Půjčovny dětských a sportovních potřeb

Není třeba lamentovat nad nepřízní osudu a dětem odpírat letní rodinné cestování na kolech z finančních důvodů. Pojďte se společně s námi přesvědčit, že i s nižším platem můžete rodině dopřát dostatek sportovního vyžití.

Půjčovny dětských a sportovních potřeb

Rádi by jste využili moderních vymožeností doby, ale nemáte možnost si je pořídit z finančních důvodů? Nezoufejte, máme pro Vás další tip jak situaci řešit. Po celé republice existují k tomuto účelu přeci všemožné půjčovny. Pojďme se podívat, co všechno se dá vypůjčit a pro jaké účely.

Co si můžete půjčit v dětské půjčovně?

Díky dětským půjčovnám můžete být vybaveni na jakoukoliv příležitost:

Dětská chůvička

Prarodiče, jak je všeobecně známo se o vnoučátka bojí více než-li jejich rodiče. Aby jste měli klid na duši, v době když Vám dcera svěří vnouče na hlídání, půjčte si dětskou chůvičku. Je to vlastně taková vysílačka, jednu máte v místnosti kde jste sami a druhou má dítě na postýlce, takže slyšíte jeho klidný dech nebo naopak poprask ihned po probuzení. Dosah má až 250 metrů, takže klidně můžete jít okopávat mrkev na zahrádku.

Cestování a turistika s miminkem díky nosičům

Měli jste letos v plánu dovolenou v Jihočeském penzionku, ale s miminem v kočárku se vám cestovat nechce? Také tady je vhodná alternativa navštívit půjčovnu. Jednak si vypůjčíte nosič, kde vaše dítě bude pohodlně posazené buď u maminky na bříšku nebo u tatínka na zádech :-) a může lépe objevovat svět na Vašich turistických stezkách. Nosiče jsou vyztužené, pohodlné a bezpečné mají nosnost do 9 kg.

Pro pohodlí vašeho dítěte v penzionu ještě doporučujeme vypůjčit si dětskou cestovní postýlku, která může sloužit také jako ohrádka. Využijete ji klasicky jako postýlku v noci, jako přebalovací pult, nebo jako ohrádku pro použití ven na trávník i s moskytiérou

Stan pro celou rodinu

Máte-li odrostlé děti a rádi by jste je vzali kempovat, můžete zajít do půjčovny a vybrat si rodinný stan – uvidíte po dovolené - když se tento styl dovolené setká s patřičnou celo rodinnou odezvou, můžete teprve uvažovat o investování do stanu na stálo.

Dětský vozík na kolo

Nestěžujte si, že kvůli malému dítěti nemůžete vyjet s partnerkou na zamilovanou dovolenou nebo jen víkendový výlet na kola. V půjčovně si raději dostatečně dopředu zamluvte vozík na dítě na kolo (je o ně obrovský zájem) a cyklojízdu nemusíte rušit.

Vaše dítě bude bezpečně posazeno do sedačky s reflexními pruhy, upnuto do bezpečnostních pásů, chráněno před povětrnostními podmínkami nepromokavým, ale průhledným potahem, který lze také srolovat. Nebo síťkou proti hmyzu, vozík má také úložný prostor, bezpečnostní rám a při nehodě i když vy s kolem spadnete, dítě zůstane díky systému otočného ráhna ve stabilní poloze. Některé vozíky jsou i na dvě děti.

Půjčovny kol pro děti i dospělé

V dnešní době existuje půjčovna kol na většině turisticky zajímavých místech. Půjčovnu nebo alespoň úschovnu má každý dobrý hotel nebo penzion. Když si nemáte možnost koupit kola pro všechny členy rodiny, je půjčovna výborným řešením. Co když nemáte ani automobil, se kterým by jste na zajímavá místa u nás rodinu vzali? Našli jsem i pro Vaší rodinu vhodný typ.

Cestování s dítětem vlakem, kolem a pěšky

České dráhy nabízejí doplňkové služby také v půjčovně vlastních kol. Pokusíme se vypočítat náklady na celodenní rodinný výlet vlakem a kolem **
z Prahy například do Lipna nad Vltavou - Rodina 2 dospělí + 2 děti**. Cena jízdného tam + zpět + zapůjčení 4 kol na celý den = 2 060 Kč
V rekreačním středisku Lipno nad Vltavou je překrásná příroda, bezvadně upravené cyklostezky, spoustu možností ke koupání, tobogány … restaurace a když se Vám tam bude líbit, můžete najít také ubytování od chatek až po luxusní hotely.

V ČD Bike si tedy lze vypůjčit kvalitní trekingové kolo a vydat se na cestu... Jaké výhody ještě plynou z půjčení kola právě přímo u České dráhy?

 • Nebudete mít žádné starosti s přepravou kol
 • Odpadnou Vám také náklady na přepravu kol do místa určení
 • Navíc si kola můžete zdarma uschovat v úschovnách zavazadel u ČD
 • Dokonce můžete kola vrátit i v jiném místě než jste si je původně vypůjčili
 • Ceny za vypůjčení jsou nižší než jinde
 • Kola jsou pravidelně servisována
 • půjčovny jsou v provozu od 1. dubna do 31. října.

Ostatní půjčovny sportovního vybavení

A teď tu máme užitečné půjčovny sportovního vybavení pro dospělé.

Firemní paintballová bitva

Plánujete utužování firemního kolektivu a hledáte vhodný námět pro zábavu? Typ pro Vás bude z oblasti více méně mužských her i když jsou také vyznavačky ženy tohoto sportovního klání.

Většina paintballových hřišť, provozuje také půjčovnu vybavení. Předpoklady pro vypůjčení jsou plnoletost a jistá zkušenost se hrou, pak nepotřebujete asistenci provozovatelů.

Rozhýbejte všechny počítačové programátory ve Vaší firmě, vezměte je do přírody a vymyslete pro ně akční bojovku. Každý hráč může být kompletně vybaven zbraní a ochrannou maskou, vypůjčíte také značkovač, bombu s pohonem na 500 výstřelů...Na den nebo na víkend.

Půjčovna lodí

Ještě jsme Vás nepřesvědčili, že nemusíte být zrovna milionář, aby jste si mohli užít všeho do syta? Ke sportu a dovolené se také váže voda a vodní sporty. Jednou z možností** je vypůjčení obytné lodi a stát se na čas kapitánem** s právem udělovat rozkazy posádce.** Půjčení lodi** je samozřejmě trochu finančně náročnější nežli půjčení třeba kola, ale pokud se dohodnou například při manželské nebo partnerské dvojice, i tato varianta je velice schůdná. .. jen roli kapitána si pro klid dovolené pánové asi budou muset vystřídat :-)

Obytná loď pro 6 osob vyjde 6 lidí na celý týden v letní sezóně cca na 26 000 Kč. V čemž je zahrnuta jak doprava tak ubytování. Což vychází na osobu a den přibližně na 620 Kč. Tak vidíte, že i půjčovna lodí dává možnost každému.

Bojíte se, že nemáte lodní průkaz? Zde není potřeba. Před plavbou budete seznámeni s teorií a pravidly a dostanete příručku uživatele plavidla, popis vodních cest a plavebního průvodce – značky atd...Baťův kanál můžete projet v celkové délce 76 km od shora dolů a zpět. Kotvit v přístavištích, bavit se v kempech, navštívit turisticky zajímavá stanoviště, ochutnat víno v Moravském sklípku...

Půjčovna lyží, bruslí, padáků a další

Ve všech sportovních oborech se najde společnost, která se zabývá půjčováním sportovních potřeb. Aby jste skočili padákem. Nepotřebujete si jej koupit a vlastnit, stejně tak je tomu i u těchto sportů

 • lyže - kvalitní carvingové lyže dítěti půjčíte v délkách od 70 cm do 140 cm
 • půjčovna snowboardů nabízí potřeby určené na freeeride/freestyle styl jízdy
 • velmi populární krátké lyže známé jako skiboardy / bigfooty
 • celou škálu běžkařských potřeb
 • vypůjčit si můžete také lyžařskou helmu nebo brýle
 • v golfových klubech jsou půjčovny golfového vybavení
 • půjčovny in-line bruslí najdete v krytých halách nebo na turisticky atraktivních místech
 • atd...

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14771 (rodina-finance.cz#22551)


Přidat komentář