Finanční poradce - Olomouc, Brno a okolí

Jak je možné, že se finanční poradce často stává v podstatě rodinným přítelem? Po krátké době spolupráce totiž každý zjistí, že je velmi pohodlné obracet se na něj při veškerém rozhodování, jak naložit s rodinným rozpočtem.

Ano, je to tak. Kdo má svého finančního poradce, jistě vám to potvrdí. Pokud ještě nemáte s osobním rodinným finančním poradcem zkušenosti, přečtěte si, jak vám takový člověk může posloužit a s čím vám může pomoci.

K čemu je vám finanční poradce Olomouc, Brno?

Nezáleží na tom, do jaké věkové či příjmové skupiny obyvatelstva patříte. Každý chce mířit na společenském i příjmovém žebříčku výš, každý se nachází v určité životní situaci. Většina lidí je závislá na příjmu, který získává od zaměstnavatele. Chodí do práce a každý měsíc dostává od zaměstnavatele výplatu, která je mu obvykle zasílána na bankovní účet, ale v některých firmách se stále vyplácí i výplata v hotovosti. Vydělané peníze se ihned pouští do oběhu. V první řadě je nutné zaplatit složenky, nájem, teplo, elektřinu, plyn, hypotéku, úvěry, pojistky a další a další platby. Každý den se kupuje jídlo a také je nutné vydávat peníze za oblečení, školní potřeby pro děti a jste rádi, že vám vyjdou peníze, které můžete utratit pro sebe, pro radost. Zaplatíte si například sportovní permanentku, vstupné do kina, na koncert či jiné kulturní akce, vezmete rodinu na výlet. Také musíte myslet na dárky k narozeninám, Vánocům a dalším příležitostem, platíte za kadeřnici, pedikúru, palivo do auta, cestovné do práce a do školy apod. Výdajů je hodně a příjem by to chtělo zvýšit. Jenomže jak? Toto je okamžik, kdy se vám vyplatí kontaktovat finančního poradce, který vám provede analýzu vašich rodinných financí a sestaví vám osobní finanční plán, který by vám měl dokonce přinést i peníze navíc.

Víte, za co utrácíte?

Finanční poradce sestaví co nejvíce přesný přehled vašich výdajů. Kolik peněz s jakou frekvencí posíláte pryč, jaké jsou vaše platby. Obvyklé je, že si klient na všechny platby v jeden okamžik nevzpomene, ale časem přidává do přehledu další platby. Tento přehled výdajů je jednoduchým, leč účinným pomocníkem řízení vašeho rodinného cash-flow. V okamžiku, kdy se podíváte, za co a kde utrácíte, můžete se zamyslet, jestli jsou tyto výdaje nutné, zda-li by nebylo možné je snížit. Příjemná situace nastává, když po odečtení těchto vašich výdajů od vašich příjmů zůstává zůstatek vašeho konta v kladných číslech. Peníze, které máte navíc, tak můžete zhodnocovat. Jakým způsobem peníze nejlépe rozmnožit či kam investovat vám nejlépe poradí finanční poradce.

Vztah k osobnímu finančnímu poradci Olomouc, Brno

Aby vám váš finanční poradce mohl co nejlépe pomoci a vy tak mohli získat z jeho služeb co nejvíce užitku, je potřeba, abyste k němu byli upřímní a přiznali mu vaše potřeby, svěřili mu své sny. Jedině tak může nastavit váš osobní plán tak, aby pracoval pro vás. Řekněte mu o sobě co nejvíce, o vašem životním stylu, co vás baví, jaké jsou vaše koníčky, čeho chcete dosáhnout. Máte například děti, které chcete pojistit proti úrazu, našetřit jim na studia a pak jim poskytnout určitou výpomoc do života? Máte babičku, pro kterou potřebujete pořídit bydlení, ale nevíte, z čeho to zaplatit? Myslíte na svoji budoucnost a víte, že byste se měli zaopatřit na důchod? Nebo si chcete splnit svůj sen o exotické dovolené, novém automobilu, kuchyňské lince nebo přímo vlastním rodinném domku? Každý z nás má jiné sny a přání. Měli byste se nad těmi vlastními zamyslet, čeho vlastně chcete dosáhnout a buďte upřímní zejména sami k sobě. Jedině potom můžete své cíle přesně formulovat a pak vám může finanční poradce nejlépe pomoci.

Všichni se topí v dluzích Olomouc, Brno

Čteme to novinách téměř každý den, na internetu, v odborných časopisech, slýcháme to ve zprávách v televizi i rádiu. Každý Čech průměrně dluží sta tisíce bankovním ústavům a jiným institucím. Žít na dluh je zpočátku pohodlné a asi i lákavé. Můžete si pořídit věci, na které byste jednorázově neměli. Tím pádem tyto věci okamžitě používáte, ale splácíte je měsíce až léta. Vybavení bytu, jako je nová kuchyně, ložnice, osobní automobil, lyžařské vybavení, jízdní kolo, někteří dokonce kupují dovolenou na splátky. Tato filozofie je však ošidná a nebezpečná. Ne každý si umí spočítat, zda bude schopen veškeré dluhy dlouhodobě splácet. Navíc nemáte jistotu, že nepřijdete o příjem. Můžete se dostat do neočekávané a těžké životní situace. Potom přichází na řadu otázka, zda máte finanční rezervy pro tyto případy, spoření, které by se dalo použít, pojištění úvěru proti neschopnosti splácet, pojistku, která se vyplácí při dlouhodobé pracovní neschopnosti, úrazové či životní pojištění atd.

Těžko ovlivníte, co se přihodí v budoucnu, avšak tyto situace můžete podchytit alespoň vhodným zajištěním. Finanční poradce, jakým je například pan Pavel Cíl z Olomouce, vám navrhne a vyřídí veškeré nutné pojištění, abyste se budoucnosti nemuseli bát. Možná se právě nacházíte v situaci, že se dluhy hromadí a nejste již bohužel schopni všechny včas splácet. Do této situace se může dostat kdokoli a třeba ne vlastní vinou, ale shodou nepříznivých okolností či nešťastných rodinných událostí. V tom případě vám finanční poradce sestaví plán oddlužení, navrhne, odkud vzít peníze na úhradu úvěrů a půjček, aby se situace co nejdříve a co nejefektivněji vyřešila. Pomůže vám, abyste se nemuseli zbavovat věcí, na kterých vám záleží, abyste si vy a vaše rodina udrželi životní standard, na který jste zvyklí. A hlavně, abyste si neničili zdraví stresem o vlastní budoucnost a o budoucnost vašich blízkých, na kterých vám záleží.

Zkušený finanční poradce dokáže vylepšit rodinný rozpočet každému, dokonce dokáže zařídit výhodnější úvěrové podmínky. Je to zejména proto, že má k dispozici informace z trhů, kterými disponují pouze odborníci z finančních oborů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14864 (rodina-finance.cz#23234)


Diskuze a zkušenosti

david | 26.02.2016 10:21
dobrý den ve zkratce jen platíme insolvenci jsme 7člená rodina a opět se začínáme potápět v tom ža dlužíme na nájemném,popelnicích energii apod. kde se máme prosím obrátit nebo jek se dá tato situace řešit děkuji


Přidat komentář