Profesionální finanční poradenství - Chomutov, Cheb a okolí

Finanční zajištění znamená jistotu a nezávislost. V současné době najdeme širokou škálu investičních možností. Orientace v nich však není pro každého z nás jednoduchá. V případě jakýchkoliv pochybností se můžeme obrátit na některého z finančních poradců.

Kterého finančního poradce si vybrat? Jak ho rozpoznat od pouhého prodejce? To jsou otázky, které klient řeší v okamžiku, kdy dojde k poznání, že finančního poradce potřebuje. A to je dnes už naprosto běžná věc. Naštěstí. Naštěstí pro klienty i pro finanční poradce. Bohužel i pro prodejce.

Nečekejte, že vám tito finanční poradci prodají pojistku a tím jejich práce končí. Naopak. Jejich služby začínají komplexní analýzou vaší finanční situace, vašich potřeb a cílů, pokračují řešením a… a nikdy nekončí. Vztahy s klienty mají dlouhodobé, neboť tak, jak jde člověk životem, tak je potřeba upravovat jeho finanční portfolio.

Typické problémy, které dnes rodiny řeší, lze rozdělit do 3 skupin:

Bydlení

Většina z nás potřebuje střechu nad hlavou. Získat hypotéku není dnes nijak těžké, ale správně se rozhodnout, jestli ji jste reálně schopni splácet se všemi riziky, která vás v jejím průběhu mohou potkat, s tím vám žádná banka nepomůže. Jak hypotéku zlevnit? Jak ji splatit rychleji? To není v zájmu žádné banky. Profesionální finanční poradci vám takové řešení připraví. Samozřejmostí je od nich i pojištění osob a majetku, které s tím nutně souvisí.

Zajištění dětí

Rodiče obvykle chtějí, aby se jejich děti měly v životě lépe, než se mají oni. Snaží se jim naspořit nějaké peníze na vzdělání, na start do života. Každá rodina tak činí podle svých finančních možností a také podle svého názoru na život. Jak to dělat co nejefektivněji, minimalizovat riziko ztrát – i to je oblast, ve které se vám dostane rady od finančních poradců.

Důchod

Pravděpodobnost, že se důchodu dožijeme, je veliká. Úmrtnost před důchodem je poměrně nízká. A tak na důchod musíme být finančně připraveni, protože potká naprostou většinu z nás. Veškerá rozsáhlá diskuse, která se rozpoutala ohledně důchodové reformy a výhodnosti a nevýhodnosti I., II. a III. pilíře měla jeden obrovský přínos: lidé si začínají uvědomovat, že stát se o ně v důchodu nepostará. Musí se postarat sami. A jak se postarat, to je zase jedna ze služeb profesionálních finančních poradců.

Mezi těmito základními finančními problémy jsou pak dále i takové „obyčejné“ věci: jak naspořit peníze na nové auto, dovolenou, rekonstrukci bydlení, občas nás potká nějaká pojistná událost, občas musíme někoho vyplatit po rozvodu, občas někoho z dědictví, koupit zlato nebo stříbro? Jaké? Spořit nebo investovat? Jak? A spousta dalších…

Finanční poradci firmy spolupracují s většinou pojišťoven, bank a dalších finančních institucí, takže každému klientovi poskytují řešení na míru přesně podle jeho požadavků a potřeb se vším, co spojení nezávislý finanční poradce znamená. Neslibují obrovské zisky z investic bez rizika. Jsou prostě oběma nohama na zemi.

Díky zázemí firmy vám jsou tito poradci schopni pomoci i v oblasti daní a realit a to nejenom při klasickém prodám/koupím, ale i se správou vaší nemovitosti. Poskytují služby profesionálních finančních poradců pro celé majetkové portfolio klientů tak, jak to má být.

Finanční poradenství je v prvé řadě o důvěře, kterou musí klient v osobu finančního poradce mít. Tu získá osobním kontaktem s ním a v okamžiku, kdy vidí výsledky jeho práce.

Spořící účty a termínované vklady

Bankovní spořící produkty sice nenabízejí závratně vysoké výnosy, na druhou stranu se zde nemusíte obávat rizika neúspěšných investic a tím pádem ztráty. Spořící účty obvykle nedosahují vyššího zhodnocení úspor než je jedno procento ročně, u termínovaných vkladů můžete získat i o něco více.

Na druhou stranu na spořícím účtu máte peníze kdykoliv k dispozici, zatímco termínované spořící účty nebo termínované vklady vyžadují, abyste plnou částku na účtu po určitou, předem sjednanou dobu ponechali. Termínovaný vklad tak využijte pouze v případě, pokud víte, že peníze po určitou dobu nebudete potřebovat. Čím delší dobu termínovaného vkladu zvolíte, tím vyšší výnos můžete očekávat.

Stavební spoření

Bohužel ani dříve velmi oblíbené stavební spoření již dnes nenabízí tak** vysoké zhodnocení,** aby pokrylo alespoň míru inflace. Může za to výrazné snížení státního příspěvku na pouhé 2 tisíce korun ročně. Kromě toho klesla atraktivita tohoto produktu i kvůli prodloužení doby spoření na 6 let. Navíc se v minulosti ukázalo, že stát znevýhodnil podmínky stavebního spořeni i pro ty klienty, kteří již měli smlouvu uzavřenou a ne jen pro nové zájemce, což je dalším odrazujícím faktem, protože tím pádem nevíte, zda podmínky, za jakých smlouvu uzavřete, budou platné po celou dobu šestiletého spoření. Na druhou stranu i tak** stavební spoření** zájemci stále využívají, neboť i přes dlouhou dobu spoření nabízí tento produkt určité výhody, kterými jsou vyšší výnosy oproti spořícím účtům a také možnost získat na konci šestileté doby spoření půjčku s výhodnějšími podmínkami než pro ostatní klienty.

Hypotéka Chomutov, Cheb a okolí

Pakliže jste pevně rozhodnuti, že půjčit peníze skutečně potřebujete a chcete si za ně pořídit bydlení, jako nejvýhodnější k tomuto účelu se jeví hypotéka, která obvykle nabízí nejnižší úroky ze všech půjček a zároveň poměrně vysokou částku i možnost rozdělit si splácení na dlouhá léta, takže splátky tolik nezatíží rozpočet domácnosti.

Hypotéka – na co a na jak dlouho?

Hypotéku máme obvykle spojenou jen s pořízením nebo rekonstrukcí bydlení. Některé banky však nabízejí hypotéku i k jiným účelům, ale podmínky se liší a nejsou již tak výhodné. Aby bylo splácení hypotéky únosné, je možné si splátky rozdělit až na 40 let. Na druhou stranu čím déle budete splácet, tím více přeplatíte na úrocích.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14905 (rodina-finance.cz#23424)


Přidat komentář