Depilace laserem - jak vypadat dobře

Depilací rozumíme odstranění části chloupku, která je vidět. Chloupek poměrně brzo dorůstá. Patří sem ošetření žiletkou, depilačním strojkem nebo depilačním krémem. Při epilaci dochází ke zničení kořínků chloupků pomocí laseru.

Při epilaci dochází ke zničení kořínků chloupků pomocí vosku, elektrické jehly, pulsního světla a také laseru, s jehož využitím je možné dosáhnout vyšší uspěšnosti destrukce kořínku chloupku a tím i téměř trvalého efektu depilace.

Co je to laserové odstranění chloupků – laserová depilace?

Lidské tělo je pokryto velkým množstvím chloupků, z nichž naprostá většina je pouhým okem neviditelná, jedná se o světlé ochlupení, které má nezastupitelnou roli na pokožce, protože ji chrání. Pouze malé procento chloupků je viditelných. A jedině pomocí výše uvedené metody - laserové epilace - lze odstranit neestetické tmavé ochlupení, ale ponechat přirozenou ochranu pokožky.

Laserové odstranění chloupků neboli laserová depilace je nebolestivou a hlavně trvalou metodou, která vám pomůže odstranit nežádoucí ochlupení. Odpadne tak nutnost opakovaného odstraňování chloupků,

některou z bolestivějších a méně efektivních metod odstranění ochlupení.

Některým lidem nahání slovo laser strach - zcela zbytečně. Laser je totiž pouze světlo.** Paprsek depilačního laseru zničí kořínek chloupku.** V podkoží se vyskytuje minimálně trojnásobné množství vlasových kořenů, než je počet vyrostlých chloupků. Tak jako dochází k vlasové výměně, dochází i k výměně chloupků v ostatních lokalitách lidského těla.

Některé chloupky právě vypadly, některé teprve prorůstají podkožím a některé jsou vyrostlé. Vlasy (chloupky) tudíž prochází různými vývojovými stádii. Laser je schopen zničit pouze chloupky v růstové fázi tzv. anagenu. Z toho vyplývá, že** nestačí jedno ošetření**, ale laserové odstranění chloupků je potřeba po určitém časovém intervalu opakovat (cca čtyřikrát). Tento interval epilace laserem je v každé lokalitě různý.

Aplikace laseru:

 • ret se ošetřuje vždy po 6 týdnech
 • podpaží a třísla po třech měsících
 • nohy po půl roce.

Kdo je vhodným kandidátem pro laserové odstranění chloupků

Laserové odstranění chloupků (depilaci laserem) lze doporučit prakticky každému, kdo trpí nežádoucím tmavým ochlupením kdekoliv na těle, kromě ústí vnějšího zvukovodu či vchodu nosního. Laserová depilace nemusí přinést žádoucí efekt u světlého ochlupení. Cibulka chloupku musí být v aktivní vývojové fázi, aby "nasála" energii, kterou následně budou trvale poškozeny zárodečné buňky a tím znemožněn růst chloupku.

Kde se chloupky laserem odstraňují?

 • oblasti obličeje (horní ret, brada, tváře)
 • krku
 • podpaží
 • předloktí
 • třísel
 • vnitřní strany stehen
 • nohou
 • zad
 • hrudníku
 • břicha
 • prsních dvorců

Před epilací laserem

Chloupky se nesmí minimálně 6 týdnů před ošetřením vytrhávat, lze je pouze holit, stříhat, eventuelně odstraňovat depilačním krémem. Laserová depilace odstraňuje příčinu tmavých chloupků - vlasový kořen, ne pouze následek (vlas).** Vlasová cibulka musí být dokonale zregenerovaná, aby ošetření bylo efektivní.**

Před vlastním laserovým odstranění chloupků je nutné ošetřovanou lokalitu dokonale oholit. Doba trvání jednotlivých zákroků laserové depilace je od několika minut až po několik hodin (dle velikosti ošetřované plochy).

Dalším limitem pro depilaci laserem je opálení.** Ošetřovaná lokalita by neměla být čerstvě opálená, ať už pobytem na slunci či návštěvou solária.**

Laserová epilace chloupků

Samotný zákrok je prováděn různými typy laserů s rozdílným efektem. Je proto dobré před zákrokem se informovat u příslušného lékaře na typ přístroje a očekávaný efekt vzhledem k lokalitě aplikace laseru a druhu laserového přístroje. U všech typů laseru je nicméně nutné zákrok několikrát opakovat, aby došlo k požadovanému efektu.

Laserová depilace není bolestivá, pacient pociťuje v citlivějších oblastech zpravidla pouze lehké štípání.

Po ošetření

Po laserovém odstranění chloupků je důležité chránit se před sluncem. Otevřenými póry by mohlo dojít k nežádoucímu vycestování pigmentu, proto je vhodné po ošetření používat** krém s vysokým ochranným faktorem, nejlépe 50+.**

Může se objevit lehká zarudlost pokožky v místě ošetření, ale tady záleží na ošetřované lokalitě a citlivosti pokožky. V případě, že pokožka zarudne, zarudnutí každopádně přetrvává spíše hodiny než dny.

Jak dlouho přetrvá efekt laserové depilace

Počet ošetření a dlouhodobost efektu laserové depilace záleží na lokalitě zákroku a typu použitého laserového přístroje. Je proto velmi důležité předem se u lékaře informovat,** kolik zákroků a v jaké frekvenci** pacienta čeká.

Co se týká depilace laserem je velice výhodné jej při nejmenším vyzkoušet. Každá žena, která o sebe pečuje se musí minimálně jednou za týden holit. K tomu si musí kupovat různé holící strojky, depilátory, depilační vosk, depilační krémy a další. Když si spočítáte veškeré náklady na pravidelné holení, výjde Vám částka, která rozhodně není malá.

Depilaci chloupků si děláme většinou doma sami. Pouze depilaci chloupků nad horním rtem necháváme na kosmetičce. Protože je to citlivé místo, které je na viditelném místě.

Cena depilace laserem

Jelikož depilace laserem není zrovna nejlevnější, je potřeba si rozmyslet, jakým způsobem jej uhradit. Dnes již depilaci laserem vykonávají na různých klinikách plastické chirurgie a dají Vám také** možnost tuto proceduru splácet**. K tomu mají také své osobní finanční produkty, které Vám umožní depilaci laserem uskutečnit.

Konečná cena závisí na počtu pulsů, dle množství chloupků a jejich typu. Cena se pohybuje od 700,- do 15.000,- korun. Každá klinika má jinou cenu a o konečné sumě je třeba si pohovořit ještě před provedením zákroku, nejlépe na první konzultaci se svým ošetřujícím lékařem.

Udržovací ošetření

Za tzv. udržovací ošetření by jste měli platit dle ceníku toho centra, do kterého docházíte. Záleží jak to  mají ve svém ceníku uvedeno. Většina z nich tam třeba má, že 1. až 3. ošetření stojí nějakou sumu, 4.-6. zase jinou sumu, zpravidla o dost nižší, atd. Pak bývá ještě uváděn ceník na pár jednotlivých chloupků, např. ošetření 1-5 chloupků - 400 Kč, 6-10. 800Kč. Za to udržovací ošetření by se mělo zaplatit přesně tolik, kde se v tom ošetření skončilo. Například, obsolvujete-li v původní fázi 10 ošetření, tak zaplatíte (i když tam půjdete třeba po letech) cenu, která je od 11. ošetření nebo pokud je tam těch chloupků málo, že byste je spočítali na prstech jedné ruky, tak se to počítá individuálně dle počtu chloupků.

Závěrem

Pokud si sednete a pročtete si pár diskuzí na internetu, dozvíte se, že všichni, kteří tento zákrok podstoupili, jsou nad míru spokojeni. Dokonce i lidi, kteří mají nadměrný růst chloupků si tento laser pochvalují a říkají, že již po prvním sezení jim chloupky rostou méně a jsou tenčí. Aplikací laserem se cibulky chloupků tenčí a chloupek ztrácí svou sílu.

Velmi vhodné je, abyste navštěvovali při laserové depilaci vždy stejnou kliniku. Neboť tam již vědí, v jakém stavu Vaše chloupky jsou, kolik procedur již máte za sebou a popřípadě, je-li potřeba podstoupit další.Také pro Vás je to výhodnější, neboť již víte, kolik budete platit. Na škodu také není, že již znáte personál a prostředí, ve kterém Vám depilaci budou provádět.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14979 (rodina-finance.cz#22117)


Diskuze a zkušenosti

Lucie | 10.04.2013 07:25
Depilace Dobrý den, chtěla bych se zeptat na nějaké informace ohledně laserové depilaci chloupků v obličeji..kolik to přibližně stojí a kde to přesně děláte? Děkuji


Přidat komentář