Hypoteční poradce - Příbram, Dobříš a okolí

Najít ideální nemovitost není jednoduchá a už vůbec ne rychlá záležitost, protože máte konkrétní představu o tom, jak by měl váš nový byt nebo rodinný dům vypadat. Celý proces vyhledávání a financování nemovitosti vám pomůže vyřídit hypoteční poradce.

Většina lidí by chtěla vlastnit svoji nemovitost. Ať už rodinný dům či byt, vždy se jedná o hodnotnou** investici** za vysoké peníze. Vlastnictví nemovitosti vám přinese také spoustu výhod. Už zmíněná investice vlastně představuje jednu z konzervativních, ale nejjistějších možností, jak uložit peníze. A v příhodné době můžete vydělat nemalý zisk na prodeji. Nebo v případě, že nemovitost nemíníte prodat, vám vlastnictví bytu nebo vysněného rodinného domku přinese příjemný pocit z bydlení ve vlastním. Nejste odkázání na zvyšování nájmu, můžete si domácnost upravovat dle svých představ, nejste ničím omezeni.

Pořizování nemovitosti není jednoduché

Najít na realitním trhu vhodnou nemovitost, tu pravou, tu jedinou, která je stvořená přesně pro vás, je nelehký úkol. Je to dáno tím, že máte své specifické požadavky, které musí nemovitost splňovat, abyste v ní mohli pohodlně bydlet a užívat ji ke své spokojenosti. Pokud hledáte byt, obvykle se vám jedná o určitý počet místností, který byt musí mít. Také upřednostňujete typ bytového domu, nevadí vám panelové sídliště, nebo naopak hledáte starší cihlovou zástavbu na klidnějším místě. Mát to být dům s výtahem nebo bez, s balkonem, lodžií, a v kolikátém patře? Také samozřejmě řešíte místo nemovitosti. Rádi byste bydleli u centra, abyste měli blízko do práce, děti mohli vodit do škol a do kroužků, nebo naopak preferujete oblast na okraji města, kde máte větší pocit bezpečí. Zvažujete dopravní obslužnost, vzdálenost lékařů, nákupního centra, atd. Když uvažujete o rodinném domě, chcete si koupit již hotový, novostavbu, nebo byste si ho nejraději postavili sami? Rodinný dům musí stát na pozemku. Jak by měl být veliký? Máte představu pozemku se zahradou, terasou, kde si můžete v létě užívat volných chvil s celou rodinou, nebo naopak nestojíte o udržování pozemku a raději vyhledáváte aktivity mimo domov? Každý z vás si stanovuje jiné podmínky, které by měla jeho nemovitost splňovat, aby za ni byl ochoten zaplatit nemalé peníze a zadlužit se na spoustu let.

Pokud byste si chtěli ideální nemovitost vyhledat sami vlastními silami, může se stát, že budete hledat dlouhé měsíce. Dennodenně navštěvovat realitní kanceláře, kontrolovat vývěsky, realitní časopisy, nabídku nemovitostí na internetu nebo v inzerci v novinách. Mnohem výhodnější je obrátit se na hypotečního makléře, kterému sdělíte vaše požadavky, a ten potom zaměří na vyhledávání nemovitosti právě pro vás.

Financování nemovitosti hypotékou

Pokud již máte vyhlédnutou vhodnou nemovitost, přichází na řadu uvažovat o financování koupě. Hypoteční úvěr je asi nejčastějším způsobem, jak si dům nebo byt pořídit, aniž byste měli k dispozici větší hotovost. Hypoteční úvěr je vlastně úvěr, který je zastaven nemovitostí. Hypoteční poradce je tu od toho, aby vás informoval o aktuálních trendech a urychlil vám celý proces koupě vašeho bytu či domu, po kterém tak toužíte.

Hypoteční poradce vám najde výhodnou hypotéku a taktéž ji přímo může zprostředkovat. Nejprve provede analýzu tržních možností a potom provede srovnání jednotlivých hypotečních produktů, jako jsou hypotéka, kterou všichni známe, dále americká hypotéka, spotřebitelský úvěr, úvěry ze stavebního spoření nebo může vyřídit i refinancování vašeho aktuálního úvěru, který nebyl optimálně nastaven. Využije se uplynutí fixační lhůty a váš nový úvěr bude nastaven přímo vám na míru, aby jeho splácení bylo pro vás pohodlnější a levnější.

Jaké služby poskytují hypoteční poradci

S čím vším vám tedy hypoteční poradce může pomoci? Poskytne vám veškerý poradenský servis. Zajistí pro vás činnosti týkající se vyřízení hypotéky, potřebného pojištění (nemovitosti, životní pojištění, splácet úvěr), které banka při poskytování hypotečního úvěru požaduje atd. A to vše dostanete na jednom místě od jedné osoby. Nemusíte do banky, jednat s prodávajícím, odhadcem nemovitosti, bankovními úředníky. Ušetří vám spoustu starostí, stresujících záležitostí, čas a také peníze a to díky tomu, že hypoteční poradce denně monitoruje veškeré novinky v oblasti hypoték a vyhledává nejvýhodnější příležitosti pro své klienty.

Pojištění nemovitosti a domácnosti

S nákupem nemovitosti se otevírají možnosti ke vznikům různých rizik, bohužel. Je proto ideální při příležitosti vyřizování financování nemovitosti také založit pojištění vašeho nového domu, bytu nebo i celé domácnosti. Pojištění nemovitosti ji ochrání před rozsáhlými škodami, které mohou způsobit záplavy, požáry a jiné přírodní živly, a také před škodami způsobenými například vodou z prasklého vodovodního potrubí apod. Při sjednání pojištění domu jste také chráněni před rizikem odcizením věcí či jejich úmyslným poškozením. K rodinnému domu si můžete pojistit i garáž, bazén, plot i studnu.

Pojištění bytu vás zase ochrání pro případy poškození vnitřních stavebních součástí bytu, kterými jsou okna, dveře, podlahové krytiny, rozvody, vnitřní příčky apod. Do pojištění bytu se zahrnuje i pojištění komory, sklepa a garáže.

Můžete pro bezpečí svého domova udělat více?

Některé z pojišťoven nabízejí službu pojištění asistence pro dům a byt. Tento druh pojištění pomáhá klientům při řešení kritických situací, kdy došlo k úniku vody z potrubí, zablokování dveří nebo jiné havárii. Služba například zajistí odborné řemeslnické práce, aniž byste za ně museli platit (limit plnění je vždy uveden ve smlouvě, záleží tedy na tom, jaký rámec si sjednáte). Asistence pro dům a byt také obsahuje právní a administrativní pomoc.

Právní asistence se vztahuje na následující případy, ke kterým v běžné praxi často dochází.

  • Spotřebitelské spory, které se týkají vybavení domácnosti
  • Spory vznikající ze smluv o úvěru
  • Spory o náhradu škody
  • Spory v oblasti nájemní a podnájemní
  • Právní asistence při správním řízení
  • Spory s dodavateli služeb
  • Právní asistence při dědickém řízení
  • Sousedské spory
  • Spory vznikající při koupi rodinného domu nebo bytu

Pojištění asistence pro dům a byt je tedy výhodný a pomocný produkt, jehož sjednání vám doporučujeme zvážit. Můžete si jej uzavřít v případě, že již máte uzavřeno pojištění budov, domácnosti nebo bytu a souvisejících prostor. V každém případě o veškerém pojištění se poraďte se zkušeným finančním či hypotečním poradcem, který vám nastaví produkty tak, abyste byli zajištěni v míře, jaké právě vy potřebujete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14877 (rodina-finance.cz#23270)


Přidat komentář