Finanční poradce - Žatec, Most, Louny a okolí

Celá řada z nás se cítí až obtěžována, když nám zazvoní telefon či dokonce zvonek u dveří a za nimi jedinec, který nám nabízí nejrůznější a „zaručeně nejlepší“ produkty a služby. Nebo přijde domů maminka z porodnice a již se hlásí rozliční „pojišťováci“.

Není pak ani divu, že když uslyšíme, či nám někdo z našich známých doporučí finančního poradce, že se hned dopředu zatvrdíme a nekompromisně odpovíme, že nemáme zájem, aniž bychom si vyslechli naše možnosti a nabídku, se kterou daný poradce za námi přichází.

Finanční poradce - Žatec, Most, Louny-Miroslava Schneiderová

Služeb finančního poradce využijete nejen v případě, že nemáte vyřešenou Vaši životní situaci do budoucna. I v případě, že máte uzavřenou celou řadu produktů, od spoření, pojištění, po investice, nic za to nedáte, pokud se s finančním poradcem sejdete. Minimálním přínosem bude, dá-li se to tak říci, že poznáte jednoho z odborníků na finance. Povětšinou však taková nezávazná schůzka dopadne tak, že se s finančním poradcem sejdete i podruhé, kdy Vám již předloží na míru řešený návrh pro Vás samotné, včetně celé rodiny (manžela/ky, dětí).

Rádi byste dostali tip na některého z finančních poradců? Zaměříme-li se na Žatec, Most, Louny a okolí, pak zde najdeme certifikovanou finanční konzultantku, paní Miroslavu Schneiderovou. Na námi doporučeného poradce se můžete obrátit, budete-li potřebovat vyřešit stránku financování bydlení, penzijního připojištění, stavebního spoření, zajištění příjmu a rodiny, zajištění majetku, investic aj. Co se ukrývá pod jednotlivou nabídkou služeb, včetně informací o samotné finanční konzultantce, se můžete dočíst na webových stránkách, viz http://www.finance-schneiderova.cz. Paní Schneiderovou najdete na adrese Komenského alej 1110, 438 01 Žatec. Budete-li mít zájem se nezávazně sejít a projednat Vaše možnosti, pak si můžete sjednat schůzku na telefonním čísle +420 777 304 201. Pro Vaše dotazy, či dohodnutí si termínu schůzky, můžete využít také e-mailu info@finance-schneiderova.cz.

Uzavřené finanční produkty

Nenajde se snad žádná domácnost, kdy by její členové neměli například uzavřené životní pojištění, penzijní připojištění, pojištění domácnosti, pojištění auta, pojištění odpovědnosti, stavební spoření aj. jenže, teď jde o to, za jakých podmínek bylo konkrétní pojištění uzavřené, zda jste tehdy, před x lety obdrželi veškeré potřebné informace, zda spoříte takovou částku, která Vám přinese největší možné zhodnocení apod.

A jak již to tak bývá, to co mohlo být před nějakou dobou „ideální“ a výhodné, tak v současnosti již být nemusí. A není také výjimkou, že se najdou jedinci, kteří si uzavřeli například životní pojištění, ale pak se rozhodli ho třeba za čtyři roky zrušit. Ovšem, takový krok je pro ně značně nevýhodný. Konkrétně, pokud tak učinili, či v současnosti se najde nějaký jedinec, který tak zamýšlí učinit, přináší jen nevýhody. I když si totiž mohl ukládat na pojištění nemalé částky, nedostane zpátky ani úroky, výnosy, ale také ani samotné vklady. První roky se totiž „pouze“ spoří, a tak pokud by došlo ke zrušení pojištění, třeba z důvodu, že na tom zrovna nejsme právě finančně nejlépe (ztráta zaměstnání, dlouhodobá nemoc), tak jsou i jiné kroky, než pojištění zrušit.

Pohled na finančního poradce

A to se již pomalu dostáváme k finančnímu poradci a jeho nabízeným službám. Přeneseně „zavírat hned dveře“ před finančním poradcem, není pro nás tím nejideálnějším řešením. Ostatně, profesionálního a kvalitního finančního poradce poznáte i podle toho, že Vám u dveří bez předchozího ohlášení, tj. domluvy, nezazvoní.

Finančního poradce si buď vyhledáme a oslovíme sami, nebo se k němu dostaneme tím způsobem, že nám ho některý z našich známých, přátel doporučí. Finanční poradce není žádným pojišťovákem, jako takovým, i když z názvu to tak trochu vyplývá.

Profesionální** finanční poradce** také nebude ten, který by Vám hned po příchodu z porodnice zazvonil a nabízel Vám životní pojištění pro dítko. Samozřejmě, že Vás kontaktovat může, ovšem to se však již bude jednat o finančního poradce, se kterým spolupracujete, a zná Vaši momentální situaci.

Finanční poradce se může stát Vaším rodinným poradcem a rádcem přes finance. Ostatně to je další parametr, který odlišuje finančního poradce, kterému jde jen o uzavření produktů, od finančního poradce, který si klade za cíl, abyste měli uzavřené a nastavené pojištění, spoření aj. na míru. V neposlední řadě, služby profesionálního poradce nekončí tím, že s ním uzavřete** finanční produkt** a poradce za sebou zavře dveře a již o něm prakticky neuslyšíte. Naopak, kvalitní finanční poradce je tu pro Vás na dlouhé a dlouhé roky. Tím, jak se budou měnit Vaše možnosti, finance, apod., můžete s finančním poradcem uzpůsobovat i uzavřené produkty.

Finanční poradce „nekope“ za jednu společnost

To, co také odlišuje finančního poradce od „pojišťováka“ je to, že finanční poradce Vám nebude nabízet produkt pouze jedné společnosti, jednoho finančního, bankovního ústavu. Mohlo by se pak nabízet, že to samé nemusí vyloženě platit ani pro pojišťovacího poradce. Ten může uzavřít smlouvu o spolupráci s x společnostmi. Ano, může tomu tak být, ale je to spíše naprostá výjimka.

Finanční poradce může spolupracovat s širokým počtem společností, díky čemuž Vám může skutečně nabídnout ten nejvhodnější produkt. Nebudeme si nalhávat, že by finanční poradce byl placen jinak, než za uzavřené smlouvy. Ovšem rozdíl je v tom, že nemá důvodu Vám vychvalovat ten a ten produkt konkrétní, jediné společnosti. Finanční poradce povětšinou také pracuje na živnostenský list a právě na základě doporučení, tj. Vy zase můžete jeho služby, budete-li spokojeni, doporučit svým známým. Je tedy celkem pochopitelné, že kdyby finanční poradce nedělal svoji práci odpovědně, tak si doslova nevydělá ani na suchý chléb, jak se říká. Ono, může sice „v první vlně“ uzavřít určitý počet smluv, a to díky své výmluvnosti a šikovnosti. Jenže tato první vlna brzy pomine, respektive provize z uzavřených smluv se vyčerpají, a co naplat „jíst je potřeba každý den“.

První schůzka s finančním poradcem

Jak vypadá taková první schůzka s finančním poradcem? V prvé řadě, záleží na Vás, vzájemné domluvě, zda se schůzka uskuteční v kanceláři poradce, nebo u Vás doma.

První schůzka, ostatně ale i následující, jsou vedeny příjemnou formou povídání. Počítejte s tím, že se Vás poradce bude na první schůzce ptát. Je to z důvodu, aby zjistil o Vaší** finanční situaci** a možnostech co nejvíce informací. Pro první schůzku si také připravte smlouvy, nebo stačí kopie smluv. Poradce bude zajímat, které produkty máte uzavřené, jak dlouho, jakou částku vkládáte, u jaké společnosti apod. Na základě těchto údajů, ale také požadavcích, co budete požadovat, Vám finanční poradce připraví pro druhou schůzku již vyhotovený nástin finančního řešení.

Tak, jako se z psychologů stávají rodinní psychologové, tak nastala i doba, kdy se z finančních poradců stávají rodinní finanční poradci. Popustíte-li trochu uzdu Vaší fantazie, pak se s vlastním finančním poradcem budete cítit jako panovníci s rádcem. Ovšem v tomto případě rádce nebude sledovat jen a výhradně své zájmy a nebude si dávat bokem zlaťáky z Vaší pokladnice. S finančním poradcem a samozřejmě Vaší disciplínou se Vám nestane, že by došlo k tomu, že pokladnice bude prázdná. Finanční poradce Vám naopak pomůže vyřešit, jak vytvořit železnou rezervu, a to nejen pro případ případné pozdější krize, ale i pro seniorský věk.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14882 (rodina-finance.cz#23279)


Přidat komentář