Finanční poradce - Blansko, Boskovice a okolí

Řešení kolem finančnictví je pro laiky velmi obtížné, a to i když se jedná o zdánlivě jednoduché věci. Stačí třeba šetření, které si vytyčí hodně lidí, ale nedaří se. Odborník vám ale poradí, jak efektivně jednat, aby se to stalo realitou.

Služby** finančního poradce** potřebujete více, než si možná myslíte, zejména, když řešíte nějaký ekonomický problém. Je to jako s hubnutím. Lidé vědí, že by neměli jíst tučné a sladké, ale přesto se dopouštějí pochybení. Pokud ale máte při ruce někoho, kdo vám logicky vysvětlí, proč něco tak a tak dělat, tak je to hned jednodušší a snáze splnitelné. To platí i u** financí**. Také, když nemáte peníze, tak si říkáte, že musíte šetřit. Ale, spousta lidí zjistí, že i když šetří více, tak i tak nemají pořád ty stejné peníze. Když ale máte poradce, tak ten vám dá jasný plán, kde uvidíte, jakými kroky se dostanete ke kýženým požadavkům. Díky tomu se pak lépe pracuje. Více si ale představíme níže.

Kdy oslovit finančního poradce Blansko, Boskovice?

Jestli řešíte byť i menší finanční záležitost, nikdy není od věci se zeptat odborníka, zda jednáte optimálně. Klasické denní úkony, jež se týkají** ekonomiky** jako je nakupování potravin, běžná spotřeba jako poplatky za bydlení na první pohled nepotřebují analýzu. Pokud tedy nechcete třeba řešit, jak ušetřit, pak se odborník podívá i zde na vaše ekonomické jednání.

Vyvstávají ale i jiné situace, které si zaslouží dohled odborníka. Nejspíše se vám asi vybaví, když potřebujete změnit své ekonomické jednání. Zjistíte, že třeba nevyjdete s penězi, přijdete o práci, máte dluhy nebo chcete našetřit třeba na nové auto. V této fázi je jednoduché si říci, ušetřím zde a zde, protože jsou věci, které nepotřebuji. Jenže jako laik si nenastavíte optimální plán. Jednak je to z toho důvodu, že profesionál už ví, jaké mají klienti návyky a zná, čeho se vyvarovat a co kde podpořit. Pak vám také může nabídnout, i jak něco zužitkovat (např. doporučit investici, spoření apod.). Klíčovým faktorem je vypracování plánu, který uvidíte naživo. Je to psychologický efekt. Jakmile něco spatříte na papíře, tak se vám to bude lépe dodržovat, než kdybyste to měli jen tak v plánu ve vzduchoprázdnu.

Pak tu máme ještě jedno odvětví a to jsou možnosti, jak více zužitkovat vklady. Spoření, investice, nákupy, případně i půjčky, které vedou ke koupi něčeho většího, což je také určitá** investice** (do nemovitosti, podnikání, surovin apod.). Zde je velmi dobré mít po ruce odborníka, abyste nejen neprohloupili, ale abyste i co nejoptimálněji investovali.

Proč se vyplatí služby finančního poradce Blansko, Boskovice?

Zejména lidé, kteří zrovna řeší obtížnější finanční situaci, si říkají, že přeci ještě nebudou vynakládat další prostředky za poradce. Jenže je to podobné, jak jsme zmínili u rozdílu, když máte finanční plán vypracovaný anebo, když jste v situaci, kdy si prostě řeknete, že budete šetřit. Nekoordinovaně se snažíte ušetřit, ale pak najednou vyklouznete ze svých zásad. Jste třeba na výletě a koupíte více upomínkových předmětů k danému místu. Pokud by vám poradce řekl, takto nejednejte, tak to neuděláte. Je tedy výhodné investovat něco do poradce, protože statisticky, když se srovná ekonomické jednání někoho, kdo má plán a další osoby, která jej nemá, tak se ve výsledku u disciplinované osoby jedná několikanásobné šetření. Tím se pak pokryje i náklad za finančního poradce.

Nabídka služeb finančního poradce Blansko, Boskovice

V podstatě jsme se toho již dotkli. Finanční poradce vám pomáhá u machinací s penězi. Je to v případě hospodaření, řešení dluhů, možností investic, poradenství u půjček a v dalších oblastech. Pojďme se ale konkrétněji podívat na to, jak se s finančním poradcem pracuje.

Analýza finanční situace Blansko, Boskovice

Pokud prvně kontaktujete** finančního poradce**, tak si domluvíte schůzku. Zde poradci řeknete, čeho byste chtěli dosáhnout a jaká je vaše finanční situace a tedy i možnosti. Poté si společně proberete možnosti a také to, co jste ochotni změnit ve své životě. Pokud totiž kontaktujete finančního poradce, tak nejspíše potřebujete poradit, jak nakládat s financemi a tedy se nabízí, že budete něco měnit. K tomu se pak vypracuje příslušný plán.

Vypracování finančního plánu Blansko, Boskovice

Opět záleží na tom, o co se jedná. Jestli potřebujete ušetřit, tak se zhodnotí vaše dosavadní chování. Nejlepší je, když si za určitý časový horizont sepíšete, za co vydáváte peníze. Odtud se pak pracuje s tím, jak postupovat dále. Kupříkladu, když chcete ušetřit a ve vašem přehled naleznete, že před týdnem jste nakoupili výhodně oblečení, které ale možná neunosíte (ale bylo slevě, tak proč to nevzít), zjistíte, že kupujete potraviny ve velkém, pak se mohou zkazit a vyhodit, tudíž opět tu máme ztrátu a podobně. Zde vám pak poradce řekne, co udělat a jak ušetřit. Samozřejmě ve zmíněných případech to je o tom, že ne vždy musíte koupit vše ve slevě a u jídla zase nakupujte jen to, co spotřebujete. Když to ale vidíte na papíře, tak je to jednodušší.

Poté máte ale i jinou možnost. Když chcete investovat, zařídit si půjčku na podnikání, hypotéku na bydlení a podobně, tak jako laik se nemůžete podrobně zorientovat na trhu. Proto je dobré, když se sejdete s někým, kdo se v daných produktech vyzná. Jednak je to díky tomu, že se s tím setkává i v praxi, protože to řeší se svými klienty a pak také o dané oblasti poradce něco ví. Zde vám pak nabídne ty nejvýhodnější formy, které se vám zúročí.

Dohled nad finančním jednáním Blansko, Boskovice

Vypracování plánu a poradenství nemusí být jen konečnou fází. Samozřejmě vám je poradce kdykoli k dispozici, pokud se vám nebude něco dařit dodržovat nebo když se vám naskytne nějaká nabídka, která se vám bude zdát výhodná. Stejně tak, když si budete zařizovat různé smlouvy, tak rovněž se optejte odborníka, co si o tom myslí.

Mít profesionála po ruce je vždy výhodné a to nejen ve sféře financí. Obracejte se na zkušené, profesionální a kvalitní osoby, které znají trh více a mají i praxi. Jedině tak se vám nestane, že byste se dostali do potíží.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14862 (rodina-finance.cz#23226)


Přidat komentář