Finanční poradce OVB Allfinanz

„Pracujme tak, aby se s námi klienti rádi potkávali ještě za 10, 20, 30 let. Abychom se jim mohli dívat přímo do očí a nemuseli se plížit „kanálem“.“ Máte se svým finančním poradcem takový vztah? Pokud ne, přijďte se k nám přesvědčit, že je to možné.

Jak správné poradenství funguje?

Poradce o klienty pečuje a dá si tu práci o nich přemýšlet. O tom, co by je mohlo zajímat, co zrovna ta, či ona rodina, či jednotlivec potřebuje. Mění se doba, zákony, úrokové sazby, produkty i životní situace klientů. To vše je příležitost se znovu potkat. Kvalitní poradce se vyznačuje tím, že udržuje klienta „v obraze“, ne že jednou něco vymyslí, u klienta sjedná a celý zbytek života bude tvrdit, že je to to nejlepší, protože on to tak nastavil. Trh jde dopředu, některé nové možnosti jsou lepší, kvalitnější a ten, kdo to nevezme na vědomí, může hodně prodělat. Netvrdíme, že vše nové je lepší. A také netvrdíme, že je to lepší pro všechny klienty. Je třeba rozlišovat.

Jaký máme recept?

Recept? Každý měsíc až dva od nás všichni klienti a obchodní partneři dostávají „info mail“, to znamená informaci o tom, co je právě aktuálně nového na finančním trhu. Vybíráme, pochopitelně, to, co nutně musí vědět, potom co se jich nějakým způsobem dotýká, co by je mohlo oslovit, co by mohlo uspořit vynaložené prostředky a přinést nové možnosti.

Aktuální „INFO-mail“ pro naše klienty – příklad

……….V důsledku legislativních změn posledních dní bychom Vás chtěli informovat o změně zákona o daních z příjmu účinné od 1. ledna 2015.

S největší pravděpodobností k Vám již dorazil dopis od pojišťovny, který Vás nabádá, abyste vybrali možné prostředky ze své smlouvy a tím "neriskujete nic, než že se Vám sníží pojistné částky" a také částka k výplatě při dožití. "O nic jiného nejde".... Ale je potřeba si dobře rozmyslet, co podnikneme.

Rádi bychom, abyste všichni rozuměli tomu, co děláte a věděli, co je pro Vás výhodné v tuto chvíli udělat, nebo neudělat.

Proto přinášíme jednoznačný, srozumitelný přehled situace a v příloze přikládáme podrobnější rozpis změn a jejich důsledků.

Mám kapitálové životní pojištění a uplatňuji si daňové výhody:

pokud nebudu vybírat, mohu jen získat, výhoda je na mé straně. Budu-li reflektovat na nabídku výběru, připravím se o výhodné zhodnocení, které mi garantuje smlouva. Vyberu-li v tomto roce, řídí se výběr zákonem platným do 31.12.2014 viz příloha. Při výběrech po 1.1.2015 dodaním každý další rok od tohoto data.

Mám kapitálové životní pojištění a neuplatňuji si daňové výhody:

potom se pro mě nic nemění, vše jede dál dle původního plánu a smlouvy. Nic nebudu dodaňovat, i když v budoucnu uskutečním výběr odpovídající smluvním podmínkám.

Mám investiční životní pojištění a uplatňuji si daňové výhody:

pokud mám smlouvu již více, než 2 roky, začíná se mi vytvářet rezerva. Z této smlouvy mohu nyní, do konce roku vybrat, aniž by bylo nutné cokoliv dodaňovat. Po novém roce začíná běžet lhůta pro dodanění v případě mimořádných výběrů. Př.: vyberu 2019 = dodaním 4 roky. Vyberu 2025 = dodaním 10 roků.

Mám investiční životní pojištění a neuplatňuji si daňové výhody:

mohu kdykoliv nyní i v budoucnu vybírat částky, které mi pojišťovna potvrdí, jako možný výběr. Nemusím nic dodaňovat.. Není potřeba se unáhlovat, je čas to řešit kdykoliv v budoucnu. Stále však platí, že odkup musí odpovídat smluvním podmínkám.

Rozhodně se doporučuje: přijít se poradit, než uděláte cokoliv....!!! Nezapomeňte, že my "kopeme" za Vás. Naším společným cílem je vytvořit Vám rezervy pro budoucnost a dostat vše, na co máte dle uzavřených smluv nárok.

Jak probíhají servisní schůzky

Není to krásné si dát spolu znovu kafíčko, probrat, co je nového, co dělají děti, jestli se dostaly na školu, kdo má nového partnera, komu přibylo vnouče a kdo očekává další přírůstek do rodiny, jaká byla dovolená nebo kam ji plánujete příští rok?

Tento recept funguje jak v rodinném poradenství, tak i v péči o právnické osoby.

Proč byste si měli vybrat právě nás?

Jinými slovy, naučili jsme se umět si poradit s tím, co ostatní buď neumí, nebo se tím nechtějí zabývat. Je to příliš pracné, museli by si problematiku nastudovat, věnovat tomu spoustu času, hledat řešení, naučit se to. Dokážeme si poradit i s klienty, kteří jsou ve zdánlivě neřešitelné situaci. A to nám dává obrovský prostor, velké pole působnosti. Již nesčetněkrát se nám stalo, že v našich kancelářích skončili lidé, které někdo jiný odmítl se slovy, že toto nedělá… My jsme neodmítli, věnovali se mu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14839 (rodina-finance.cz#22451)


Diskuze a zkušenosti

Mirek | 18.05.2011 12:53
nesud vsechny kvuli jednomu!! S OVB mam velmi dobre zkusenosti , opravdu hodne mi pomohli , pokud ses nekdy s nekym od nich setkal a nemel dobre zkusenosti , tak nesud cele OVB !!

sagat | 09.11.2011 23:28
spokojenost U OVB jsem byl pred rokem a jejich pracovnik me dokazal vysekat z dluhu,myslim ze jsou dostatecni profesionalove a jejich postupy mely velkou uspesnost,muj nazor :)

Anna1 | 12.07.2012 22:53
Prosím o radu Finanční poradce mi tvrdí, že IŽP je pro mě výhodnější než SS a že mám svoje peníze převést na IŽP a mě teda zajímá jestli někdo z vás má znalosti v oboru a řekne mi třeba něco jiného nebo bude souhlasit. A co by ještě případně doporučil, jaký produkt na zajištění v penzi

Poradce | 13.07.2012 07:19
IŽP vs Stavební spoření Stavební spoření je konzervativní produkt s relativně dobrým výnosem, dnes průměrně 5% ročně garantované. IŽP je produkt, který konzervativní není, to znamená, že může být výnos krátkodobě 50%, ale také ztráta 50%. Z dlouhodobého hlediska (20let) by měla být investice do akcií dobrá a měla by vyazovat zisky nad 5% (někdy i 10%). Ale pozor, u IŽP jsou velké provize a ty značně snižují zisk. Pokud se nechcete pojistit, doporučuji investici do podílových fondů, kde jsou nižší provize a není tam pojišťovna prostředník.

poradce Lukáš | 30.10.2012 09:09
SS vs. IŽP Pokud přemýšlíte o tom, kam investovat peníze, jestli na ižp nebo ss, není možné řešení jen tak napsat. Je zde mnoho faktorů, které rozhodnutí ovlivní. Např. pokud spoříte na stavebku již přes 6let, hodnota vykazuje spíše ztrátu, protože již dávni není pravda, že by stavebko vykazovala zhodnocení 5%. Dnes je zhodnocení max. 1,8% a z toho platíte 1,45% poplatek za správu a vedení tohoto produktu, potom minus inflace a to kolikrát nepokryje ani osekaná státní podpora, která dnes již nebude přes 750kč.. To znamená, že pokud chcete spořit své peníze 5let a více, nespoříte si vysloveně pro předhypoteční úvěr a je Vám více jak16let, vyplatí se v jisté míře ižp spolu s podílovým fondem. Stavebko dnes je super věc pro spořící systém u dětí, kdy není potřeba pravidelných vkladů a jedná se o jakousi úložku nepravidelných úspor. Navíc ižp podléhá daňovým úlevám a při správném nastavení lze čerpat mimořádné výběry a zhodnocení opět při správném výběru může činit i v krátkodobějším čase zajimavá čísla. Poraďte se tedy se svým poradcem o tom, k čemu ty peníze mají sloužit, v jakém čase a s jakými riziky. Osobně se nevyhýbám ani ss,ani ižp, oba produkty lze kombinovat a používat a provize, za ně sjednaná, nemá vliv na zhodnocení klienta,ale na poplatek za vedení fondů,takže opět při správném výběru fondů, klient žádný poplatek nepocítí...

Věra k. | 05.08.2014 23:08
nejslabší článek Každý podnik, firma nebo kolektiv se hodnotí podle nejslabšího článku. Pokud někdo pošpinil jméno firmy, mají po něm chtít odškodné.

Josef | 17.09.2015 19:50
Podvodníci Pro OVB pracují podvodníci a lháři, neštítí se ani padělání podpisů na vymyšlených smlouvách.


Přidat komentář