Finanční poradce - Stříbro, Tachov a okolí

Pokud se chcete naučit nakládat s vašimi rodinnými financemi efektivně a navíc vylepšit rodinný rozpočet o pasivní příjmy, je na čase oslovit zkušeného finančního poradce, který sestaví vaše portfolio tak, aby pracovalo k vašemu užitku.

Jak využijete služby finančních poradců?

Každá domácnost, ať už se jedná o několikačlennou rodinu či jednotlivce, potřebuje řešit zásadní záležitosti souvisejícími s financemi. Vezměme si například mladou rodinu, kdy oba partneři začali vydělávat peníze, potřebují vybudovat domov a založit rodinu. Málokdo má k dispozici takovou hotovost, že okamžitě může koupit či postavit nemovitost. Na pořízení bytu nebo rodinného domu se proto lidé často musí zadlužit. Zažádají si o hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření, případně překlenovací úvěr. Bankovní ústavy nabízejí množství různých úvěrů, kdy každý je vhodný pro jinou příležitost. Poznáte, který je ideální právě pro vaši situaci? Umíte si nabídky jednotlivých bank srovnat? Měli byste vědět, že ne vždy jde pouze o výši úrokové sazby. Dále je třeba sledovat roční průměrnou sazbu nákladů, poplatky za vyřízení úvěru, případné sankce při nestandardním splácení půjčky atd.

Právě finanční poradce veškeré nabídky na trhu sleduje, má o nich přehled a také má správné informace. Např. o tom, kdy která banka nabízí určité zvýhodnění, které by se vám zrovna mohlo hodit. Také má zkušenosti s vyjednáváním s bankovními úředníky a může vám vyjednat nižší úrokovou sazbu, což oceníte během spousty let splácení hypotéky, protože značně ušetříte. Pořízení bydlení se samozřejmě netýká jen mladé rodiny, ale v podstatě lidí všeho věku. Další situace je příchod dítěte na svět, což je radostná a šťastná událost. Lidé se ale poté začínají na svoji vlastní budoucnost a na budoucnost dětí dívat jinýma očima. Své blízké chtějí ochránit pro případy, že se v budoucnu mohou přihodit nepříjemné události, které by měly negativní dopad na kvalitu a úroveň životního standardu celé rodiny. Proto je třeba pojistit sebe, svoji pracovní sílu, ale také svůj majetek, nemovitost, kterou byste v případě škodné události nedokázali okamžitě nahradit bez existence pojistky či jiných zdrojů.

Proč si pojišťovat majetek?

Pojištění majetku si sjednáváte proto, abyste se pojistili proti riziku loupeže nebo zničení takového vašeho majetku, který nutně potřebujete pro bydlení a obvyklý provoz domácnosti. Je to majetek, který byste byli nuceni co nejdříve nahradit, pokud by k oněm rizikovým událostem opravdu došlo, například po nevítané návštěvě zloděje či v případě živelné pohromy. Ne každý má v zásobě okamžitě po ruce tolik finančních prostředků a různých možností, jak peníze získat, aby ihned mohl opravit dům po vytopení, poničenou střechu a rozbořené zdi po vichřici atd. Pokud má ale člověk sjednán správný druh pojištění, finanční náhrada od pojišťovny je rychlá a můžete se co nejdříve pustit do oprav a odstraňování následků nešťastných událostí. V rámci pojištění majetku mluvíme o pojištění domácnosti a o pojištění nemovitosti.

Pojištění domácnosti

Předmětem pojištění domácnosti jsou věci nebo zařízení, které trvale a dlouhodobě v domácnosti využíváte, nebo také na chalupě, chatě, zkrátka rekreačním objektu, kdy tuto domácnost využíváte přechodně. Pojistná smlouva obsahuje adresu pojištěné domácnost s popisem uzamykatelných prostor, které k domácnosti patří. Součástí pojištění domácnosti může být pojištění garáže a souboru jejího zařízení. U určitých věcí je ale výše pojistného plnění limitovaná. Týká se to napřed televize, prostředků výpočetní techniky, hudebních nástrojů, jízdních kol a dalších. Na veškeré detailní podmínky vás upozorní váš finanční poradce, který vám pojistku přímo sjedná. Upozorní vás na rizika, proti kterým byste se zejména měli pojistit a naopak proti kterým nemusíte.

Potřebujete úvěr nebo půjčku?

Je rozdíl mezi úvěrem a půjčkou? Mnoho lidí neví, že ano. Úvěr si půjčujete pro konkrétní účel, financujete tím určitý záměr a váš finanční ústav obvykle úvěr poukáže přímo na účet vašeho dodavatele, od kterého si věc pořizujete. Takže půjčené peníze ani neprochází vaším bankovním kontem. Splátky úvěru a úroky si banka samozřejmě z vašeho účtu inkasuje. Naproti tomu finanční půjčka nebývá účelová, prostě si půjčíte určitý peněžní obnos, který si použijete na cokoli, co budete chtít.

V každém případě je na trhu nepřeberné množství spotřebitelských úvěr a půjček, které nabízejí nejrůznější finanční instituce. Vhodný typ úvěru s co nejnižším úrokovým zatížením a ideální dobou splatnosti vám dokáže vybrat finanční poradce. Úvěr vám vyřídí rychleji, než byste si ho vyřídili sami, postará se o dodání veškerých dokumentů a potvrzení, které po vás bude banka požadovat. Nemusíte prohledávat nabídky všech bank a zkoumat letáčky, které jsou stejně jenom reklama. Nechte si poradit zkušeným finančním poradcem a nenaletíte.

Financování bydlení hypotékou

Hypoteční úvěry jsou úvěry zajištěné nemovitostí. Oproti spotřebitelským úvěrům banky nabízejí podstatně nižší úrokové sazby, kterou souvisejí s velmi dlouhou dobou splatnosti (až desítek let) a kvalitním zajištěním. Pojištění neschopnosti splácet úvěr je dnes samozřejmostí, nikdo nechce přijít o střechu nad hlavou, zvláště když ji ještě nemá zaplacenou. Klasické hypotéky jsou účelově vázané na nákup určité nemovitosti. Americké hypotéky jsou takzvaně na cokoli, akorát jsou zastaveny nemovitostí. Dnes už lze hypotékou financovat i pořízení členského podílu do bytového družstva, nebo rekonstrukci nájemního bytu, který je ve vlastnictví obce.

Vyřizování hypotéky je zdlouhavá záležitost, navíc musíte dokládat stohy potvrzení, vyplnit spoustu formulářů a hlavně jsou tu stálé návštěvy bankovního ústavu, se kterým vše konzultujete. Když ale oslovíte finančního poradce, vše vám usnadní, vyřídí, co bude v jeho silách a ušetří vám čas i peníze.

Spořit a investovat může každý

Myslet na zadní vrátka bychom měli všichni. Znamená to, že bychom si měli tvořit finanční rezervu, která nám pokryje buď nahodilé neočekávané události, nebo konkrétní nákup věci, po které toužíte a na kterou si chcete naspořit. Vhodný systém spoření od využití životního pojištění přes stavební spoření, kolektivní investování či obchodování na burze vám doporučí a vše vás naučí finanční poradce. Není proto třeba číst reklamní příručky či absolvovat drahé školicí kurzy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14871 (rodina-finance.cz#23261)


Přidat komentář