždy zákrok zamítne.
 • Dva dny před liposukcí nesmíte jíst žádné nadýmající jídla jako je třeba čočka, zelí atd. A je potřeba pít 2 litry vody.
 • Týden před samotným zákrokem nepoužívejte léky typu: Aspirin, Ibalgin, Brufen, vitamín E, Wobenzym a podobně.

Předoperační vyšetření

Před operací je velmi důležitý váš zdravotní stav, hlavně psychický. Pokud budete podstupovat liposukci s lokálním umrtvením, postačí pouze biochemické vyšetření krve. EKG postupují všichni od 40 let. Jestliže máte nějaké jiné zdravotní problémy, je nutné kompletní interní vyšetření. Bez předoperačního vyšetření nelze liposukci provést. Toto vyšetření nesmí být starší než jeden měsíc. Pokud máte nějaké zdravotní problémy, tak pouze 14 dnů. Vždy je nutná konsultace s lékařem, který vám vše podrobněji vysvětlí.

Liposukce, vibrační tumescenční – průběh zákroku

Tumescence je latinské slovo a znamená: nadouvat, nabobtnat. To znamená, že do podkožního tuku se 12cm jehlou do hloubky 2-4 mm je zaveden roztok s malým množstvím lokálního anestetika. Tuk se potom snadněji rozpouští i od okolních tkání. Odsávání nadměrného přebytečného tuku je potom mnohem lehčí. Pokud se však odsává větší množství tuku, jako je břicho, provádí se liposukce pod celkovou anestézií, aby měl pacient větší pohodlí. Liposukce prováděná lokální anestézií, trvá déle.

Roztoku se vždy dává 2 – 3 krát více, než je tuku. Potom se objeví tuhý otok, zbělení a ochlazení kůže. Odsávání je vedeno přes kanylu, která je připojena na přístroj. Při této liposukci máte možnost se otáčet, postavit a třeba i zvedat nohy. Odsávání trvá kolem 30 minut.

Po zákroku

Pokud jste po zákroku, měli by jste vždy dodržovat veškeré pokyny od lékaře. Tím tak docílíte svého vytouženého efektu. Je velmi důležité nosit kompresivní prádlo nejméně 14 dní. Lidé nad 45 let až 3 týdny. Pokud ho budete nosit tak jak je nutné, docílíte nejen vytouženého efektu, ale také dalšímu úbytku tuků, dokonalé modelaci a hladkosti kůže.

 • Stehy se odstraňují kolem 7 – 10 dne.
 • Pokud byl váš zákrok většího rozsahu je potřeba, alespoň dva dny dodržovat klidový režim. Při menším je dobré si odpočinout na několik hodin. Přibližně třetí až čtvrtý den můžete postupně dělat své předešlé aktivity.
 • Bolestivost, otoky a modřiny jsou minimální. Může se stát, že vám den nebo dva bude odtékat tekutina, ale to není na závadu ba naopak.
 • Týden po zákroku se můžete pouze sprchovat. Nedoporučuje se koupání v bazénu a tak dále.
 • Musíte pít dostatek vody a méně solit.
 • Týden po zákroku není vhodné používat například: Brufen, ibalgin.
 • A také není vhodné, týden nejlépe 14 dní po zákroku pít alkohol a kouřit.

Možné rizika a komplikace

Mohou se objevit otoky, nepravidelnost kůže, boule, které se, ale velmi rychle vstřebají. Pokud by tento problém přetrvával, je nutné navštívit lékaře.

Velmi zřídka se může objevit infekce, která se léčí antibiotiky. Je to spíše vyloučeno.

Ztuhlost nebo větší citlivost, která za několik měsíců zcela přejde.

Nahromadění tekutiny, které se musí odsát. Je to zcela bezbolestné.

Tmavé jizvičky, jsou vždy následkem slunečního záření. Proto je dobré se mu nevystavovat.

Může se stát, že pocítíte horkost. Ale to není nic závažného.

Co se používá při liposukci

 • Infiltrační pumpa.
 • Odsávací zařízení.
 • Liposukční kanyly – vibrační, ultrazvuková, laserová.
 • Nádoby na odsávání tuku.

Asi tak po týdnu můžete vidět změnu, ovšem pravý efekt je vidět až za 4 – 6 týdnů.  Je nutné, aby se dodržovala předepsaná dieta a cvičení. Pokud vše budete dodržovat je pravděpodobné, že vaše změna bude trvalá a vy budete velmi spokojeni.

Výhody oproti jiným liposukcím

Liposukce, vibrační tumescentní, je jedna z nejšetrnějších. Je velmi žádaná. K tomu, abychom si mohli představit rozdíly mezi dalšími druhy, musíme si je stručně přiblížit. Další možné liposukce jsou:

Ultrazvuková liposukce

Používá se kanyla produkující ultrazvukovou energii, která působí na tukové buňky a rozpouští je. U tohoto typu je možnost velkého popálení kůže, pokud není dobře prováděná. Provádí se v celkové anestézii, která vyžaduje hospitalizaci.

Laserová liposukce

U tohoto typu se používá kanyla o průměru 1 – 2 mm, která má v sobě laserový paprsek. Pohybem kanyly tam a zpět se tuk rozloží. U větších zákroků se používá větší kanyla, která ve většině případů udělá výrazné nerovnosti kůže. Ambulantně není možné provést odsání většího množství tuku. Odsávání více množství tuku se musí dělat pod celkovou anestézií. Vyžaduje se 1 až 2 denní hospitalizace.

Rozdíly a výhody

Ultrazvuková a laserová liposukce potřebuje hospitalizaci, což u vibrační tumescentní není potřeba. U tumescentní liposukce není potřeba celková anestézie a používají se velmi tenké kanyly. Hlavní výhodou je, že se mohou používat oblé kanyly. Důvody proč mají lidé raději tumescentní metodu.

 • Jsou minimalizovány krevní ztráty.
 • Rychlejší, bezpečnější metoda.
 • Po menším zákroku můžete nastoupit již druhý den do zaměstnání.
 • Mnohem menší riziko nerovností.
 • Není tady riziko popálení kůže a podkoží.
 • Je mnohem efektivnější než předešlé dvě liposukce.
 • Je mnoho levnější, někde až o 10.000,- - 15.000,- Kč.

Jak už je v dnešní době známé, nemusíme se zbytečně trápit s přebytečnými tuky. Ovšem i když jsme někdy zatoužili, třeba jen v  myšlenkách podstoupit liposukci, často jsme se báli bolesti. Jenomže tato představa o bolesti je už dávno za námi, díky liposukci zvané vibrační tumescentní. Nejen, že nebolí, ale dokáže skutečné zázraky, s opravdovými viditelnými efekty. Její účinnost je jedinečná a zatím nepřekonatelná.

Přečtěte si nový článek v Českém magazínu o bezbolestné účinné liposukce v Praze 5, zde.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14971 (rodina-finance.cz#22046)


Přidat komentář