Finanční poradenství - Domažlice a okolí

Současný finanční trh nabízí řadu výhodných, méně výhodných i naprosto nevýhodných finančních produktů. Vyznat se v nich a vybrat ten správný finanční produkt na míru vám pomůže finanční poradce.

Finance jsou, kromě zdraví, nejdůležitějším a nejdiskutovanějším problémem. Od financí se vlastně vše odvíjí již od narození člověka. A finance jsou velmi důležité i v okamžiku, kdy člověk zestárne. Jak zajistit, aby ve všech fázích života bylo dostatek financí a zároveň, aby byl člověk zajištěný proti případným rizikům? Jednoduché to opravdu není. Ale jde to. Nejlépe s rodinným finančním poradcem.

Jak vybrat finančního poradce?

Finanční poradci se dělí na závislé a nezávislé. Jaký je mezi nimi rozdíl? Závislý finanční poradce pracuje pro určitou společnost a nabízí její produkty. Buď může nabízet jen určité produkty, nebo celou kompletní nabídku.** Nezávislý finanční poradce** nabízí produkty různých společností, většinou v kompletní nabídce a umí je porovnat. Zásluhou toho vždy vybere nejvhodnější finanční produkt, či řešení, přímo na míru klientových potřeb a přání. Ovšem ani závislý finanční poradce neradí špatně. Pokud pracuje pro finanční společnost se silným postavením na trhu, pak toto může být výhodou, která zajistí jistotu a stabilitu do budoucna. Oba typy finančních poradců pak procházejí speciálními školeními. Oba klientovi vypracují finanční plán, případně i plán investiční a oba nabídnou podle svého přesvědčení ten nejvhodnější finanční produkt na míru klientových potřeb. Oba pak umí řešit i svízelné finanční situace. Výběr finančního poradce je tedy vždy na klientovi. Pro usnadnění výběru je vhodné ptát se, zda finanční poradce poskytuje služby i do budoucna. To například znamená, že pokud sjedná hypoteční úvěr, pak pohlídá jeho fixační období.

Není úvěr jako úvěr

K nejčastěji řešeným problémům patří velký počet nevýhodných úvěrů, které mohou klienty doslova dusit. Dokonce mohou přivolat exekutora. To v případě, že klientovi takzvaně přerostly přes hlavu, nebo nemá dostatek možností financování. Zde se vyplatí řešení situace s finančním poradcem. Ten na základě finančního plánu najde ze spleti úvěrů cestu ven. Tou cestou může být přeúvěrování, konsolidace úvěrů, neúčelový hypoteční úvěr. Vždy však dojde ke snížení splátek a tím i k možnosti splacení všech úvěrů. Ve většině případů najde finanční poradce takové možnosti, které nejen sníží splátky, ale také poplatky, úroky a RPSN. Úvěry však nejsou jen nevýhodné. Jsou velkým pomocníkem, když potřebujeme něco, na co v danou chvíli není dostatek financí a je nezbytné to pořídit nebo zaplatit. Důležité však je, aby úvěr byl správně vybrán a nezatěžoval zbytečně navíc. Finanční poradce umí najít úvěr na míru. Pomůže s financováním koupě, studia, a dalších potřeb.

Financování bydlení

Bydlet ve svém je splněný sen. Jenže pořizovací náklady na bydlení jsou vysoké. A tak každý hledá možnosti, jak bydlet, co nejdříve a přitom levně, nebo s reálným financováním. Současný finanční trh nabízí financování bydlení pomocí účelového hypotečního úvěru, anebo pomocí stavebního spoření. Obě možnosti nabízejí více variant, což umožňuje jejich výběr přímo na míru potřeb a možností klienta. Finanční poradce dokonce umí obě možnosti velmi výhodně zkombinovat a dosáhnout tak snížení nákladů i splátek na jednotlivé úvěry.

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Máte-li úvěr na koupi nebo stavbu domu, pak budete potřebovat pojištění nemovitosti. Pojištění je však vhodné, i když je bydlení vaše a není zatíženo žádným úvěrem. Pojistit nemovitost je možné i s okolními budovami, stejně jako byt se společnými prostorami, které k němu přísluší. Pojištění se sjednává na míru. Finanční poradce s vámi probere všechna rizika a pojištění podle toho nastaví. Většinou se sjednává pojištění pro případ přírodních katastrof, vandalismu, krádeže. Pojištění nemovitosti nezahrnují pojištění vnitřku objektu. Tedy jeho zařízení. Zde je vhodné sjednat** pojištění domácnosti.** I toto sjedná finanční poradce na míru. Kromě pojištění proti krádeži a škodě, může toto pojištění obsahovat i pojištění škody způsobené dětmi či domácími mazlíčky.

Pojištění osob má mnoho podob

Pojištění osob finanční poradce nastavuje podle potřeb klienta a také podle jeho věku a současného stavu. Tedy zda je pracující nebo student. Pojištění může zahrnovat řadu pojistných událostí. Navíc může být sjednáno pro více osob. To je výhodné zejména u rodin. Taková pojistka kryje stejně, jako samostatné pojištění, ale je levnější. Šetří tedy rodinný rozpočet.

Povinné ručení

Některá pojištění je nutné mít ze zákona. Tak tomu je i u povinného ručení. Pokud vlastníte motorový dopravní prostředek, pak musíte mít sjednáno povinné ručení. I toto pojištění má více možností.** Finanční poradce** pojištění nastaví podle potřeb a také podle stáří auta. U nových a zánovních vozů se vyplatí rozšířené pojištění. Vyplatí se i sjednání havarijního pojištění. A u všech typů pojištění není na škodu sjednání asistenčních služeb. Některé pojišťovny mají asistenční služby v základní nabídce pojištění.

Pojištění odpovědnosti

Kromě jiných pojištění je třeba mít sjednáno pojištění odpovědnosti za škody zaměstnavateli. Finanční poradce vybere toto pojištění podle klientova zaměstnání. Cena pojištění odpovědnosti se zvyšuje s riziky, které zaměstnání klienta má. Co je však naprosto nejdůležitější, je procento spoluúčasti. Zde finanční poradce hledá pro klienta nejvýhodnější nabídky pojištění a ty pak přizpůsobí na míru klienta. Zvláště toto pojištění není vhodné sjednávat bez finančního poradce. Pojištění odpovědnosti je natolik rozdílné, že správný výběr uspoří na nákladech za pojištění a zároveň poskytne maximální možnou ochranu klienta při případných rizicích.

Do důchodu zajištěni

Důchodový věk je pro mnoho lidí velkým strašákem. S pomocí rad finančního poradce tomu tak vůbec nemusí být. Finanční poradce ukáže možnosti, které zajistí i v důchodu dostatek financí. Jednou z možností je penzijní připojištění. Jeho výhodou je, že dostanete od státu příspěvek, a můžete využít daňový odpočet. Pro penzijní připojištění platí, že čím dříve je sjednáno, tím lépe. S přibývajícím věkem je pak nutné spořit vyšší částku. Finanční poradci navíc doporučují i další možnosti, které důchodový věk zpříjemní a umožní neslevit z životního standardu.

Spoření již od narození

Spoření je možné zakládat kdykoli v průběhu života. Je možné ho skloubit i s jinými produkty. Například u dětí jde o kombinaci spoření a pojištění. Nabídka pojištění je sice široká, ale ne vždy výhodná. Ono současné zhodnocení spořených peněz není samo o sobě vysoké. Přesto se vyplatí spoření uzavřít. Finanční poradce umí najít takový typ spoření, který bude na míru přání klienta. Umí spoření zkombinovat i s dalšími produkty. Stejně tak umí zajistit, že spoření dostane ten, pro něhož bylo uzavřeno.

Investice umí finance zhodnotit

Investování volných financí je způsob, jak dosáhnout na své sny a splnit si nejedno přání. Bohužel samotné investování, ač vypadá jednoduše a na internetu existuje řada návodů, moc jednoduché není. Své volné finanční prostředky proto mnohem lépe zhodnotíte s využitím služeb finančního poradce. Ten má většinou přehled a ví, jak dosáhnout z investování maximálního zisku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14908 (rodina-finance.cz#23437)


Přidat komentář