Finanční poradce - Praha 5, 6, 7, 8

Potřebujete-li požádat o spotřebitelský úvěr, hypotéku, chtěli byste si založit pojištění a mít rak rodinu a majetek zabezpečený, obraťte se na finančního poradce. Pomůže vám více, než si dovedete představit.

Finanční poradce

Najít kvalifikovaného finančního poradce není jednoduché. Máte-li k finančním poradcům obecně nedůvěru, nebo jste prošli špatnou zkušeností, je to bohužel škoda. Finanční poradce vám totiž může pomoci ve všech situacích, kdy potřebujete řešit finance.

Proč využívat služeb finančních poradců?

Finanční záležitosti řeší každá domácnost, každá rodina a to v podstatě neustále. V průběhu času se mění situace a potřeby rodiny a vždy je třeba vyřešit vše hlavně po finanční stránce. Každá rodina má podobné starosti a přece nejsou stejné. Máte například mladé sousedy, kterým se právě narodilo miminko. Jistě si museli nějakým způsobem pořídit bydlení, které musí splácet. Dále myslí na budoucnost svého miminka, potřebují se tedy pojistit pro veškeré možné budoucí situace, které rodinu ochrání, pojistí si zdraví dítěte, začnou mu spořit na studia a šetřit na výbavu. Naproti tomu vy sami například potřebujete financovat koupi podobné nemovitosti, přesto je vaše situace jiná a vyžaduje jiné řešení. Proč je tomu tak? Určitě jste jiného věku, máte rozdílné příjmy a výdaje, vyživujete jiný počet osob. Který úvěr je výhodný pro vaše sousedy, nebude stejně výhodný pro vás.

Jak na vyřízení hypotečního úvěru

Právě proto, že situace každé rodiny je velmi individuální, je třeba hledat řešení šité na míru právě vám. Na trhu vám bankovní instituce nabízejí nesčetně druhů úvěrů, který si ale máte vybrat? A máte vůbec čas na to, všechno prostudovat a obvolat si jednotlivé banky, aby vám zodpověděly vaše dotazy? A na co se vlastně máte ptát? Pokud byste se hledání nejvýhodnějšího úvěru chtěli věnovat poctivě, museli byste si dát dohromady jednotlivé nabídky různých peněžních ústavů a srovnat je mezi sebou. Srovnat úrokové podmínky, sankční podmínky, poplatky za vyřízení žádosti o úvěr, poplatky za vedení účtů, další poplatky za ocenění nemovitosti atd. Podstatných kritérií je opravdu hodně.

Abyste se tímto vším nemuseli zabývat a dělat si z toho těžkou hlavu a stresovat se, máte možnost, jak se tomu vyhnout. Potřebujete jen oslovit toho správného finančního poradce, který onu detailní a nudnou práci odvede za vás. Finanční poradce má totiž přehled o veškerých nabídkách finančních a úvěrových produktů na trhu. Dokáže je srovnat, ví, kdy banky nabízejí speciální akce pro klienty atd. Žádost za vás zpracuje, zašle veškeré dokumenty na patřičná místa. Také vám může díky svým kontaktům a zkušenostem vyjednat i výhodnější úrokové podmínky. Ušetřené peníze na úrocích jsou už pádným důvodem proto, nechat si odborně poradit, co říkáte?

Pojištění majetku a života je základ

Proč byste si měli pojistit svůj majetek? Odpověď je jednoduchá. V případě ztráty nebo zničení majetku ho budete potřebovat nahradit. Máte tolik finančních prostředků na to, abyste si postavili nový dům a dokázali splácet hypotéku na ten zničený? Aby případné ztráty ze zničení majetku nebyly tak bolestné, je potřeba** majetek pojistit**.

Majetek si pojišťujeme proti riziku loupeže nebo zničení. Jedná se o takový majetek, který potřebujeme pro bydlení a běžný provoz domácnosti, který bychom v případě jeho ztráty potřebovali co nejdříve nahradit. Bohužel, jistě znáte v okolí někoho, kdo byl vyloupen, pokud se to nestalo přímo vám. V televizi slýcháte o živelných pohromách, které zničily mnoha rodinám vlastní dům. Takové nešťastné události nemůžete zabránit. Pokud jste si ale prozřetelně sjednali správný druh pojištění, dostanete rychle finanční náhradu od pojišťovny a můžete se okamžitě pustit do oprav a odstraňování následku škodní události. Představme si nyní pojištění domácnosti.

Pojištění domácnosti

V rámci pojištění domácnosti si pojišťujete věci a předměty, které jsou pro vás důležité, drahé a potřebné. Je to například zařízení, které trvale a dlouhodobě využíváte. Můžete si pojistit vybavení vašeho rekreačního objektu. Pojistná smlouva vždy obsahuje adresu pojištěné domácnosti a popis veškerých uzamykatelných prostor, které k domácnosti náleží. Váš finanční a pojišťovací poradce vám doporučí, co přesně a na jakou hodnotu byste si měli pojistit. Upozorní vás na fakt, že za všechny věci nemusíte dostat stoprocentní odškodnění. Mezi tyto výjimky se řadí například televize, hudební nástroje, prostředky výpočetní techniky, jízdní kola aj. Pamatujte na to, že krádeži těchto vašich drahocenných věcí můžete zabránit, nebo ji zloději patřičně ztížit. Domácnost a všechny prostory k ní náležející musíte pečlivě uzamykat, nejlépe bezpečnostním zámkem. Když domácnost opouštíte, měli byste zkontrolovat uzavření oken, zamčení branky, jednoduše se postarat o veškeré možné zabezpečení. Pokud necháte zloději cestu k loupení volnou a bez překážek, nedočkáte se pak náhrady od pojišťovny.

Životní pojištění

Pojištění osob patří též mezi základy, na kterých by měla rodina stavět. Zejména živitel rodiny, na jehož příjmu je rodina závislá, by měl mít uzavřenou kvalitní pojistku na odpovídající částku. Nepříjemné či tragické události mohou nastat kdykoli a mohou se stát komukoli. Dopředu nevíte, kdy se co stane, můžete se alespoň na některé situace připravit. Může se stát, že živitel rodiny přijde dočasně o práci. Že vám poklesne příjem z důvodu například dlouhodobého léčení nemoci nebo zdravotního stavu po úrazu. K tomu, abyste si vy a vaši blízcí udrželi váš obvyklý životní standard, vám pomůže plnění z úrazového pojištění, životního pojištění atd. Veškerá specifika a výhody jednotlivých druhů pojištění osob vám vysvětlí váš finanční poradce. Doporučí výši pojistného krytí na jednotlivá rizika. Potom již budete připraveni v podstatě na cokoli. Životní pojištění navíc představuje i zajímavý spořicí produkt co se týká zhodnocování finančních prostředků.

Penzijní připojištění

Neméně důležitým produktem je penzijní připojištění. Zejména mladší ročníky se dnes ani nedozví, zda jim stát alespoň něco málo přispěje, až budou penzisté. Nevíme, v jakém budeme zdravotním stavu a kondici, víme ale, že nás stoprocentně čeká pokles příjmu. To bohužel s sebou nese pokles životní úrovně. Budeme muset hradit výdaje na bydlení, stravu a ošacení, avšak výdaje za léky zřejmě ve vyšším věku vzrostou. Připravte se na tuto situaci, ať už jste mladí, či máte předdůchodový věk. Penzijní připojištění je spořicí nástroj, který nabízí daňové a jiné výhody. Nechte si proto vysvětlit detaily vaším finančním poradcem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14889 (rodina-finance.cz#23292)


Přidat komentář