Těhotenská móda - rady a trendy

Je pravda, že v době těhotenství nemá žena takové možnosti v oblékání, jako kdyby miminko nečekala, ale v současnosti už je nabídka na trhu dostatečně široká. Těhulky nemusí chodit „out“ , ale mohou si vybrat slušivé a zároveň pohodlné modely.

I v době těhotenství chce být žena krásná…

Snad každá žena má radost, když si koupí něco pěkného na sebe. A těhotenství je doba, kdy by si měla žena dopřát samé příjemné chvilky. Proč tedy nevyrazit do obchodu a nekoupit si nějaký ten moderní kousek pro nastávající maminky? Navíc, určité obměně šatníku se stejně nevyhnete.

Pro ženy, které si doposud pěstovaly dokonalou postavu, je někdy obtížné smířit se s pár kily navíc a s rostoucím břichem. Výběrem té správné těhotenské módy lze ale spoustu nedokonalostí postavy zamaskovat.

Jelikož i těhotná žena může samozřejmě vyrazit například na sportovní utkání či na společenskou akci, všechny tyto typy oblečení by měl kvalitní obchod s těhotenskou módou nabízet.

Jak u těhotenského oblečení, tak u bot, je důležité maximální pohodlí. O botách mluvíme proto, že nastávající maminky často trápí nateklé nohy.

V minulosti bylo zdůrazňováno pouze pohodlí nastávajících maminek, ale v dnešní moderní době už i období těhotenství bývá zahrnováno do módy a řídí se různými trendy. Oproti minulosti můžeme říci, že těhulky se mohou doslova „oháknout“.

Těhotenské oblečení

Těhotenské oblečení je charakteristické zejména tím, že je vyrobeno z přírodních a prodyšných materiálů, obzvlášť z bavlny, hedvábí a vlny. Horní díly oblečení se vyznačují dostatečnou pružností, což zajišťuje využití po celou dobu těhotenství až do porodu.

Ženy, které převážnou část svého těhotenství prožívají v létě, to mají podstatně jednodušší. Vesměs si vystačí s koupí těhotenského prádla, lehkých šatů a volnějších triček.

V zimním období je třeba zakoupit více věcí, jako například kalhoty, svetry, kabáty atd. Špatně se shánějí zejména zimní kabáty, takže ženy se často musí spokojit s jinými alternativami.

Kalhoty, kraťasy a sukně bývají opatřeny buď pružným, širokým, úpletovým pásem, gumou, nebo mají zapínání pod břichem. Trendem posledních let je odlehčená džínovina, kterou lze využít jak na podzim, tak na jaro. Punčochy mívají speciální klín pro podporu břišní stěny.

Je dobré se po vhodném oblečení začít poohlížet už od počátku svého těhotenství a postupně si potřebné věci dokupovat.

Těhotenské oblečení naleznete na e-shopu mamas - world.com, kde naleznete výběr veškerého sortimentu pro těhotné ženy.

Těhotenské prádlo

Těhotenské prádlo je nezbytné pro každou nastávající maminku. Těhotenská podprsenka předchází povadlým prsům po porodu. Správná těhotenská podprsenka má být pohodlná, bavlněná, pevná, opatřená širokým pruhem pod košíčky a širokými ramínky.

Těhotenské kalhotky v první polovině těhotenství mají být taktéž bavlněné a ne příliš upnuté. Zhruba ve druhé půlce těhotenství se doporučují kalhotky elastické – podpírají břišní stěnu a ulevují od bolesti zad.

Některé maminky nosí podpůrný pás, díky němuž je utlumena bolest zad a není vyvíjen takový tlak na močový měchýř.

Do těhotenského prádla samozřejmě patří i vhodné plavky, protože i těhulka může vyrazit na dovolenou

Těhotenská obuv

V těhotenství je třeba věnovat pozornost i vhodné obuvi. Ta by měla být pohodlná, prodyšná, stabilní a měla by chránit před uklouznutím. Vybíráme obuv na nízkém a širokém podpatku. Doporučují se o číslo větší velikosti a zaoblený tvar. Měla by být zajištěna podpora klenby nohy. V pozdní fázi těhotenství je pohodlná obuv na suchý zip.

Vybíráme těhotenské oblečení - rady

 • Jak jsme již uvedli, po oblečení je dobré se začít poohlížet hned od počátku těhotenství. Se samotným nákupem ale můžete klidně počkat až do druhého trimestru. První tři měsíce jsou dobou, kdy těhotenství zpravidla nebývá viditelné, takže si až na menší výjimky vystačíte se svým šatníkem.

 • Druhý trimestr je charakteristický rychlým růstem plodu a změny na postavě už začínají být patrné. Na toto období by měla být žena připravena a je dobré mít už zakoupené nějaké těhotenské kalhoty či sukni.

 • Nejlépe je nakupovat ve speciálních obchodech s oblečením pro těhotné ženy. Personál v tomto obchodu by vám měl být schopen poradit a pomoci s výběrem. Navíc budete mít jistotu, že se jedná o kvalitní oblečení.

 • Kvalitní těhotenské oblečení je takové, které je možné nosit po celou dobu těhotenství, čili přizpůsobí se rostoucímu břichu, zvětšeným prsům a nějakému tomu kilogramu navíc. Pro těhotenskou módu platí: raději si kupte méně kvalitního oblečení, než spoustu nekvalitního. Kvalitní oblečení pak můžete i prodat v různých bazarech nebo na internetu.

 • Vyvarujte se svědivým či syntetickým materiálům. V těhotenství více než kdy jindy můžete prožívat pocity svědění, horka a dusna, což nesprávné materiály ještě podporují.

 • Necítíte se v oblečení dobře? Pak ho nekupujte, i když vám prodavači budou tvrdit, že vám zaručeně sluší a padne.

 • Nekupujte oblečení jen proto, že vám zkrátka padne do oka, nebo je levné. Na prvním místě je vždy pohodlnost.

 • Nakupujte oblečení, které se k sobě hodí. Může se stát, že sice máme nakoupeno mnoho věcí, ale nelze je kombinovat.

 • „Vtipné“ trička s nápisem, které upozorňují na vaše těhotenství se do společnosti ve skutečnosti nehodí. Pokud přesto po takovém tričku toužíte, noste jej leda na doma.

 • Pokud si vezmete těhotenské oblečení po mamince, tak jistě ušetříte, ale není současná těhotenská móda už někde trochu jinde? Při pochybnostech o svém vzhledu se stejně nebudete cítit dobře.

 • Jestliže si nejste jistá velikostí oblečení, kupte raději o číslo větší.

 • Vyzkoušejte různé styly oblečení, nebojte se experimentovat. Těhotenská móda není usedlá. Jestliže se cítíte dobře v pestrých barvách, tak neváhejte.

 • Ve specializovaných obchodech někdy bývá k dispozici falešné břicho, což vám může při výběru oblečení značně pomoci. Pokud obchod nic takového nenabízí, využijte třeba svůj svetr apod.

 • Během posledního trimestru si nezapomeňte koupit kojící podprsenku. Mají odepínací košíčky, je pohodlná a umožňuje kojit i na veřejných místech. Existuje i oblečení pro pohodlné kojení. Jedná se o různá trička či šaty s odepínacími otvory.

 • Porodem však pro mnohé ženy těhotenská móda nekončí. Je to sice individuální, ale může trvat týdny až měsíce, než se dostanete zpět na svou původní váhu.

Přijměte těhotenské oblečení jako přirozenou samozřejmost. Není se zač stydět. Ještě hloupěji působí (a pro miminko není zdravé), když se chce žena mermomocí nasoukat do oblečení, které nosila před těhotenstvím.

Trendy prvky v těhotenské módě 2010

 • jemné odstíny (podtrhnou ženskost a jemnost)
 • kanýrky, záhyby, řasení
 • trička veselých barev, s květinovými vzory či geometrickými obrazci
 • prodloužené tuniky
 • těhotenské šortky, které odhalí krásné nohy, nebo šortky po kolena
 • těhotenské rifle

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14927 (rodina-finance.cz#20878)


Přidat komentář