Fotoomlazení aneb pleť bez vrásek

S přibývajícím věkem nám samozřejmě přibývají i vrásky, pleť stráně, pigmentuje se a mnohdy působí nezdravě. To má samozřejmě vliv i na naši visáž, vrásky a nezdravá pleť nám přidávají o několik let více, než nám skutečně je.

Pleť stárne

Pleť stárne s věkem člověka, u někoho je tento proces rychlejší, u jiného pomalejší – do jisté doby závisí na genetických vlastnostech každého z nás. Vráskám a pigmentovému zbarvení se však nevyhne nikdo z nás, vrásky jsou totiž důkazem stárnuté a ochablosti naší pleti.

Vrásky a nehezky vypadající pleť činí starosti nejen ženám, ale i mužům, kteří chtějí taktéž vypadat o několik let mladší. Otázkou není pouze mladistvě vypadající pleť, ale také pleť působící zdravě a na pohled velmi příjemně.

Projevy stárnutí pleti

Jak již bylo řečeno, pleť stárne s přibývajícím věkem, stejně jako ostatní části lidského těla, u kterých však tento projev není tolik viditelný. K nejčastějším příčinám stárnutí pleti patří snížená schopnost zadržování vody v pleti. Pleť, ochuzená o vodu, není schopna dlouhodobě setrvat v „původním“ stavu, tudíž ochabuje a po několika letech se úplně povolí.

K dalším projevům stárnutí pleti patří narušení halogenových a elastických vláken, které udržují pleť pružnou a vypnutou. Dalším aspektem, který vede ke stárnutí pleti je snížená schopnost mitofózy a snížený obsah kyseliny hyaluronové, což má zásadní vliv na ochablost pleti a tvorbu větších a četnějších vrásek.

K velmi četným důvodům vedoucí ke stárnutí pleti a celkově pokožky lidského těla patří sluneční paprsky. Stárnutí pleti na základě častého opalování se projevuje jako nestejná pigmentace, ochablost pleti, pokožka dostává vzhled tzv. „námořnické kůže“.

Vysvětlení pojmu fotoomlazení

Metoda fotoomlazení funguje na principu světla, k ošetření pleti se používá světlo, které je součástí speciálního přístroje.

Tento přístroj funguje na principu světla s nekoherentním vysíláním, ze kterého čerpáme světlo pulsní.

Ošetření metodou fotoomlazení funguje na principu tepelného poškození, při kterém dochází k destrukci halogenu. Při vysoké teplotě však nedochází k narušení pleti ani k jejímu sebemenšímu poškození. Teplotou a ztrátou kalogenu se pokožka vyrovnává a zároveň vytváří halogen nový, pevnější a pružnější.

Ošetření technikou fotoomlazení

Technika fotoomlazení se nejčastěji provádí na pokožce obličeje, krku, dekoltu a rukou.

Nejčastěji se ošetřují místa pokožky, která jsou poškozena UV slunečním zářením (pleť působí staře). Fotoomlazení vyhledávájí klienti a klientky s pletí vrásčitou, hrubou nebo pletí disponující výrazným pigmentovým zbarvením.

Ošetření pleti technikou fotoomlazení přispívá k obnovení hydratace a celkové pružnosti pleti a pokožky těla. K dalším velmi efektivním výsledkům patří zmenšení pórů a navrácení hedvábné jemnosti pokožky.

Techniku fotoomlazení vyhledávají i klienti, kteří mají pleť poškozenou od akné, jelikož metoda světla dokáže vyhladit jizvičky i větší jizvy. Navíce tato metoda zmírňuje hojení a eliminuje výskyt akné nebo červených pupínků.

Před samotným vyšetřením by klient neměl minimálně 2 hodiny kouřit, tento časový úsek platí i po samotném ošetření.

K dalším doporučením patří eliminace make-upu, a to zpravidla 24 hodin před plánovaným ošetřením.

Metodu fotoomlazení bychom měli plánovat spíše na podzimní či zemní měsíce, jelikož cca jeden měsíc před ošetřením bychom neměli pobývat na slunci, to samé platí i o soláriu.

Samotné ošetření pleti technikou fotoomlazení trvá přibližně 30 – 60 minut, záleží na rozsahu a stavu pleti.

Postup ošetření

Před samotným ošetřením pleti by měla následovat odborná konzultace, zaměřená na psychiku i zdravotní stav pacienta. Odborníci posoudí stav pleti, poradí se s klientem a vysvětlí mu kolik a proč ošetřeních se doporučuje.

Na základě toho podepíše klient dokument o informovanosti a prohlášení o zdravotní způsobilosti (s ohledem na rizikové skupiny).

Nejdříve se na pleť aplikuje studený gel, který má za účinek pokožku těla maximálně ochladit. Poté nastává samotná aplikace světelných impulsů a následné odstranění gelu. Po ošetření dochází k aplikaci výživné a vypínací masky, která dodá pleti pěkný vzhled. Během procesu musí mít klient na očích speciální brýle, které ho chrání před silným světlem.

Pro koho je metoda fotoomlazení vhodná a naopak nevhodná?

Metoda fotoomlazení je vhodá pro muže i ženy, a to nejlépe po 30. roku jejich života. Právě v tomto období začíná pokožka těla rychleji stárnout a objevují se první nedostatky a příznaky stárnutí.

Věk klienta však není nikterak limitován, kosmetický salon mohou navštívit i klienti mladšího věku. Ti vyhledávají metodu z důvodu navrácení příjemného vzhledu pleti, kterou jim poškodilo sluneční záření. Ke klientům také patří mladí lidé, kteří mají problémy s akné nebo klienti, kterým zůstaly po akné na tváři jizvičky.

Metoda fotoomlazení se nedoporučuje v těchto případech:

Metoda fotoomlazení se nedoporučuje u žen těhotných a to v jakémkoliv stádiu těhotenství. To samé platí i u žen kojících, dále u lidí trpící epilepsií nebo u sosob, které užívají léky na ředění krve.

Frekvence ošetření

Výsledky ošetření metodou fotoomlazení se obvykle dostaví již během první aplikace. Prozvučení efektu je však nutné ošetření podstoupit minimálně 3x. Frekvence ošetření je závislá dle rozsahu stavu pleti, někomu stačí tři návštěvy, jiný musí sezení opakovat minimálně 6 – 8x.

Interval dalších ošetření je nutné dodržovat v minimálním časovém odstup, v rozpětí 2 – 3 týdnů.

Výsledkem je však dlouhodobě velmi krásná pleť, bez vrásek, bez pigmentového zbarvení, bez ochablosti.

Ceny za jednotlivé úkony

Ceny za ošetření pleti metodou fotoomlazení jsou různé, záleží na výběru kosmetického studia, na rozsahu ošetření a na konkrétních částech těla. Níže uvedené ceny jsou pouze orientační a platí za jedno ošetření (za jednu návštěvu). Ošetření obličeje – přibližná doba trvání se pohybuje v rozmezí 40 – 60 minut. Za tento úkon zaplatíme přibližně kolem 2 500 Kč. Ošetření kompletní (celý obličej a krk) – přibližná doba trvání se pohybuje v rozmezí 50 - 70 minut. Za tento úkon zaplatíme přibližně kolem 2 800 Kč. Ošetření krku a dekoltu – přibližná doba trvání se pohybuje v rozmezí 40 - 60 minut. Za tento úkon zaplatíme přibližně kolem 2 800 Kč. Ošetření rukou – přibližná doba trvání se pohybuje v rozmezí 15 - 25 minut. Za tento úkon zaplatíme přibližně kolem 1 200 Kč.

Přednosti fotoomlazení

K největším přednostem metody fotoomlazení patří samozřejmě její bezbolestnost a okamžité zapojení se do aktivního či každodenního života. Metoda fotoomlazení nevyžaduje anestezii ani jiné prostředky na tlumení bolesti.

Metodu fotoomlazení mohou podstoupit klienti v každém věku, může se taktéž kombinovat s jinými kosmetickými ošetřeními a zákroky.

K dalším přednostem patří časová nenáročnost, ošetření je časově velmi dostupné, termín si lze zvolit dle potřeby. Po ošetření je klient v normálním stavu, není odkázán na lůžku, ani na prášcích proti bolestem.

První ošetření přináší již znatelné výsledky, které se stupňují s dalším ošetřením.

K výhodám patří i cenová dostupnost, která je oproti jiným kosmetickým či chirurgickým zákrokům velmi přijatelná.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14963 (rodina-finance.cz#21806)


Přidat komentář