Finanční poradce - Uherské Hradiště a okolí

Co Vám říká profese finanční poradce? Představujete si někoho, kdo Vám nutí svojí hovorností zaručeně výhodný finanční produkt? Snad každý z nás se setkal s tím, že zazvonil zvonek u dveří a za nimi stál „kdosi“ v obleku s kufříkem v ruce.

Jaká byla Vaše reakce? Možná, když se Vám toto stalo, jednou, dvakrát, tak jste vyslechli dotyčného nabídku. Ovšem, s tím, jak vzrůstá počet profesí typu obchodní zástupce, pojišťovací poradce apod., je celkem i logické, že zvonek u dveří se může rozeznít stále častěji. Takže je i pochopitelné, že pak po otevření dveří rovnou řeknete, že nemáte o nic zájem a dveře opět zavřete, aniž byste si vyslechli, s čím daný jedinec za Vámi přichází.

Vaše nechuť může být ještě podpořena občasným zastavováním jedinců, kteří provádí rozličné marketingové průzkumy. A poté, když Vám do toho ještě zazvoní osobní mobil a „na druhé straně“ se ozve také průzkum trhu či nabídka půjčky apod., pak může být Vaše trpělivost u konce.

Finanční poradce - Uherské Hradiště a okolí

Ten, kdo žádal o hypotéku, uzavření stavebního spoření aj., se musel osobně dostavit do konkrétního finančního institutu. A tam musel nějakou dobu čekat, než se mu někdo mohl věnovat, pak dokladování, papírování aj. Kdo z nás však má času nazbyt.

Obrátíte-li se na finančního poradce, tak ten Vám nejen přinese potřebné dokumenty až domů. Podrobně Vám sdělí podmínky uzavření, zodpoví Vaše dotazy, předloží Vám ten pro Vás nejvhodnější a nejvýhodnější finanční plán. Za nezávaznou konzultační schůzku de facto nic nedáte. Je zcela na každém z nás, jak se postavíme k naší finanční situaci, a postaráme se nejen o současnost, ale také o budoucnost naší a našich dětí.

Neznáte-li ve Vašem okolí žádného z** profesionálních finančních poradců** a bydlíte v Uherském Hradišti a okolí, pak Vám můžeme dát tip.

Nelehká úloha finančního poradce Uherské Hradiště

A pak se může jednoho dne stát, že Vás bude kontaktovat finanční poradce, který na Vás dostal kontakt od Vašich známých, přátel. A co uděláte Vy? Také mu rovnou zavěsíte, aniž byste mu dali možnost Vám sdělit, proč Vám vlastně volá?

Je celkem pochopitelné, že v dnešní „dravé“ době, době, kdy není zrovna jednoduché najít zaměstnání, je mnohem více obchodních zástupců, pojišťovacích poradců a obdobných profesí, jejichž úkolem je zaujmout a „přivést“ potenciální klienta do firmy, či s ním uzavřít obchod, produkt.

Na jednu stranu utrácíme, na druhou stranu však i šetříme, a tak se samotné firmy, podnikatelé, finanční instituty aj., musí snažit najít jinou cestu, jak klienty oslovit a přesvědčit. Proto ty telefonáty, proto to zvonění u dveří a oslovování na ulicích, v obchodech apod.

Ne všichni však mají za cíl „Vás“ jako potenciálního klienta ulovit za každou cenu a udělat pro ně výhodný obchod. Samozřejmě, že daní jedinci nejsou „charitou“ a sami si musí vydělat na každodenní chléb, takže i oni mají za uzavření obchodu provizi, peníze. Ovšem, rozdíl mezi nimi a těmi druhými je v tom, že jim jde o Vaši spokojenost. Nejde jim jen o tzv. udělání čárky, kdy po uzavření obchodu, se za nimi zavřou navždy dveře a Vy je neuvidíte, i když třeba budete mít později potřebu dotazů, vysvětlení apod. A právě mezi ty, kteří se starají o spokojenost svých klientů, patří i finanční poradci.

Představení finančního poradce Uherské Hradiště

Dostali jsme se tedy k finančnímu poradci jako takovému. Kdo je finančním poradcem a co nám může vlastně nabídnout?

Za finančním poradcem se ukrývá jednak** pojišťovací** poradce, ale také současně investiční poradce a** hypoteční** poradce. Jednou z výhod finančního poradce je to, že zaštiťuje komplexnost Vašich financí, tj. nespecializuje se pouze a jen na pojištění, či spoření, nebo hypotéky, či investice. Finanční poradce tak v podstatě je 4v1. Nemusíte zvlášť oslovovat pracovníka, který má na starosti životní pojištění, penzijní připojištění, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti, pracovníka, který se zabývá hypotékami, pracovníka, který se specializuje na investování peněz a pracovníka, který má v malíku hypoteční úvěry.

U profesionálního finančního poradce Uherské Hradiště se také nesetkáte s tím, že by za Vámi již na první schůzce přišel s efektním řešením. V případě, že by tomu tak skutečně bylo, tak je to buď génius, vidí do budoucnosti, nebo, co se spíše nabízí, mu bohužel jde jen o uzavření obchodu, bez ohledu na to, jaké jsou Vaše potřeby, možnosti a požadavky.

Finanční poradce pracuje zcela jinak, tedy ten profesionální.

Práce finančního poradce Uherské Hradiště

Práce** finančního poradce** začíná první nezávaznou konzultační schůzkou a nekončí schůzkou, na které podepíšete případné uzavření dohodnutých smluv. Finanční poradce, budete-li spokojeni s jeho službami, se může stát Vaším rodinným finančním poradcem, a to na tak dlouhou dobu, jak jen Vy sami budete chtít.

Schůzky s finančním poradcem Uherské Hradiště

První, nezávazná konzultační** schůzka s finančním poradcem** probíhá buď u Vás doma, a to v čase, který Vám vyhovuje. Schůzka však také může proběhnout v kanceláři finančního poradce, nebo v klidné restauraci apod. Vše záleží na vzájemné domluvě.

První konzultační schůzka s finančním poradcem Uherské Hradiště

Co se uskuteční na první schůzce, co na ní bude probíráno? Tak především se Vám finanční poradce představí, respektive Vám sdělí, co je smyslem jeho práce, s jakými službami za Vámi přichází. To, aby Vám finanční poradce mohl připravit nástin finančního plánu, a to uzpůsobený přímo Vám na míru, bude od Vás potřebovat některé údaje.

Především se bude zajímat o to, jaké finanční produkty máte v současnosti uzavřené (životní pojištění, penzijní připojištění, pojištění domácnosti, pojištění odpovědnosti, stavební spoření, aj.). Málokdo z nás má v hlavě údaje o uzavřených produktech. Ne tak ani o tom, jaké produkty máme sjednané, ale na jakou částku, na jak dlouhou dobu apod. A tak bude vůbec nejlepší, když si pro první schůzku připravíte jednotlivé smlouvy. Finanční poradce z nich vyčte pro něj potřebné údaje. Jsou to vlastně údaje, které jsme již vzpomenuli. Nemusíte se však bát o Vaše smlouvy. Poradci Uherské Hradiště totiž bude stačit, když si dané údaje pouze vypíše. Nepotřebuje samotné smlouvy, či jejich kopie. Přeci jen se jedná o důležité dokumenty a pro Vás je zatím finanční poradce stále cizí, neznámou osobou.

Na první schůzce také poradci sdělíte, co byste chtěli „ošetřit“.

Každý z nás má jiné potřeby a požadavky - Uherské Hradiště

Někdo potřebuje kompletně zrevidovat dosud uzavřené produkty. Jiný by rád sjednotil jednotlivé, postupně uzavřené produkty, pod jeden. Dalšímu se narodil potomek a dosud ještě nemá pro něj uzavřené pojištění apod.

Finanční poradce Uherské Hradiště Vás také seznámí s tím, jaká výše částky by byla ideální, abyste si spořili tzv. pro strýčka příhodu a pro penzi, abyste byli zajištění pro případ ztráty zaměstnání, dlouhodobé nemoci a při odchodu do důchodu.

A v neposlední řadě bude finančního poradce zajímat, kolik si zhruba vyděláváte, jaká výše částky tvoří výdaje (potraviny, běžné věci, spoření apod.) a kolik si můžete spořit. Pro finančního poradce je důležité vědět, jak na tom jste finančně, co do příjmů a výdajů, aby Vám mohl přesně nadefinovat budoucí finanční plán.

Druhá schůzka s finančním poradcem Uherské Hradiště

Budete-li souhlasit a první schůzka Vás přesvědčí, pak proběhne druhá schůzka, zhruba za týden, kdy Vám již finanční poradce představí nástin vyhotoveného finančního plánu. Nástin říkáme záměrně, protože se de facto stále jedná o nezávaznou konzultační schůzku, to v prvé řadě. A v druhé řadě, můžete onen nástin připomínkovat, dotazovat apod.

Dojde-li k odsouhlasení finančního plánu, pak nic nebrání tomu, aby došlo na třetí schůzku, na které Vám finanční poradce předloží smlouvy k uzavření konkrétního produktu.

Schůzek s finančním poradcem Uherské Hradiště, nemusí být jen výše stanovený počet, než dojde k případnému uzavření smlouvy. Jak jsme již předestřeli, finančnímu poradci jde v prvé řadě o to, aby Vám stanovený finanční plán naprosto vyhovoval. A i když dojde k uzavření, podpisu smluv, pak to neznamená, že Vašeho finančního poradce vidíte naposledy.

Finanční situace každého z nás se v průběhu života mění. A tak je důležité, aby finanční plán (spoření, finanční rezervy, investice, pojištění) byl „živý“ a „nespal“. A tak, záleží i tak trochu na Vás, zda poradce opětovně budete kontaktovat, když například přijdete o zaměstnání, či naopak bude Váš výdělek vyšší apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14884 (rodina-finance.cz#23282)


Přidat komentář