Zprostředkování a poradenství v oblasti hypoték a úvěrů - Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Hypotéka a úvěr mohou značně usnadnit život. Ale jen v případě, že jsou dobře vybrány a nastaveny. V opačném případě se mohou stát noční můrou. Proto je lépe sjednávat hypotéku i úvěr s finančním poradcem.

Finanční ústavy nabízejí celou řadu úvěrových produktů. Liší se v mnoha ohledech. Řekne-li se hypotéka, ještě to nutně nemusí znamenat úvěr na bydlení. Dnešní hypoteční úvěry jsou nabízeny i k dalším účelům. Finanční ústavy představují své finanční produkty jako výhodný krok, který klientovi pomůže získat finanční prostředky pro splnění jeho cílů v okamžiku, kdy mu tyto chybí. Pokud klient takovéto nabídce podlehne, pak se lehce dostane do finančních problémů. Výhodný finanční úvěr se totiž výhodně jen tváří. V jeho pozadí stojí často vysoké provozní náklady, které samozřejmě zaplatí klient. Ostatně vyplývá to i z podstaty jeho představení. Vždyť velkou propagační akci musí někdo zaplatit. Většinou ji nenápadně zaplatí právě klient banky. Ten si sjedná výhodný úvěrový produkt, a následně, většinou až v okamžiku, kdy zjistí, kolik za úvěr platí, je překvapený opravdovou výší jeho poplatků a také způsobem splácení. Obojí je přesně popsáno v podmínkách úvěru, které jsou psány tak malým písmem, že je většina klientů prostě nečte. A úvěrový pracovník banky na ně samozřejmě neupozorní. Maximálně se dotáže klienta, zda si přečetl úvěrové podmínky a souhlasí s nimi. Totéž klient i podepíše. Později pak již nezbývá nic jiného, než výhodný úvěr splatit, anebo vyřešit pomocí finančního poradce přeúvěrováním.

Jak získat kvalitní finanční produkt?

Dnes je to snadné. Existuje celá řada profesionálních nezávislých finančních poradců, kteří jsou pyšní na své klienty, kterým zajistili opravdu výhodné financování jejich potřeb. A řekne-li se v tomto případě výhodné financování, pak tomu tak opravdu je. Odborník na finanční poradenství je totiž člověk, který se vyzná v nabídce finančních produktů, umí je posoudit a umí i srovnat nabídky jednotlivých finančních ústavů. Stejně tak umí reálně posoudit finanční situaci klienta, vypracovat pro něho finanční plán a následně mu najít finanční produkt na míru jeho potřeb. A právě tento přístup je ten, který je opravdu výhodný a nejen se výhodně tváří. Navíc, pokud máte svého finančního poradce, tak ten se o vaše finanční potřeby nestará jen do okamžiku sjednání úvěru, ale i nadále. Tedy pomáhá vám například v dalších finančních potřebách, zajištěních a stojí i v budoucnu za svým klientem, když vyprší fixní období pro úrokovou sazbu, kdy opět jedná s finančním ústavem a snaží se pro klienta zajistit nejvýhodnější úročení.

Jak najít profesionálního finančního poradce?

Finančních poradců je dnes hodně. Vybírat můžete z finančních poradců nezávislých a závislých. Nezávislý finanční poradce má větší možnost porovnání produktů na finančním trhu a tím pádem i širší nabídku. Služby závislého poradce jsou jen v rámci jednoho finančního ústavu. Dalším rozlišením je tak jako u řady jiných profesí odbornost a poctivost finančního poradce. Dnes sice je mnohem méně finančních poradců, kteří pracovali výhodně pro sebe a ne pro klienta, ale bohužel najdou se i dnes. Zde je pak důležité dát na reference a doporučení klientů, kteří již služby finančního poradce využili. Naštěstí dnes spokojených klientů přibývá. Někteří se dokonce rádi svým poradcem chlubí. Často jsou to ti klienti, kteří se dostali do velmi špatné finanční situace, a finanční poradce jim pomohl najít cestu ven.

Zprostředkování a poradenství v oblasti hypoték a úvěrů

Tomu, kdo potřebuje hypoteční úvěr, nebo jiný úvěr, či se dostal do dluhové pasti, pomůže odborník na zprostředkování a poradenství v oblasti hypoték a úvěrů. Není nic jednoduššího, než si sjednat s tímto odborníkem schůzku a začít situaci řešit. Na první schůzce bude poradce zajímat především finanční situace klienta, pak jeho potřeby a přání, včetně všech již uzavřených produktů. Hned na druhé schůzce představí klientovi osobní finanční plán, který bude vypracovaný na míru klienta. Od tohoto okamžiku bude finanční poradce s klientem jednat na řešení dané situace a to až do konečného cíle, tedy do okamžiku, kdy bude klient spokojen. A to není vše. Finanční poradce zůstane s klientem v kontaktu a kdykoli mu pomůže se stávajícími produkty, nebo i s dalšími potřebami a přáními.

Jak se dostat z kolotoče dluhů?

Nebo také z dluhové pasti? To není jednoduché. Mnoho rodin podlehlo nabídce řešení problematické finanční situace bez finančního poradce. Velmi rychle se pak dostali do dluhové pasti. A tak místo, aby vyřešili své problémy, ještě je zvýšil. Asi naprosto nejhorším možným způsobem řešení špatné finanční situace je krytí jednoho úvěru dalším úvěrem. Toto je cesta do pekel. A zřejmě jediná možná cesta ven, je svěřit se do rukou odborníka na finance. Ten s pomocí finančního plánu umí optimalizovat veškeré úvěry, může je i sloučit v jeden, umí také snížit splátky, v případě sloučení, je pak jen jedna splátka, a tím jsou nižší i náklady na úvěr. Pokud klient dodrží svůj finanční plán, má zajištěný určitý životní standard a časem se zbaví i úvěru.

Která hypotéka je nejlepší?

Hypoték je mnoho. Liší se účelem i náklady. Nejlevnější jsou účelové hypoteční úvěry na bydlení. Mohou krýt náklady na koupi bytu, domu, stavbu rodinného domu nebo i na rekonstrukci. Hypotéka na bydlení může být i kombinovaná, například tak, že poslouží na koupi bytu či domu a zároveň i na jeho rekonstrukci. Výše hypotéky je podle potřeby klienta, jeho naspořených financí a jeho příjmu. Je však možné dostat i stoprocentní hypotéku. Zde se ale citelně zvyšuje úročení a poplatky. Náklady na hypotéku může snížit i počet žadatelů. To naopak může zvýšit výši hypotečního úvěru. A hypoteční úvěr se může zvýhodnit i řadou dalších možností. Všechny tyto možnosti zná finanční poradce. Ten také velmi dobře ví, jak informace využít ku prospěchu klienta.

Hypoteční úvěr není jen na bydlení

Hypoteční úvěr ve své neúčelové podobě může pokrýt i řadu jiných životních situací. V současné době se velmi často využívá ke konsolidaci nevýhodných úvěrů, což zajistí únik z dluhové pasti a klidný život. Dále pak je možné využít neúčelový hypoteční úvěr i na splnění jiných potřeb a přání. Je však nutné počítat s tím, že u neúčelové hypotéky je vždy vyšší úrok i náklady. Ty však bývají přeci jen nižší, než náklady a úrok jiných úvěrových možností.

Nabídka úvěrových produktů - Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Pokud potřebujete úvěr, pak je lépe nechat si vypracovat nezávislým finančním poradcem úvěrovou nabídku. To proto, že úvěrů je velmi mnoho a ne vždy je na první pohled zřejmé o jaký úvěr jde. Pokud se člověk splete, pak často řeší situaci krytím jednoho úvěru druhým úvěrem. To je opravdu drahé i náročné na čas. Když už si sjednáte nevýhodný finanční úvěr, pak je lépe požádat finančního poradce o jeho optimalizaci. Tím ušetříte čas i peníze, a získáte úvěr, který nebude až tak zatěžující a splní vaše představy a potřeby.

Hypotéky a úvěry správně - Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Potřebujete-li řešit finanční situaci, bydlení, nebo třeba koupi automobilu, pak se do toho rozhodně nepouštějte sami. Raději oslovte profesionálního finančního poradce. Opravdu se to vyplatí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14909 (rodina-finance.cz#23438)


Přidat komentář