Šperky pro děti a jejich koupě

Nejen dospělí, ale i děti se rády zdobí šperky, jako jsou náušnice, přívěsky, náramky, prstýnky. Šperky jsou velmi vhodným dárkem k narozeninám, maturitě, promoci, ale i jako vánoční dárek. Vybírat můžete z nejrůznějších materiálů.

Druhy šperků vhodné pro děti

 • Náušnice
 • Brož
 • Přívěsky nejrůznějšího tvaru
 • Náramek na ruku
 • Náramek na nohu
 • Řetízek

Prodej kvalitních šperků

Ne jen rodiče, ale i děti milují barvy. Ne jinak je tomu u šperků. Můžete volit mezi jednoduchostí, tj. jednobarevností, která se hodí prakticky ke každému oblečení, nebo mezi šperky vícebarevnými, barevně sladěnými. Veliký výběr šperku ne jen pro děti ale i dospělé, vyberte si z různých druhů šperků, náhrdelníku , náramků, přívěsků, prstýnků a dalšího nádherného zboží.

Na co se zaměřit při výběru šperku pro děti

 • Kvalita zpracování
 • Výrobce
 • Odpovědnostní a výrobní značka
 • Prodejce
 • Záruka

Odpovědnostní a výrobní značka

Určuje přímého dovozce, či výrobce daného šperku. Značku přiděluje dovozcům, výrobcům puncovní úřad.

Oblíbené tvary přívěsků, osázených prstýnků  a náušnic u dětí

 • Kytičky
 • Zvířátka – medvídek, motýl, včelka, ptáček, beruška, chameleon, pavouk, pejsek, kočička,
 • Čtyřlístek,
 • Sluníčko
 • Srdíčko
 • Korunka
 • Autíčko
 • Panenka, panáček
 • Andílek
 • Lebka

 

Materiál šperků

 • Stříbro
 • Zlato
 • Titan
 • Ocel
 • Platina

Stříbro

Ušlechtilý kov bílé barvy. Stříbrné šperky jsou většinou levnější než šperky zlaté. Stříbro má známou chemickou vlastnost a to změnu barvy do tmavších odstínů. Tato chemická reakce je způsobena vlivem působení lidského potu, který obsahuje mimo jiné i prvky síry. Stříbro má ze všech kovů nejlepší vodivost. Ryzost stříbra vyjadřuje podíl drahého kovu ve slitině a uvádí se v tisícinách obsahu kovu. Ryzí stříbro je tvrdší než zlato. Šperk z drahého kovu musí být označen Státním puncem ČR. Punc uděluje Puncovní úřad, který zkontroluje ryzost stříbra, poté stříbro označí. Šperky, které nejsou puncem označeny, se nesmí prodávat. Při výběru šperku si tedy ověřte jeho značení. Při nákupu stříbrného šperku vybírejte takový, který bude mít minimálně čistotu 925/000, rozhodně ne nižší.

Zlato

V porovnání s jinými kovy, je zlato velmi odolné vůči běžným chemickým vlivům. Zlato je měkkým kovem s velmi dobrou vodivostí.Výhodou zlata je také vlastnost, že nerezaví. Tak, jako u stříbra, i u zlata se kontroluje jeho ryzost, respektive ryzost zlata. Jednotlivé puncy jsou grafické symboly, které jsou do šperku vyraženy. Zákazník tím jednoduše zjistí počet karátů daného zlata. Označení ryzosti zlata – ryzost neboli počet karátů udává podíl zlata v celkovém objemu slitiny. Mezi výhody zlata patří například vysoce chemická odolnost, hypoalergenost, lesk, žádná oxidace.

Titan

Titan, materiál, který se řadí mezi nejtvrdší kovy. Je specifický svoji šedo-ocelovou barvou. Jeho výhoda spočívá například v tom, že se jedná o hypoalergenní kov, tj. nezpůsobí žádné negativní reakce dětského organismus na šperk vyrobený z titanu. Protože titan není drahým kovem, nespadá tak pod kontrolu puncovního úřadu. Při nákupu šperku z titanu se tedy zaměřte především na důvěryhodnost prodejce.

Ocel

Hovoříme o chirurgické oceli, která se vyznačuje vysokou pevností, vysokou mechanickou odolností, barevnou stálostí (oproti například stříbru), navíc šperky z oceli jsou cenově dostupné, vynikají moderním designem, a co víc šperky neoxidují. Opracování ocelových šperků je náročné, protože chirurgická ocel je relativně tvrdá a lze ji tavit jen za vysokých teplot. Pro dokonalé opracování šperků z chirurgické oceli se využívají nejmodernější metody, kupříkladu přesné řezání za pomoci laserových paprsků či elektromagnetické leštění.

Platina

Kov třetího tisíciletí. Mezi jeho výhody jmenujme především hypoalergenost. Šperky z platiny jsou tedy také velmi vhodné pro děti.

Možnosti zdobení šperků

 • Zirkon
 • Swarovski
 • Briliant
 • Diamant

Zirkon

Je-li zirkon zpracován kvalitně, na první pohled ho nerozeznáte od diamantu. Zirkon je možné použít nejen do stříbra, ale i zlata, oceli, platiny.

Swarovski

Swarovski křišťál představuje celosvětový symbol skvělé řemeslné zručnosti, originality, nápaditosti a v neposlední řadě, stylu, preciznosti i jedinečného osobitého kouzla.

Briliant

Skládá se z malých, přesně vybroušených plošek - 57 faset. U tohoto typu brusu je maximálně využito optických vlastností diamantu. Dokonale vybroušený kámen odráží až 99 % dopadajícího světla.

Diamant

Přírodní nerost, jenž se dále zpracovává. Diamant je tvořen jedním z nejvíce zastoupených stavebních prvků v přírodě, a to uhlíkem. Většina diamantů se brousí do 57 nebo do 58 plošek (faset). Diamant může mít nejrůznější barvu od prvotřídně bílého diamantu, až po lehce nažloutlý diamant. Barvy diamantu jsou odstupňované, kdy nejlepší barva je na stupni D, a právě prvotřídně bílý diamant je na stupni D.

Péče o šperky

Péče o stříbrný šperk

Stříbro je možné čistit například pomocí zubní pasty, či ho můžete jednoduše zabalit do alobalu a dát vyvařit do vody s kypřícím práškem aj. Stříbrné šperky čistěte také čističem stříbra, čistícím balíčkem, čistící vatou na stříbro nebo dalšími pomůckami k čištění stříbra. Proč stříbro černá? Může být vina na straně nekvalitní surovině, ze které je šperk vyroben, kdy šperk může být například ze směsi, ve které převažuje nikl, či jiný kov. Nebo může šperk černat z toho důvodu, že stříbro reaguje s PH faktorem pokožky. V případě, že je tento faktor příliš kyselý, následně způsobí oxidaci kovů, čímž dojde k nepříjemnému zčernání. Zčernání se dá odstranit leštěním. Je možné také šperk nechat opětovně porhodiovat, aby se mu navrátil jeho původní lesk.

Péče o zlatý šperk

Zlatý šperk můžete čistit například speciální čistící pěnou, speciální utěrkou, ale také v čistící a leštící lázni. Navíc si můžete nechat zlatý šperk vyčistit odborně ultrazvukem, nebo Ag roztokem.

Péče o titanový šperk

Šperk jemně vyleštěte měkkou látkou. V případě, že na šperku objevíte větší nečistoty, využijte tekoucí vodu a poté doleštěte jemnou látkou.

Péče o šperk s diamanty

Diamant se může poškrabat o jiný diamant. Uchovávejte tedy šperky s diamanty oddělené, od ostatních šperků, v jednotlivých krabičkách apod. Diamantový šperk můžete čistit nejrůznějšími způsoby: jarovou vodou, kdy namočíte šperk do vlažné vody, do které přidáte jar. Šperk poté jemně vyčistíte kartáčkem na zuby. Poté šperk ještě opláchnete pod vlažnou vodou a osušíte v jemné tkanině; čpavkem, kdy vložíte šperk na cca půl hodinu do čpavkového roztoku, který si připravíte v poměru 1:100 dvaceti pěti procentního amoniaku a teplé jarové vody. Šperk poté vyndejte a jemným štětečkem ho oprašte, poté ho ještě jednou vložte do roztoku, opláchněte pak pod tekoucí vlažnou vodou a na závěr osušte v papírovém kapesníčku, či utěrce.

Co platí při péči o šperky

Ať už zakoupíte šperk stříbrný, zlatý, z chirurgické oceli, titanu, platiny, nikdy ho neponořujte do vody, respektive není vhodné, aby se s ním děti sprchovaly, koupaly apod. Je dobré šperky ukládat odděleně, a to z důvodu, aby se vzájemně nepoškrábaly, či nepoškodily. Obecně se se šperky nespí, mohlo by dojít nejen případně k jejich zničení časem, ale také by se děti mohly o ně zranit při spaní. Šperk se sundává jako první při vysvlékání, naopak při oblékání se dává jako poslední.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14769 (rodina-finance.cz#22202)


Přidat komentář