Laserová a estetická dermatologie - Praha

Dnes již nic neí nemožné a nehezkých nedarů naší kůže se můžeme zbavit. A to dokonce bezbolestně a hned několika způsoby. Estetická a laserová centra nabízí řadu metod a ošetřující lékaři vždy doporučí kvalitní řešení vašeho problému.

Laserová a estetická dermatologie - Praha

Snad každého z nás trápí nějaký nevzhledný nezmar naší pokožky. Ať už jde o vrozené mateřské znaménka, jizvy po zranění, také vše veliké a všebarevné pupínky, u starších občanů nejspíš nemilé vrásky, dále různé pigmentové skvrny a prosvítající žilky. Nelíbí se nám ani celulitida, akné a nevzhledné chloupky.

S tím vším nám může pomoci estetická dermatologie, jeden z oborů kožního lékařství. Dříve se estetická dermatologie vztahovalo pouze na ošetření pleti a kůže mastmi, léky aj. a složitější zákroky prováděl lékař na chirurgii. Dnes je již takovému postupu zažehnáno a u estetické dermatologie veškeré tyto zákroky provádí specializovaní lékaři.

Služby estetické dermatologie využívají především ženy, ale počet mužů vyhledávající estetické ošetření pleti a kůže se stále zvyšuje.

A není ani divu. Estetická dermatologie spolu s chirurgií je dnes již na vysoké úrovni, prováděné zákroky jsou pečlivé, ale zejména účinné.

A co všechno spadá pod estetickou dermatologii?

Odstranění mateřských znamének

Na některých místech těla může mateřské znaménko být znamením krásy, své by o tom mohla vyprávět Cindy Crawford, která právě taková znaménka jako jedna z mála proslavila. Na jiných místech nám však může velice škodit. A nemluvě o tom, že mohou být příčinou rakoviny kůže. Taková znaménka je nutno odstranit. Většinou se odstranění provádělo chirurgicky, dnes je velice moderní odstranění laserem. Metoda laserem se hodí především pro ty, co mají obavy ze skalpelů.

Korekce jizev

Čím dříve se jakákoli jizva začne léčit, tím lepší bude výsledek. Pokud vám tedy po zranění zůstala nevzhledná vzpomínka, s odstraněním a návštěvou estetického dermatologa neotálejte. Korekce jizev se dnes provádí několika způsoby. Buďto klasickou chirurgií, kdy se celá jizva vyřízne. Bohužel se může objevit jizva, i když třeba menší, tak další. Vhodnější je léčka laserem. Zde je hned několik způsobů. U mladých, čerstvým jizev to je tzv. biostimulační laser, u starších laser nepigmentační, který tmavé zbarvení jizvy zesvětluje, a třetí variantou je laserová dermabraze, jenž vybrousí vrchní vrstvu pokožky. Se kterou variantou se bude pracovat, rozhodne ošetřující lékař po vyšetření.

Odstranění akné a následných pigmentačních projevů na kůži

Akné je nemoc, která v případě lehkých forem lékařské ošetření nepotřebuje. Vystačí si s běžnými kosmetickými přípravky proti akné. U viditelnějších známek akné, které obličej až znetvořují je však pomoc odborníka nutné vyhledat. Navíc, i když se akné vyléčí, zůstanou obvykle pigmentační změny na kůži.

Pro odstranění nepříjemných skvrn a pupínků se používají techniky:

Kryoterapie, kde se využívá ochlazování pokožky na velmi nízké teploty.

Karboxyterapie, z názvu je již patrné, že se jedná o ošetření pomocí CO2. Tato metoda je vhodná pro odstranění drobných jizviček.

Pro odstranění akné se také používá metoda dermabraze, kdy se poškozená místa vybrousí,

Další metodou je chemický peeling. U něj se volí dle postižení místa také hloubka peelingu.

Velice často využívanou metodou je působení červeného nebo modrého světla pomocí přístroje, který se dá i zapůjčit.

No a samozřejmě skvěle na akné zabírají laserové paprsky.

Celulitida

Nevzhledné, pomerančová kůže se dnes již můžeme zbavit celkem snadno a to hned několika způsoby:

Ultrazvuková liposukce, kdy se působením ultrazvukových vln rozbíjejí tukové buňky.

Proti celulitidě umí skvěle bojovat i LPG cell, tedy přístroj který působením tlakových masáží zbavuje tělo nehezkých hrbolů na kůži.

Salóny a centra krásy používají v boji s celulitidou také galvanickou žehličku. Její výhoda spočívá především v tom, že působí hluboko do podkoží, proto je také tak účinná.

Výborné jsou také injekce, jejichž obsah rozpouští tuky.

Pro trvalé a vysněné odstranění celulitidy je nejlepší kombinace všech metod. S postupem a konkrétními zákroky vám pomůže ošetřující lékař.

Odstranění pocení

Nepříjemné pocení není rozhodně po chuti ani vám, ani nikomu z vašeho okolí. Bohužel tak je zařízeno naše tělo a my nechutný zápach překrýváme deodoranty a pravidelnou sprchou. Na některé části našeho těla lze však dokonce aplikovat botulotoxinové mikroinjekce, kterými se nadměrného pocení dá zbavit. Jsou to dlaně, nohy a zátylek.

Antiaging

Neboli boje se stárnutím. Respektive boj se stárnutím vizuálním, tedy fyzickým a prostě všemu, co jde vidět a co se dá skrýt.

Velice oblíbenou je metoda aplikace botulotoxinu injekcí. Je tak častá, že se stala synonymem pro boj se stárnutím. Injekce se aplikují do postižených míst a opakují se jednou za cca 6 měsíců, neboť účinek botulotoxinu není trvalý. Výhodou metody je především účinnost a bezbolestnost.

Sestrou botulotoxinových injekcí je injekční kožní implantát gelové formy. Často se tyto dvě metody kombinují.

Další metodou v boje se stárnutím je tzv. galvanická žehlička. Působí na principu aplikování speciálního gelu, který se ukládá do podkoží.

Z laserových metod je nutno zmínit resurfacing, neboli odstranění svrchní části kůže a tím všech odumřelých buněk a také drobných jizviček.

Velice často používanou technikou je fotorejuvance, při které se pomocí světelného paprsku pokožka prohřívá a v podkoží se kůže regeneruje, začíná se tvořit nový kolagen.

Strie

Strie jsou jizvy způsobené rychlým natažením kůže a jejímu opětovnému vrácení do původního tvaru. Dochází k tomu většinou při těhotenství, ztloustnutí a nadměrnému posilování. Zbavit se strií lze pomocí metod estetické dermatologie, jakými jsou mikrodermabraze, tedy vybroušení svrchní části kůže. Stejný způsob, tedy broušení vrchní části kůže využívá metoda dermabraze, která tak činí vakuovým sáním.

Pro odstranění strií se také používá metoda karboxyterapie, kdy se mikrojehlou aplikuje do kůže oxid uhličitý.

Tetování a jiné pigmenty

Barevných změn na kůži, které jsou pro nás vrozené, anebo jsme si v záplavě euforie nechali vytetovat a již se jich chceme zbavit, není nemožné. Běžně se k takovému výkonu používá laser, který pigmenty rozbije na menší části, a následně jsou z těla odstraněny.

Dříve se hodně pro odstranění tetování používala dermabraze, tedy vybroušení svrchní části kůže. Laser je však pro tento typ odstranění šetrnější.

Stále praktikující v této oblasti je také chirurgické vyříznutí tetování nebo pigmentů.

Povrchové žilky

Dokonale krásné nohy nejsou jen skvěle tvarované a dlouhé, ale také bez jakýchkoli barevných změn na kůži. Bohužel se někomu vytvoří povrchové žilky, které díky tenké vrstvě kůže prosvítají a působí nevábně. Pro odstranění takových malých žilek se nejčastěji používá laser. Další metodou je sklerotizace žilek, kdy se speciální směs aplikuje přímo do žilek a ty slepí.

Epilace

Moderní doba diktuje hladkou pokožku bez jediného chloupku. A díky tomu dnes existuje celá řada způsobů, jak se chloupků zbavit. Jednou z nich je trvalé odstranění chloupků laserem, kdy intenzivní laserové světlo rozehřeje vlasovou cibulku tak, že se zničí. Pro úplné odstranění chloupků je však nutné zákrok několikrát opakovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14976 (rodina-finance.cz#22103)


Diskuze a zkušenosti

Romana | 06.03.2013 10:15
Laserové ošetření Dobrý den! Měla bych zájem o laserové odstranění mateřských znamének. Prosím o zaslání bližších informací, ceníku, možného termínu atd. Děkuji Romana

Monika | 05.04.2013 08:20
Znamínka Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Vás názor. Manžel má na zádech několik nevzhledných znamének, zejména 2 mi dělají starosti, neboť mění barvu ze světle hnědé na černou a i povrch je jiný (zhrublý). Asi před 3 lety byl na odstranění dvou znamének v horní části zad, od té doby má strach z bolesti při odstranění. Nejsem schopná ho na vyšetření donutit. Tady na kožním nabídli termín zkontrolování znaménka za měsíc a půl.. odstranění až kdoví kdy... Jak je to s laserovým ošetřením - je to méně bolestivé než standardní vyříznutí? Jaké jsou ceny? A také jaká je čekací doba na vyšetření a ošetření u Vás. S přáním pěkného dne a očekáváním odpovědi Monika T


Přidat komentář