Finanční poradce v oblasti pojištění - Bohumín, Havířov, Orlová a okolí

Hledáte nejvýhodnější pojištění pro vás, vaše děti či majetek? Nebo byste rádi investovali své peníze, ale nejste si jisti nabídkou produktů? Ať už máte jakékoliv přání nebo dotaz v oblasti pojištění, využijte služeb finančního poradenství.

Jak vybrat správného finančního poradce?

Možná se vás již někdy stalo, že vám volal finanční poradce s tím, že na vás získal telefonní číslo od toho a toho a chtěl se s vámi sejít s tím, že vám ušetří peníze. Zřejmě vám nabízel finanční poradenství. Ale proč čekat, až vás finanční poradce osloví, jestli se tak vůbec kdy stane? Vyhledejte si vy sami svého nejlepšího finančního poradce. S takovým poradcem máte jistotu, že budete mít perfektní přehled o svých financích, dokonce i když se vám to teď nemusí zdát, ušetříte spoustu peněz, za které si můžete pořídit cokoliv, po čem toužíte, nebo si můžete peníze schovat na horší časy. Finanční poradci, kteří se vám dovolají, zpravidla vám hned nabídnou, že za vámi přijedou kamkoliv budete chtít. Samozřejmě že je to pohodlná varianta. Komu by to nevyhovovalo? Ale přece jen je lepší toto stádium nechat až na takovou chvíli, kdy už si svého poradce skutečně vyberete. Proto, než narazíte na toho pravého, domluvte si schůzku u něj v kanceláři. Není dobré pro první schůzku volit různá zařízení, jako jsou kavárny, vinárny, atd. Než se za finančním poradcem vydáte, připravte si všechny vaše smlouvy, které bude dobrý poradce jistě potřebovat k vypracování finančního plánu. K tomu, aby váš poradce nějakou ze smluv rušil, museli by být opravdu špatné a nevýhodné. V případě, že si bude chtít finanční poradce smlouvy ponechat k jejich podrobnému pročtení a prozkoumání, nabídněte mu, ať si smlouvy okopíruje. Tuto možnost by vám však měl zpravidla nabídnout on sám.

Na co dbát při výběru finančního poradce?

Připravte se na to, že vám bude na první schůzce finanční poradce klást hodně otázek, samozřejmě i důvěrných. Musí totiž zjistit vaši aktuální finanční situaci, zjistit, kde máte uzavřené jaké smlouvy, zda máte dluhy, půjčky, úvěry, stejně jako to, jaké jsou vaše, případně i manželovi, příjmy, jaké jsou vaše měsíční výdaje, jaké máte plány, cíle, přání a sny, kterých byste chtěli dosáhnout a v jakém časovém horizontu byste je rádi realizovali. Také byste měli finančnímu poradci podepsat souhlas se shromažďováním osobním údajů. Na další schůzce vám již přednese finanční plán. V případě, že byste plánu nerozuměli, i když jen zčásti, ptejte se na detaily, proč to tak je, co se tím myslí, apod. Smlouvy podepisujte až tehdy, pokud jim opravnu budete rozumět a chápat jejich smysl.

Musíte si uvědomit, že poradce, které si nakonec vyberete, budete vídat přinejmenším jedenkrát za rok. Proto jistě dejte i na celkový dojem, jak na vás působí, zda je příjemný a zda je vám sympatický. Měl by vám zkrátka lidsky vyhovovat. Zřejmě by se vám nechtělo stýkat se s osobou, která je vám protivná a u které máte pocit, že čím dřív odejde, tím líp.

Spoření pro vaše děti

Pokud máte děti, nebo je plánujete, jistě víte, jak moc je pro vás důležité zajistit je po finanční stránce do budoucna. Přesto že je rodičovská dovolená placena bídně a častokrát lidé kalkulují, jak pořídit potřebné věci tak, aby do dalšího rodičovského příspěvku vyšli, existují různé formy spoření nabízené finančními institucemi, které vás až tolik finančně nezatíží. Mezi ty jednodušší patří různé formy vkladů, z těch složitějších můžete využít podílové fondy nebo investiční či kapitálové pojištění. K tradičním produktům se řadí vkladní knížky. Vzhledem k naplnění zájmů dítěte ovšem některé banky rodičům omezují přístup k naspořeným financím a to až do 15 nebo 18 let věku dítěte. S podobnými omezeními se můžete setkat i u spořicích účtů, které jsou založené ve prospěch nezletilých. Na druhou stranu však tyto produkty nabízejí různá zvýhodnění, která mají zase rodiče motivovat ke spoření pro své děti. Dle současných předpisů můžou svému dítěti založit vkladní knížku jedině jeho rodiče, a k tomuto kroku potřebují jeho rodný list. Velmi dobrý produktem pro spoření dětem jsou také stavební spoření, které můžete po pěti nebo šesti letech dokola obnovovat a vzhledem k tomu, že se na stavební spoření vztahuje státní podpora, můžete finance zhodnotit, navíc při velmi nízkém riziku**. Spořit pro děti** se dá také v rámci otevřených podílových fondů a z dlouhodobého hlediska, čímž se rozumí spoření minimálně 5 a více let, je možné získat podstatně lepšího hodnocení než u jiných běžných vkladů. Dětem můžete také uzavřít životní pojištění. Zde se již nejedná o pouhé spoření, ale můžete jím vaše dítě zajistit i pro případ smrti nebo invalidity jedno nebo obou rodičů, dítě je díky takovému produktu i úrazově pojištěné a toto pojištění s sebou nese i další výhody.

Sami vidíte, že možností, jak zaopatřit své děti do budoucna, je opravdu hodně. Která je však pro vás ta nejlepší a nejvýhodnější, která bude přesně splňovat vaše požadavky, vám dopodrobna vysvětlí váš finanční poradce, který má veškerých produktech potřebné znalosti a který na základě finančního plánu vyhodnotí, co je pro vás nejvíce žádoucí.

Jak investovat své peníze

Jak nejvhodněji investovat své peníze, je otázka složitá a nabízí se na ni celá řada odpovědí. Na takovém rozhodnutí se podílí nejen rozum, ale také emoce. Záleží jen na vás, o jaké zúročení svým vkladem usilujete a jaké riziko jste ochotni podstoupit. Veškeré varianty zhodnocování vašich financí mají své pro a proti. Finanční poradce vám nabídne veškeré možnosti investic, vysvětlí vám jak jejich výhody, tak i nevýhod a už je jen na vás, co je pro vás, z vašeho pohledu, nevhodnější.

Pojištění osob

Zřejmě vám nemusíme říkat, že život s sebou nese celou řadu nečekaných událostí, od vyhazovu z práce, onemocnění, vážných úrazů až dokonce po úmrtí. Jestliže chcete sebe, ale i své blízké ochránit před těmito nepříjemnými zvraty osudu, můžete si sjednat odpovídající pojištění. Cílem pojištění osob je poskytnutí ochrany pojištěného před nahodilými událostmi. Můžete si pojistit ochranu zdraví před možnými riziky jako je úraz, smrt, nemoc, odpovědnost za škody, které vám budou způsobené třetími osobami, ztráta příjmu, atd. Vybírat můžete ze životního pojištění, úrazového pojištění, veřejného zdravotního pojištění, soukromého zdravotního pojištění, cestovního pojištění, atd. Zeptejte se finančního poradce, které pojištění by vám doporučil, neboť je potřeba, aby pojištění, které uzavřete, splnilo svůj účel.

Sjednání hypotéky, pojištění domácnosti

Chtěli byste** bydlet ve svém? Nechcete platit nájem, kdy své peníze měsíčně dáváte pryč, ale v podstatě z nich fyzicky nic nemáte, nic není Vaše? Chtěli byste si raději sjednat hypotéku**, kdy už jsou odkládané peníze jistotou toho, že s každou splátkou jste blíž a blíž svému vlastnímu bydlení? Finanční poradce Vám pomůže vybrat nejvhodnější hypotéku. Nevrhejte se zbrkle do něčeho, o čem pořádně nemáte zjištěny všechny informace. Vše si s poradcem rozpočítejte a rozplánujte. S vlastním bydlením souvisí i pojištění domácnosti.

Založení spořícího účtu

Víte, že Vám po každí výplatě ještě nějaké peníze zbudou a chcete si je** spořit? Necháváte je na běžném účtě? Spořit peníze** na běžném účtě je asi to nejhorší, co můžete udělat. To Vám řekne každý finanční odborník. Na běžném účtě nejsou peníze nijak zhodnoceny, ba právě naopak může jejich hodnota časem klesat. Projděte si nabídky nejrůznějších finančních společností a jejich nabídky úroků na spořicích účtech.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14893 (rodina-finance.cz#23307)


Přidat komentář