Liposukce - Severní a Jižní Morava

Na světě jsme jen jednou a existuje-li řešení našeho trápení, nemáme váhat se jej chopit. Pokud trápí právě Vás nevzhledný podbradek, nebo jinde uložené tuky, kterých se nelze jinak zbavit, pomohou Vám na plastické chirurgii.

Liposukce - Severní a Jižní Morava

Liposukce, neboli odsávání tuku, je operace, při které je z různých míst Vašeho těla odsáván přebytečný tuk. Uplatňuje se především v kosmetické chirurgii a také v boji s obezitou. Ačkoli dieta může být lepší způsob, jak shodit na váze, některé partie prostě ani sebelepší námaha a vynaložená snaha nezdolá.

Liposukce nastupuje právě tehdy, pokud je potřeba upravit konturu postavy. Množství odstraněného tuku se liší podle použité metody i pacienta, ale obvykle se nepohybuje nad 6 kg. Existují určité limitní faktory, které určují, kolik může být bezpečně odstraněno v průběhu jedné operace. Pokud by totiž bylo odstraněno příliš, mohou se na kůži pacienta objevit neobvyklé nerovnosti. Každá operace je plánována individuálně podle prvotní analýzy pacienta a lékaře.

Kde podstoupit liposukci na Moravě?

MUDr. Libor Polák - Plastický chirurg

MUDr. Libor Polák je plastickým chirurgem s dlouholetými zkušenostmi a profesionálním přístupem, jež věnuje svým klientům maximální péči s ohledem na individuální potřeby každého z nich. V případě zájmu o konzultaci či objednání zákroku využijte formuláře na webových stránkách v levém sloupci prezentace.

Proč využít služby od pana MUDr. Libora Poláka?

 • Zkušenost, diskrétnost, individuální přístup
 • Úplné spektrum prováděných výkonů oboru
 • Vynikající operační výsledky
 • Plně vybavené operační sály
 • Komfortní pokoje pacientů
 • Bezvadná pooperační péče
 • Příznivé ceny
 • Komplexní laserová terapie

Podívejte se na stránky MUDr.Libora Poláka www.plastika-morava.cz, nebo klikněte přímo zde a změňte i vy svůj život!

První byl francouzský chirurg

Relativně moderní techniky konturování lidského těla a odstraňování tuku začínají s francouzským chirurgem Charlesem Dujarierem. Avšak tragický případ, který vyústil v gangrénu v nohou francouzské modelky po proceduře vykonané tímto doktorem v roce 1926 zmrazil zájem o vylepšování lidské postavy na několik následujících desetiletí. Moderní liposukci představil světu další francouzský chirurg dr. Yves-Gerard Illouz v roce 1982.

Kde lze liposukci aplikovat?

 • podbradek
 • paže
 • podpaží
 • břicho
 • boky
 • stehna
 • kolena

Příprava na operaci - liposukce

Již týden před liposukcí musíte vysadit léky jako Acylpyrin, Aspro, Aspyrin, Mironal. Obsahují kyselinu acetylosalicylovou způsobující krvácení.

Průběh operace liposukce

Liposukci můžeme rozdělit na dvě části. V první části se před začátkem liposukce do tkáně napustí roztok, který danou část těla umrtví a zároveň stáhne cévy, a tím zamezí velkému krvácení při operaci. Díky tomu jsou také tukové buňky křehčí a při liposukci se lépe odsávají.

V druhé části liposukce se přistoupí k samotnému zákroku. Pomocí liposukční kanyly a liposukčního přístroje se vytvoří podtlak a začne se odsávat tuk. Liposukce se nejčastěji provádí v lokální anestezii. Zákrok trvá zhruba 2 – 4 hodiny.

Je důležité upozornit zájemce o liposukci, že tento zákrok neslouží k zmenšení nadměrné váhy, ale je zde pro modelování problémových partií těla.  Jizvičky po liposukci jsou maximálně 2 mm dlouhé.

Co se děje po liposukci?

 • rekonvalescence po liposukci trvá většinou 3 dny
 • otoky však jsou až 2 měsíce
 • modřiny na kůži zůstávají 1-2 týdny
 • je nutno nosit elastické prádlo, a to zhruba 6-8 týdnů
 • po dobu 6-8 týdnu po liposukci masírovat tlakem odsávaná místa (nejlépe válečkem na nudle) do úplného změknutí.

Rizika liposukce

Klasická liposukce by měla probíhat v duchu méně je někdy více, odsátí velkého množství tuku v jedné době může vést často k nepravidelnostem kontury, různým vlnkám, volné kůži. Rizika operace zahrnují vznik infekce, krevní sraženiny, embolie, výronu či krvácení, tukové sraženiny či embolie, snížení citlivosti kůže, nepravidelnosti pigmentace, hromadění tekutiny v ošetřovaných oblastech. Všechny operace s sebou nesou rizika vyplývající z anestézie.

Kdo může na liposukci?

Jednak musí být osoba plnoletá, zdravá – tedy žádné nemoci typu cukrovka, srdeční problémy nebo nemoci plic a také musí mít v pořádku kůži. Lidé s nadváhou by měli nejprve svoji váhu upravit na normální a teprve následně podstoupit liposukci, pro tzv. domodelování těla.

Každý by si měl uvědomit, že ani plastická chirurgie nedělá zázraky a svá očekávání a výsledné efekty operace by měli být realistické. uvědomit si že každá operace – tedy i liposukce nevyřeší problémy s nadváhou, že po operaci bude mít nějaký čas nepohodlí a bezprostředně po zákroku nebude výsledek ještě několik týdnů patrný nežli opadnou otoky.

Jste žena, 38 let, vysoká 165 cm, vážíte 95 kg?

Než-li začnete uvažovat o liposukci, je nutné si sama sebe začít vážit, vzchopit se a začít od začátku a od základů měnit životosprávu. Je jasné, že máte nadváhu – které se dokonce změnila již v obezitu. Pokud situaci nezačnete brzy řešit, mohou se co nevidět objevit nemalé zdravotní problémy.

Navštivte dietologa nebo centrum pro regulaci hmotnosti, centrum zdravého životního stylu nebo jiné pracoviště, kde Vám pomohou a poradí jak dál. Až budete mít svojí váhu pod kontrolou, naučíte se zdravě stravovat, dopřejete tělu blahodárný pohyb, Vaše kila půjdou dolu jako po másle.

Čas na návštěvu na Estetické plastické chirurgii Morava

V centrech po celé Moravě se můžete obrátit pro radu a konzultaci na tato pracoviště

 • Exté - estetické centrum - Brno
 • Hypokrates - Boskovice
 • Klinika Sanofyto - Brno
 • Poliklinika - Frýdek - Místek
 • Kosmetický salón Visage - Ostrava
 • Homedica - Hodonín

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14981 (rodina-finance.cz#22156)


Přidat komentář