Jak se změní Vaše tělo po porodu

Jak bude vypadat vaše tělo po porodu? Jaké změny Vás čekají? Na své těhotenské bříško a vše s ním spojené jste si už zvykla, co ale můžete od svého těla očekávat po porodu?

Kvalitní těhotenská móda

Každá maminka chce pro své miminko to nejlepší. Proto, bychom měli myslet, na sebe. A věnovat pozornost, také výběru správné kojící podprsenky, spodního prádla či . Poradíme Vám, kde kvalitní potřeby zakoupíte.

 • Kalhoty
 • Těhotenské ozdobné pásy
 • Porodní kalhotky
 • Kojící podprsenky
 • Pižama
 • Bezpečnost domova
 • Pomůcky pro maminky
 • Kojenecké zboží
 • Kabáty
 • Bundy

Doporučujeme Vám, navštívit internetový obchod www.tehulka-trinec.cz Věříme, že s výběrem budete velmi spokojeni.

Na jaké změny po porodu se připravit?

 1. I když ztratíte po porodu všechnu váhu nabranou během těhotenství, může Vás překvapit, že Vaše tělo má jinou konstituci. I když Vaše váha se vrátila do „normálu", máte ženské tvary, které jste předtím neměla.
 2. I když jsou některé ženy po porodu hubené, mohou mít problém s roztáhlou kůží na břiše a některým se dokonce v podbřišku začne hromadit tuk, i když dříve se pyšnily pevným bříškem. Roztáhlá kůže se jen tak snadno nevrátí do původního stavu a je to naprosto normální problém. Trochu Vám může pomoci posilování břišních svalů. Neděste se také, když ještě pár týdnů po porodu budete stále vypadat jako těhotná. Vaše děloha totiž ještě není ještě není úplně smrštěná. Pár týdnů po porodu se ale vrátí do normálního stavu a tím „splaskne" i Vaše břicho. Neočekávejte ovšem, že se vrátí do původního stavu.
 3. Krvácení po porodu je naprosto běžné. Během šesti týdnů by mělo ustat. Barva krve se mění od červené po růžovou, hnědou a postupně se její množství zmenšuje. O všem ohledně krvácení Vás bude informovat porodní asistentka či lékař.
 4. Povolená ňadra. I když se většina žen po porodu může pyšnit plnějším poprsím, než tomu bylo před těhotenstvím, většinou mívají problém s jeho pevností. Je naprosto normální, že se povolí prsní tkáň a čím byla Vaše ňadra plnější, tím s nimi budete mít po porodu větší problém. Vyřešit tento problém lze tak, že začnete nosit kvalitní podprsenky s kosticemi, které vaše poprsí nadzvednou. Existují také jisté cviky na zpevnění prsních svalů, které Vám mohou pomoci.
 5. Dočasné problémy s inkontinencí po porodu jsou běžné. Některé ženy po porodu také trpí zácpou. Snažte se pít hodně tekutin a jíst potraviny bohaté na vlákninu. Pokud potíže přetrvávají informujte o nich svého lékaře.
 6. Nahromaděný tuk v oblasti zad je po porodu běžný. Většinou se ale časem vstřebá a Vaše záda ve většině případů budou vypadat tak, jak vypadaly před porodem.
 7. Zatímco s nahromaděnými kily se dá přece jenom něco dělat, strie jsou tzv. na doživotí. Snažte se proto co nejčastěji svou kůži během těhotenství mazat tělovými mléky, těhotenskými olejíčky, je to jediná prevence. Pokud se i přes Vaši snahu nějaké ty strie objeví (většinou na bříšku, stehnech, prsou a hýždích), vězte, že po porodu, poté co se kůže smrští nebudou tak viditelné jako během těhotenství. Striemi trpí velké procento žen, není třeba si s nimi lámat hlavu. Navíc časem blednou, takže jsou méně viditelné. Pokud Vaše matka trpí striemi, je velká pravděpodobnost, že mohou vzniknout i během vašeho těhotenství.
 8. S přibíráním na váze během těhotenství, ale i s rapidním hubnutím po něm přichází celulitida. Nejčastěji se vyskytuje na stehnech. Stejně jako striemi jí trpí velké procento žen a to i těch, které ještě nerodily. Její výskyt můžete zmírnit masážemi, nebo tělovými krémy, které proti celulitidě bojují.
 9. Těhotenství může způsobit i vznik křečových žil a to i u těch žen, které s nimi před těhotenstvím neměly žádné problémy. Je to způsobené zvýšeným tlakem na žíly během těhotenství.
 10. Těhotenství také může povolit Vaše hýžďové svaly a Vaše hýždě se zdají mnohem plošší, než byly před těhotenstvím. S tímto problémem se dá bojovat pomocí speciálních džínů a pomocí posilování hýžďových svalů.
 11. Linea Negra je svislá tmavá čára, která se může objevit na Vašem břiše během těhotenství. Jde o druh hyperpigmentace způsobené hormonem estrogenem. Ale nebojte se, tato čára několik týdnů po porodu zmizí.
 12. Jaký má vliv těhotenství na vaši kůži a pleť? Během těhotenství se většina žen může pyšnit krásnou pletí, ovšem po porodu se Vaše pleť zase vrátí do normálu. Pro někoho, ale těhotenství znamená akné. Záleží na tom, jak Vaše tělo reaguje na zvýšenou hladinu hormonů. Dokonce se může stát, že  se Vám začne akné tvořit až po porodu. Někdy se během těhotenství také objeví hyperpigmentace. Ta by ale měla nedlouho po porodu zmizet. Během kojení můžete pozorovat, že je Vaše pleť i vlasy sušší než dříve. Během těhotenství Vám mohou ztmavnout bradavky, toto ztmavnutí ve většině případů do několika měsíců po porodu zmizí.

Sice existují ženy, které se po porodu vejdou do svého starého oblečení a to, že mají dítě na nich není poznat. Většině žen, ale porod natrvalo změní tělo. Pokud čekáte dvojčata či trojčata, budou změny na Vašem těle ještě markantnější.

Někdy Vás dokonce Vaše tělo může překvapit a Vy zjistíte, že několik měsíců po porodu vážíte méně, než jste vážila před porodem. Na všechny tyto změny mají vliv hormony a každá žena se s jejich hladinou vyrovnává jinak. Pamatujte, že během těhotenství a během porodu prochází ženské tělo mnoha změnami, některé z nich jsou nevratné, některé se dají překonat. Ale chce to čas a trpělivost. Následující článek pojednává o všech změnách, které Vás po porodu mohou potkat.

Většina změn, které se odehrají na ženském těle po porodu je všeobecně známá.  Některé z těch následujících Vás však mohou překvapit. Hlavu vzhůru, tento problém řeší každá žena, která porodí dítě, takže v tom nejste sama.

Závěrem: Jak se změní vaše tělo po porodu

Těhotenství je pro ženský organismus velkou zátěží a i po porodu se žena musí vyrovnávat s mnoha problémy. Musí si uvědomit, že postavu, kterou měla před těhotenstvím není nemožné znovu získat, jen to bude chtít hodně práce. Miminko ale za všechny tyto problémy stojí a mnoha ženám právě ono pomáhá počáteční fázi po porodu překonat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14936 (rodina-finance.cz#21738)


Diskuze a zkušenosti

katka | 28.04.2011 14:17
čára na břiše musím přidat svou zkušenost s čárou na břiše, někde jsme četla že zmizí během šestinedělí. Já jsme rok po porodu a když se důkladně podívám tak od pupíku dolů jí ještě vidím. tak se neděste když vám to nezmizí tak rychle jak všude píšou.

Bohuna | 10.05.2011 14:33
Tmavá čára Já měla tuto čáru viditelnou pokaždé tak tři roky po porodu:-(

evika | 16.11.2011 12:40
zmizení těh.čáry Ještě vlhkou kůži po koupeli nakrémujte i vat.tyčinku a pak jen stírejte.Je to jen barva, co jde ve většině případů postupně smazat.Mě to šlo 2x.Uvidíte,že tyčinka bude jakoby špinavá-to je ono.

LILIANA | 08.10.2012 21:28
Jak se změní Vaše tělo po porod ano telo ženy sa zmení prsia klesnu su ovisnute škarede,mnohe mame aj strie a celulitidu na cely život aj ked schudneme ,mne to však pred tolkymi rokmi nik nepovedal,nechcela by som mať deti keby som vedela ako skončim


Přidat komentář