Finanční poradenství - Nový Jičín

Potřebujete poradit, která spořitelna nebo banka nabízí nejvýhodnější produkty na trhu, jež by byly šité vám přímo na míru? Chcete vědět, jak správně a efektivně spořit na důchod? Zeptejte se finančního poradce.

Kdo z nás někdy nepotřeboval vyřídit půjčku, úvěr, uzavřít nějakou smlouvu nebo investovat své peníze do určitého produktu za účelem jeho zhodnocení. Je však jasné, že většina z nás, která nemá čas se podrobně informovat o jednotlivých finančních produktech, neorientuje v široké a neustále se měnící nabídce finančního trhu a ráda by využila služeb kvalifikovaného** finančního poradce**.

Jaké jsou hlavní výhody finančního poradce?

Pokud se obrátíte na opravdu kvalifikovaného a zkušeného finančního poradce, můžete si být jisti, že je váš osud, co se finanční oblasti týče, v dobrých rukou. Finanční poradce má totiž dostatečnou kvalifikaci a praxi v oboru a proto se na finančním trhu vyzná a orientuje. Finanční poradce není závislý na jedné bance nebo finanční skupině, a proto vám čistě objektivně nabídne opravdu to nejlepší řešení, které bude šité přímo vám na míru. Takový finanční poradce může volit mezi více produkty, porovnávat, hodnotit a nabízet ten nejvýhodnější. Správný finanční poradce by vám měl poskytovat individuální a komplexní přístup a měl by vám také nabídnout dlouhodobý servis a finanční optimalizaci. Finanční poradce vám dále ušetří hodně času, tím, že za vás vyřídí smlouvy s bankou nebo finanční institucí a přijde za vámi, když se vám to hodí. Vy tak nemusíte běhat mezi jednotlivými bankami a zjišťovat, kde mají jakou výhodu a jakou akci na ten či onen produkt.

Jak vybrat správného finanční poradce?

Na našem trhu je velké množství finančních poradců, ale ne všichni se můžou pyšnit odbornou kvalifikací, zkušenostmi a také opravdovým zájmem o své klienty. Některým jde pouze o to, uzavřít co nejvíce pro ně nejvýhodnějších smluv, aby dosáhli na slíbené provize. Jak tedy vybrat toho správného poradce, na kterého se budeme moci spolehnout a budeme mít jistotu, že nám nabízí opravdu produkty, které jsou výhodné pro nás? Zcela jistě by finanční poradce neměl pracovat pouze pro jednu finanční instituci, protože pokud tomu tak je, poté se nejedná o finančního poradce, ale o prodejce. Proto hleďte na to, aby měl finanční poradce široké portfolio nabízených produktů.

Dále by vás poradce neměl v žádném případě nutit do žádných produktů ani do podpisu smluv, o nichž si nejste jisti. Pokud Vám hned na první schůzce nabízí určité produkty a má již pomalu připravené smlouvy k podpisu, zcela jistě se nejedná o seriózního poradce. Jestliže máte dojem, že jednání finančního poradce není férové, obraťte se na poradce jiného. Finanční poradce, se kterým máte spolupracovat, vám musí být sympatický a měli byste se v jeho přítomnosti cítit dobře. Uvědomte si, že finanční poradce nemusí sloužit pouze jednorázově k uzavření nějaké, pro vás důležité smlouvy, ale může se jednat a mělo by to být i cílem dobrého finančního, o dlouhodobou spolupráci, kdy vám finanční poradce nabízí výhodně produkty a možnosti v průběhu dlouhé doby. Těžko se budete rádi scházet a poslouchat jednotlivé nabídky od někoho, kdo vám nesedí a jehož přítomnost vám je protivná.

Na co se u finančního poradce zaměřit?

Nejlepší je vybírat finančního poradce podle referencí. Pokud vám poradce doporučí některý z vašich známých, který byl s jeho službami spokojen. Hleďte na to, aby se finanční poradce zajímal o vaše cíle. Finanční poradce se musí ptát na vaši situaci, přání a potřeby, aby mohl  nabídnout to nejlepší řešení, které vám bude vyhovovat. Každý klient má jiné přání, jinou finanční situaci a jiné požadavky, a proto je potřeba produkty volit přímo každému klientovi na míru. Finanční poradce by měl vždy provést důkladnou analýzu vaší situace, než vám začne nabízet jednotlivé produkty. V opačném případě se porozhlédněte po jiném. Zeptejte se finančního poradce na jeho vzdělání, na délku vzdělání, na délku jeho praxe, na kurzy, které absolvovat a jaké certifikáty vlastní. Finanční poradce by měl prokázat příslušnost k určité poradenské firmě a měl by vám na základě vašeho požádání doložit svou odbornou kvalifikaci. I přesto, že jste našli finančního poradce, kterému věříte, měli byste být obezřetní. Než nějakou smlouvu uzavřete, měli byste mít svůj názor, svůj vlastní úsudek a nepodepisovat vše, co vám finanční poradce předloží. Informace, které jsou vám poskytnuty od poradce, si klidně ověřte u dalších nezávislých zdrojů, např. na internetu, atd.

Jakou hypotéku vybrat?

Není moc lidí, kteří by za své mládí našetřili dostatek peněz na to, aby si mohli koupit za hotové dům  nebo si nechat postavit bydlení bez toho, aniž by si museli peníze půjčovat. Pokud mezi tuto elitu nepatříte a uvažujete o tom, že byste si peníze půjčili, neměli byste se řídit pouze nabízenými úroky. Důležitější je správné nastavení výchozích parametrů. Ze všeho nejdříve byste se měli rozhodnout, proč si vlastně půjčku chcete vzít. Jestli ji plánujete na koupi nemovitosti, na stavbu domu nebo na koupi např. nově postaveného bytu. Také se rozhodněte, zda se budete pouštět do rekonstrukce např. koupeného staršího bytu a pokud ano, zda budete tyto rekonstrukce provádět sami svépomocí, tedy bez faktur, nebo zda vám budou s rekonstrukcí pomáhat stavební firmy a tyto služby budou fakturovat. Variant, které se vám můžou hodit, je opravdu hodně a každá hypotéka nabízí něco trochu nebo zcela jiného, než ty předchozí. Proto je potřeba sdělit finančnímu poradci, co skutečně si přejete, co je vašim cílem a až teprve podle toho volit hypotéku.

Jaký typ úvěru vyřídit?

Úvěr je vhodným produktem pro toho, kdo si chce např. koupit auto, opravit střechu, koupit zařízení do bytu a nemá na to svoje peníze. V těchto případech se nabízí možnost půjčit si peníze. Není však dobré půjčovat si peníze bezhlavě, ale vše si důkladně promyslet a propočítat. I s tímto vám samozřejmě pomůže finanční poradce.  Každá větší půjčka je dlouhodobou záležitostí, u které musíte počítat s mnoha lety splácením a splácením úroků a poplatků. Aby vás taková půjčka nepřišla draho, měli byste všechno propočítat a nikam nespěchat. Vždy se vyplatí porovnat si více nabídek. Obraťte se na finančního poradce, který vám se vším pomůže.

Investování - Nový Jičín

Je mnoho lidí, kteří přemýšlejí, kam by své peníze investovali, aby je co nejlépe zúročili, ale mnohdy nemají dostatek informací o produktech, které jsou jim k dispozici, a které by nejvíce vyhovovaly jejich potřebám a přáním. Správné investování pomůže splnit Vaše sny. Aby byl však pro Vás výběr co nejjednodušší, nechejte si poradit od finančního poradce, který vám nabídne možnosti, které by vám nejlépe vyhovovaly a na vás už bude se jen rozhodnout. Záleží na tom, jak moc jste ochotni riskovat a jaké výnosy si představujete. Samozřejmě i další kritéria jsou důležitá, a proto je potřeba každou investici důkladně zvážit.

Úrazové pojištění - Nový Jičín

Existuje mnoho druhů pojištění, ať už životní nebo neživotní, pod které samozřejmě patří různé druhy pojištění. Jedním z nich je i úrazové pojištění. Zajistit sebe a své blízké proti riziku nenadálých událostí je zcela jistě nutné. Velmi často lidé uzavírají např. investiční životní pojištění. Pro někoho však může být výhodnější úrazové životní pojištění. Takové pojištění by měl mít uzavřené snad každý aktivní člověk, protože v případě úrazu pokryje rizika možného výpadku jeho příjmů. Úrazové pojištění vás neochrání před úrazem, ale dokáže vám velmi dobře pomoci zmírnit finanční důsledky. Zeptejte se svého finančního poradce na možnosti úrazového pojištění.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14899 (rodina-finance.cz#23398)


Přidat komentář