Korekce vrásek botoxem v Praze

Vypadat dobře, znamená také cítit se dobře. Tudíž i vypadat mladě, znamená cítit se mladě. A kdo by také nechtěl být vitální jako v mládí. To bohužel ještě naše věda neumí. Co vám však dokáže, je vytvořit mladý zjev.

Jak bojovat proti vráskám?

Vrásky jsou lidmi vnímány jako známky stáří, respektive stárnutí. Něco podobného jak u stromu s letokruhy - čím více, tím starší kůže i její nositel je. Existují základní dva druhy vrásek - tzv. vrásky štěstí jsou ty u očí, respektive na vnější straně u očí. No a ty druhé, ty nehezky vzhlížející vrásky na čele a mezi obočím. Ti co se často mračí anebo smějí, mají vrásky dříve, avšak i všechny ostatní vrásky neminou. A protože vrásky přidávají vždy i něco na věku, většina lidé má tendenci známky stáří schovávat, až se jich zcela zbavovat.

A díky bohu, že dnes existuje několik možností, jak se vrásek zbavit, si také můžeme vybrat metodu  tak, aby nám vyhovovala. Nejoblíbenější a nejčastější zároveň je botox, tedy vstříknutí botulotoxinu přímo do vrásky.

Co je to botulotoxin

Botulotoxin je jed, konkrétně klobásový jed, ze kterého v tomto případě však nemusíte mít strach.

Říká se mu klobásový, podle toho, že je někdy obsažen ve špatně zakonzervovaných či jinak tepelně upravených potravinách. Tato látka je produkována bakterii Clostridium botulinum a svými účinky patří mezi nejefektivnější jedy. Jed je zdrojem onemocnění botulismus, velmi závažné choroby, která postihuje nervovou soustavu a může dojít k ochrnutí, obrně a dokonce až smrti. Jed účinkuje rychle, a proto je nutný rychlý zásah lékaře a zdravotní péče.

Historie a objev botulotoxinu

Jed objevil německý lékař J. Kerner na začátku 19. století. Kerner se tenkrát již nějakou dobu zabýval otravami z jídla a jejich dalšími možnými komplikacemi. Název byl pak odvozen od latinského slova botulus, což znamená klobása.

Použití botulotoxinu v lékařství

Zpočátku se botulotoxin užíval v očním lékařství, konkrétně v roce 1984 a to při léčení šilhání. Téměř současně se také začal botulotoxin využívat v neurologii (nejspíš po objevu vlivu jedu na nervy) a až o něco později byly objeveny účinky na korekci vrásek a odstranění nadměrného pocení.

Máte strach z botoxu?

Hrůzostrašný popis botulotoxinu však můžeme při odstraňování vrásek hodit za hlavu, neboť dávka, která se používá při vyhlazení vrásek je tisíckrát menší, než je dávka toxická. Při aplikaci botulotoxinu dochází k blokádě nervového zakončení, sval je tudíž ochrnut a tím pádem do něj nepřichází ani nervový vzruch. Po čase však dochází k obnovení. Účinek botulotoxinu tudíž není nastálo a k vyhlazení vrásek je nutné akci opakovat za dobu, kterou stanoví ošetřující lékař.

Pro koho botulotoxin ne?

Je tedy jasné, že botulotoxin v tomto směru nemůže uškodit, avšak jsou i ti, kterým i tato dávka nadělá spíše starosti než radosti. Řadí se sem zejména lidé s alergií na látku či její složení, a také lidé s poruchou srážlivosti krve. Na zákrok nesmí ani osoby s akutním zánětem ve vyhlazované oblasti a v žádném případě nemocní užívající antibiotika či jiné silné léky, zejména na srdce. Lékař by měl být vždy seznámen s léky, které užíváte.

Zákrok je též pasé pro těhotné a kojící.

Jak probíhá aplikace botulotoxinu

Pokud tedy jste poměrně zdravý člověk a nejste těhotná žena či čerstvá maminka, zákrok by vám měl být bez potíží povolen. Není nijak složitý ani dlouhý. Aplikace botulotoxinu se provádí ambulantně a nezdrží vás déle, než několik minut (obvykle 10 – 15 minut). A protože jde o zákrok lehké formy, provádí se zcela bez umrtvení.

Po zákroku butolotoxinem

Tenkou jehlou se postupně dávka botulotoxinu aplikuje do podkoží ve vybrané oblasti.

Po zákroku může pacient ihned z ordinace odejít a není ani nutné dodržovat žádný přísný režim. Jedinou výjimkou je to, že ještě pět hodin po aplikaci by si klient neměl lehat a to aby se látka nepřeskupila do jiných oblastí, než jsou ta ošetřená. Dále je nutné se vyhnout škrábání a drsnému mnutí si pokožky postiženého místa a to až 12 hodin po zákroku. No a samozřejmě minimálně týden po aplikaci nenavštěvovat solária, kosmetiku či masáže a ani doma si neaplikovat masku apod.

Když botulotoxin neúčinkuje

Může se stát, že účinek botulotoxinu bude u některých osob nulový. Je to dáno obsahem protilátek v organismu jedince. V tomto případě se dávka o něco málo zvýší. Anebo je použit jiný typ ** botulotoxinu**. To, že má někdo více protilátek v těle ovlivní intoxikace ** botulotoxinem** v dosavadním životě. Proto se vás na to lékař, a pokud ne, můžete mu to oznámit.

Jak často vyhlazení vrásek pomocí botulotoxinu absolvovat?

Účinek botulotoxinu tedy netrvá věčně, po první dávce se akce na vyhlazení vrásek musí opakovat za tři měsíce, druhá dávka je již o něco stabilnější a k jejímu opakování dochází zhruba za půl roku. Na další dávku se pak klient chystá asi po roce aplikace druhé dávka a pak už pořád jen jednou ročně. Více než jednou ročně se také botulotoxin aplikovat nesmí, mimo samozřejmě první a druhou dávku.

Cena aplikace botulotoxinu

Částka, kterou za zákrok zaplatíte, se samozřejmě liší ordinace od ordinace vzhledem k tomu, že tuto aplikaci provádí obvykle soukromá zdravotní pracoviště. Také závisí na závažnosti vrásek. Pro přehled tedy pouze orientační cena a to za vyhlazení vrásek mezi obočím, která vás při jedné návštěvě vyjde asi na 4.000Kč.

Výhody botoxu

Metoda aplikace botulotoxinu se nazývá botox a má mnoho výhod.

  • Tou hlavní výhodou je téměř bezbolestná aplikace. Samozřejmě klient cítí nepříjemné štípnutí jako klasické píchnutí jehly, zvláště proto že zákrok je prováděn zcela bez anestezie. Avšak mimo krátký štiplavý pocit je aplikace zcela bezbolestná.
  • Další velkou výhodou, kterou ocení každý zaměstnaný člověk zvláště dnes v uspěchané době je to, že je zákrok rychlý a klient po něm nemusí setrvávat ještě dlouhou dobu v čekárně. Samotná akce trvá asi 10 minut.
  • Na první pohled se to jako výhoda pro mnohé nejspíš nezdá, ale v porovnání s jinými metodami je botox poměrně levná záležitost. Jedna průměrná aplikace stojí asi 4.000 Kč

Mimo vyhlazení vrásek se botox používá na korekci rtů a vůbec tvarování obličeje, pokud jsou nějaké problémové vady, kterých by se rád klient zbavil. Často se tak také r nepříjemný výraz ve tváři klienta, aniž by ho někdy předtím úmyslně na tváři vytvořil.

Botoxem se také léčí dokonce i nadměrné pocení v oblastech se zvýšenou tvorbou potu jako jsou dlaně, chodidla, podpaží a samozřejmě obličej. Funguje to na stejném principu, tudíž umrtvení nervového zakončení a tudíž omezení činnosti potních žláz.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14986 (rodina-finance.cz#22527)


Přidat komentář