Finanční poradce - Praha 1, 2, 3

Pokud chcete mít kompletní přehled o svých penězích a být přesně informováni o tom, jaké produkty uzavíráte, které jsou pro vás nejvýhodnější a kam že to vlastně všechny vaše peníze odcházejí, je nutné mít dobrého finančního poradce.

Jak si vybrat správného finančního poradce?

Velmi užitečné se jeví nechat si ohledně našich financí poradit od odborníka. Je to přínosné a takové cenné rady nám mohou ušetřit tisíce korun měsíčně. Kdo by o to nestál? Je však potřeba narazit na dobrého finančního poradce, kterému půjde opravdu o vaše dobro a nebude vás nutit do věcí, které by ve finále byly výhodně pouze pro něj. Pokud jste již finančního poradce oslovili, důležitou roli hraje i místo první schůzky, kde se setkáte. Rozhodně se nesetkávejte tam, kde byste se cítili nepříjemně nebo kde to vůbec neznáte. Můžete se sejít jak u vás doma, tak například v restauraci. Ovšem domů je lepší si zvát a skutečně toho poradce, kterého si z vámi oslovených vyberete pro dlouhodobou spolupráci.

Finančního poradce můžete také navštívit na jeho pracovišti. Před samotnou schůzkou si projděte vaše smlouvy a podívejte se, kam vlastně posíláte peníze, na co a v jakých výších. Je to z toho důvodu, abyste byli připraveni na otázky, které vám finanční poradce jistě bude klást, aby si udělal představu o vaší finanční situaci. Ze seznamovací schůzky byste jistě neměli odcházet s vyřešenými financemi, to opravdu ne. Spíš se bude jednat o teoretické povídání, poradce by mělo zajímat to, jak hospodaříte s financemi, jaké produkty máte uzavřené, a jaké máte plány do budoucna. Již na první schůzce by měl zjistit všechny potřebné informace a údaje, které mu poslouží k sestavení vašeho finančního plánu.

První schůzka s finančním poradcem

První schůzka je taková informativní a opravdu čistě seznamovací. Jestliže by při první schůzce došlo na situaci, kdy by se vás finanční poradce snažil přesvědčit o zrušení vašich stávajících smluv, aniž by je podrobně zkoumal a porovnával je s jinými řešeními, dejte od něj raději ruce pryč. Stejně tak je nemístné, pokud vám bude poradce navrhovat na první schůzce možnost uzavření nových smluv, které má již dopředu připravené. Pokud finanční poradce nezná všechny detaily vaší situace, není možné, aby vám navrhoval a nabízel jakékoliv produkty. Dobrý finanční poradce není ani ten, který vás bude na první schůzce žádat, abyste mu poskytly kontakty na vaše blízké, kamarády a známé a abyste ho doporučili dále. Raději v takových případech hledejte finančního poradce jiného.

Finanční poradce - Roman Podstránský

My vám správného finančního poradce velmi rádi představujeme. Není jím nikdo jiný než pan Roman Podstránský, jehož pole působnosti je Praha 1, 2, 3. Finanční poradce Podstránský vyniká svými zkušenostmi a také počtem naprosto spokojených klientů, kterým dokázal výrazně zlepšit jejich finanční situaci. Pan Roman Podstránský se v rámci svého finančního poradenství zabývá mimo jiné oblastí úvěrů, pojištění, hypoték a investování. Veškeré služby nabízí až po důkladném vypracování individuálního plánu, který je dělaný přímo vám na míru. Na pana Romana Podstránského se můžete spolehnout a také si můžete být jisti, že udělá maximum pro to, abyste si splnili své sny a dosáhli svých cílů. Jste-li z Prahy a hledáte spolehlivého a kvalitního finančního poradce, můžete panu Romanu Podstránskému zavolat na telefonní číslo, které je: +420 721 969 783 nebo mu poslat email na adresu: roman.podstransky@awdcr.cz.

Jak poznat špatného finančního poradce?

Finanční poradce, který vás nepustí ke slovu a mluví a mluví, zřejmě nebude to pravé ořechové. Je totiž nezbytné, abyste k vaší situaci, vašim přáním a cílům mluvili hlavně vy a finanční poradce řádně naslouchal. Dobrý finanční poradce není ani ten, který vám začne nabízet finanční produkty bez toho, aniž by se dopodrobna seznámil s vaší finanční situací a s vašimi potřebami. Jen špatný finanční poradce žádá během první schůzky o doporučení svým známým a o kontakty na ně, aby jim mohl zavolat a nabízet své služby. Stejně tak se obraťte po jiném poradci, pokud se vám vámi zvolený zdráhá vysvětlit navrhované postupy nebo odmítá nést zodpovědnost za rady, které vám poskytuje a doporučuje. Můžete se dokonce setkat s takovým finančním poradcem, který bez toho, aniž by porovnal ztráty, náklady a výnosy, navrhl zrušení stávajícího produktu. A stejně podezřelé bude, když vám bude poradce nabízet produkty s neobvykle vysokým ziskem.

Jakou si vybrat hypotéku?

Hypotéka, pro kterou se rozhodnete, by měla být ušitá přímo vám na míru. Zejména by měla zohledňovat vaše potřeby, možnosti a přání. V současné době existuje velké množství hypoték, proto jistě najdete tu, která by výše požadované splňovala. Samozřejmě vám s výběrem nejlépe poradí schopný finanční poradce. Než si hypotéku vyberete, vždy pečlivě zvažte všechny vaše příjmy, výdaje, priority a plány do budoucna. V okamžiku, kdy končí fixační doba hypotéky, tedy v době, kdy dochází ke změně úrokové sazby hypotéky, je téměř ve všech hypotečních bankách možné učinit mimořádnou splátku. Pokud tedy v určité době očekáváte příjem nějakých financí, ať už např. tím, že vám končí stavební spoření, nebo že prodáte nemovitost nebo nějaké peníze zdědíte, je lepší zvolit si fixaci krátkou.

Jestliže již teď víte, že v budoucnu budou vaše výdaje vyšší, než jsou teď, je možné zvolit tzv. degresivní splácení, které znamená to, že finanční zatížení bude soustředěno zpravidla na začátek a vůbec počáteční dobu splácení hypotečního úvěru a ke konci úvěrových splátek se již bude snižovat. U tohoto typu hypotéky je možné dobu splatnosti prodloužit až dokonce na 40 let, ale je nutné, aby hypotéka byla celá splacená do 70 let věku žadatele o hypotéku. Při výběru hypotéky a hlavně výši jejího splácení mějte na paměti, že by vám vždy měla zbýt nějaká finanční rezerva po zaplacení hypotéky a chodu domácnosti. Tato rezerva by měla činit několik tisíc korun, pokud možno nejlépe trojnásobek měsíčního příjmu.

Jaký úvěr bude pro vás nejlepší?

Pokud sháníte peníze na nové auto, na opravu střechu, za nové vybavení domácnosti a nemáte žádné peníze zrovna k dispozici, nabízí se jedna jednoduchá a rychlá varianta a tou je – peníze si půjčit. Rozhodně si však nepůjčujte u první banky, kolem které jdete. U větších půjček musíte trochu přemýšlet a vše důkladně propočítat. Že nevíte, jak a co vlastně propočítat, abyste neuzavřeli nevýhodnou smlouvu? Obraťte se na svého finančního poradce, který má přehled o nabídkách jednotlivých bank a institucí. Vysoká půjčka je na mnoho let a nese s sebou tedy i řadu splátek a s nimi spojené i splácení úroků a poplatků. Nespěchejte proto při výběru a porovnávejte jednotlivé nabídky. Možná se setkáte s bankou, která vám odmítne peníze půjčit, neboť dle ní hrozí riziko, že nebudete schopni splácet. Již to by měl být jakýsi varovný signál pro vás, že jste to možná s výší částky, kterou si hodláte půjčit, přehnali.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14895 (rodina-finance.cz#23322)


Přidat komentář